Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witaminy i aminokwasy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Marcin_wc
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:190
  • Przysiad [kg]:80
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:120
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Witaminy i aminokwasy.

Cześć, czytam Was już trochę i sporo dowiedizałem się z tego forum.
Zawsze byłem osobą aktywną, w szkole trenowałem sporty zespołowe, potem zacząłem chodzić na siłownię, ale zawsze potrafiłem znaleźć jakieś wymówki i wiele moje treningi nie przyniosły. Ostatnie kilka lat spędziłem na morzu, gdzie w trakcie pracy zrobiłem trochę siły i wytrzymałości, a ostatnio odkryłem crossfit.

Od dwóch miesięcy ćwiczę 4-5 razy w tygodniu, z czego dwa treningi to podnoszenie ciężarów jak w dwuboju i dwa trzy razy połączone bieganie z ciężarami i ćwiczeniami z obciążeniem własnego ciała.

Dziennie zjadam ok 5 posiłków, np:

Śniadanie to trzy jajka, dwie bułki i pomidor
Torebka ryżu, pierś z kuraka, sałata
0,5 kg ziemniaków, 200g krowy dwa pomidory
Torebka ryżu, 200g indyka, garść fasolki szparagowej
Bułka, 100g twarogu z owocami

30min przed treningiem banan, 30 min po treningu dwa banany i koncentrat sciteca

Piję głównie wodę, zieloną herbatę i jedno piwo dziennie.

Mój cel to głównie siła, ale masa z wytrzymałością też powoli rosną.

Po tym przydługim wstępie przejdę do pytania. Nasłuchałem się sporo o bcaa i glutaminie mój trenervtwierdzi, że znacząco poprawiają one regenerację. Zawodnicy od nas z klubu wpieprzają sporo tego. Z drugiej strony czytałem na potreningu.pl, że glutamina to pełna lipa, a bcaa wiele lepsze nie są. Zamówiłem bcaa treca i mam zamiar je brać około treningowo. Czy ma to sens i co z tą glutaminą? Dopiero po zamówieniu przeczytałem, że w m bcaa jest 50% bcaa, 25% węgli i 25% glutaminy, tak powinno być, czy to tylko wypełniacze?

Pytanie numer dwa. Biorę witaminy universal nutrition daily formula i zastanawiam się, czy nie jak się skończą nie wziąć czegoś z większą zawartością witamin i minerałów.

Z góry dzięki za pomoc i pozdro dla wszystkich pakerów.

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...0-tabl-2,p.html


  • 0

--E51--
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4 lata

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminy i aminokwasy.

Nie, nie powinno być tyle zbędnych dodatków w BCAA, w tym suplemencie najważniejsza jest ilość czystych aminokwasów w określonej wadze produktu, co do glutaminy jest to skuteczny suplement ale jako że dosyć kiepsko się wchłania musiałbyś zwiększyć dawki oraz brać go częściej niż jest napisane na etykiecie. Z produktów o większej ilości witamin możesz kupić Olimp Vita-min multiple sport lub nieco droższa alternatywa Universal Animal Pak albo po prostu bierz dwie lub trzy porcje tych witamin które masz.

 
  • 0

x6m8bq.jpg


pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminy i aminokwasy.
Te bcaa bierz 1 gr na 10 kg masy ciała ale licz tylko bcaa noe produkt czyli jeżeli jest 50% bcca w prochu to rachunek jest prosty
Pozdro

nol9.jpg

www.massagepeter.se


Marcin_wc
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:190
  • Przysiad [kg]:80
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:120
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminy i aminokwasy.
Dzięki za odpowiedź w sprawie czystości bcaa, następnym razem wezmę inne.
Temat glutaminy wyczerpał Best Body, dopiero wczoraj przeczytałem i już wiem czego oczekiwać.

Co do witamin, to wiem jak zwiększyć dawkę, to raczej nie problem. Ne wiem natomiast jak oszacować moje zapotrzebowanie. Moja dziewczyna twierdzi, że ważna jest duża ilość minerałów, ale ona jest weterynarzem imnie jest pewna jak to jest u ludzi. Czym kierujecie się przy wyborze witamin, oczywiście poza marką i ceną

Jakie macie doświadczenia z bcaa, w czym pomaga? Ja słyszałem o regeneracji i ochronie mięśni przy cardio, jak się to ma do praktyki?
  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminy i aminokwasy.

po Bcaa ja czuje szybszą regeneracje ;)

 

a jeżeli chodzi o witaminy to ja np. kupuje apteczne zestawy dla sportowców bo wychodzą taniej niż odżywki ( ale ja mieszkam w Szwecji) 


nol9.jpg

www.massagepeter.se


--E51--
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4 lata

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminy i aminokwasy.

Przy wyborze witamin patrze ile ich jest w porcji oraz na to w jakiej formie są minerały, najlepsze są te w formie chelatów gdyż mają wielokrotnie większą przyswajalność niż te "standardowe".

Co do BCAA poprawia ono regeneracje i ogranicza katabolizm.


  • 0

x6m8bq.jpg




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024