Skocz do zawartości


Trening Siłowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_Smith_*

Guest_Smith_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Trening Siłowy
Witam!
Czy Ktos moze mi zaproponowac odpowiedni trening, ktorego efektem ma byc raczej wzrost sily, a nie koniecznie duzy przyrost masy ( nie duzy nie oznacza zaden hehe :wink: )?
Dodam ze zaczynam dopiero treningi, waze 83 kg, mam 183 cm. Ogolnie jestem w dobrej formie fizycznej, ale nie jestem osilkiem - dobra kondycja.
Prosilbym takze o propozycje skutecznej diety - jak sie zywic, co jesc, jak czesto i ewentualnie jakie suplementy przyjmowac?

Dodam, ze post o raczej szkodliwym wplywie picia piwa na skutecznosc treningow bardzo mnie zasmucil :D ale postaram sie sobie jakos z tym poradzic...

Pozdrawiam!!!

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Siłowy
piwo raz na jakiś czas nie zaszkodzi, ale nie za często. Ja radze całkiem odstawić ale jak nie możesz to jak powiedziałem"co jakiś czas"

Zaczynasz ćwiczyć więc musisz się przygotować do treningów. Dlatego proponuje trening ogólnorozwojowy na początek(na każdą partię mięśniową 1 ćwiczenie). Typowy trening na uzyskanie sily jest bardzo ciężki. Po treningu Ogólno rozwojowym możesz zacząć trening "na mase".
Na początku masa idzie razem z siłą, później gdy siła przestanie rosnąć można zastosować plan na powiększenie siły mięśni-moja propozycja co do treningu

Z dietą to widze że wagę masz dużą wystarczy 2g białka na 1 kg masy ciała czyli u ciebie 166 białka. Węglowodnów wystarczy 5 g na 1 kg masy ciała i tluszczy też 1 g na 1 kg masy ciała. Wpisz w wyszukiwarce "tabele odżywcze" znajdziesz strony gdzie są zamieszczone tabele z dokładną ilością składników odżywczych w produktach.

Suplementacja - na początku nie bierz nic (ale jak nie będziesz dał rady z diety dostarczyć odpowiednią ilość białka bądź węglowodanów to możesz zakupić bulka(np profi whey mass olimpa). Przy zastojach w wzwiększaniu siły możesz zastosować kreatyne napewno da Ci dużo siły za pierwszym razem

powodzenia
  • 0
Pozdrawiam Strong

GośćGuest_Smith_*

Guest_Smith_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Siłowy
Dzieki za odpowiedz!
Czy trening ogolnorozwojowy moze byc taki jak zamieszczony na tej stronie trening dla poczatkujacych?
Poza tym jak powinna wygladac dobra rozgrzewka przed treningiem - od czego zaczas po przyjsciu na silownie zeby optymalnie przygotowac organizm do pozniejszych konkretnych cwiczen na okreslone partie miesni?

Pozdrawiam!

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Siłowy
Trening na początek radze jak już pisałem 3 razy w tygodniu i na każdym treningu wszystkie partie(to nie jest program skierowany na przyrost masy tylko na przygotowanie mięśni , stwów, ścięgien do dalszych treningów.

Jak przyjdziesz rozgrzej mięsnie pozrozciągaj je potem 5 minut na rowerku sttacjonarnym rozgrzej stawy mięśnie dokładnie i jesteś przygotowany do treningu(przed podstawowymi ćwiczeniami zrób zawsze 1-2 serie rozgrzewkowe z małym ciężarem)
  • 0
Pozdrawiam Strong

GośćGuest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Siłowy
Witam :)
Mam 16 lat i nie dawno zaczołem cwiczyc tzn jakis miesiac temu, mam ok. 185 cm wzrostu moze troszke mniej :) waze tylko ok. 65kg jestem bardzo szypły (nie anorektyk:P) chciałbym przybrac na masie i byc silnijszym jednoczesnie, biore białko System protein 65 z olimpu doradzcie co zrobic z ta masa :)
Z góry dzieki :) pozdrawiam

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Siłowy
DIETA + trening na mase + ew. gainer (np. mass xxl trec'a)


PS. Nic sie nie martw, 65kg przy 185cm i 16 latach to bardzo czeste (ja jestem troszeczku mniejszy a bylem majac 16lat jeszcze szczuplejszy) - wyjdziesz na ludzi.
Poczytaj na forum odzywianie na temat diety - to podstawa.
Ogolnie mozesz dostarczac org. ok. 2 do 3g bialka na kg mc (przy problemach typu: bol brzucha/zoladka zmniejsz do 2-2,5g), dostarczaj duzo weglowodanow z pozywienia 6-7g/ kg mc. Moj ulubiony wysoko ww posilek to: 4jogurty kazdy po 125g (lacznie 500g) i jakies 120g platkow owsianych ("danie"zawiera ok. 150-160g ww + ok. 30g bialka)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024