Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zerwane więzadła w kolanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

roger89s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zerwane więzadła w kolanie
witam, od 7 miesiecy mam zerwane wiezadlo przednie w lewym kolanie i chcialbym zaczac biegac oczywisciew stabilizatorze?? moj ortopeda powiedzial ze w tym roku nie mam co liczyc na operacje niestety a na prywatny zabieg mnie nie stac bo z rehabilitacja to jakies 15 tys. I musze sie za cos wziasc przeciez w szachy nie bede gral bo juz calkiem mnie kurwica weznie. prosze o porade kogos kto ma jakies pojecie o tym i mi cos poradzi. z gory dzieki.
  • 0

roger89s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie
zapomniale dodac ze w grudniu biegalem jakis czas ale w ktorys dzien siedzac na krzesle zarzucilem sobie lewa noge na prawa tak jak bym siedzial po turecku i skrecilem sobie stwa kolanowy w tej nodzie i zastanawiam sie czy to moglo byc od biegania i czy bieganie moglo oslabic mi to kolano?? mi sie wydaje ze to powinno byc na odwrot ale moge sie mylic.
  • 0

***Ania***
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3255 postów
  • Pomógł: 0
107
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:sztuka, malarstwo, gotowanie
  • Wzrost [cm]:152
  • Waga [kg]:54

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie
Ja nie mam ale trzymam kciuki za powrót do formy :)
  • 0

Dołączona grafika


lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie
Paru znajomych miało pozrywane ACL, ale to działo się podczas gry w koszykówke więc wiadomo większa obciążenia na kolana itd. Czekali na operacje ok. roku i potem oczywiście długa rehabilitacja. Jeden z kumpli nie może już grać.
Na Twoim miejscu próbowałbym biegać albo jakiś rowerek czy coś, ale z głową. Jeśli będziesz czuł jakiś ból czy coś to lepiej nie przeciążać kolana. Ogólnie jak masz zerwane więzadła to raczej odradza się jakiegokolwiek przeciążania kolan.

Osobiście jakbym miał takiego typu problem to zapisałbym się na siłkę bez robienia nóg niestety :D

Użytkownik lezu edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan


Jandas
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie
Radzę ci udaj się do jakiegoś dobrego fizjoterapeuty.Ustali ci jakiś plan treningowy nie obciażający ci tego kolana.Ważne jest żeby przed operacją dobrze przepracować ten okres, im lepiej zbududujesz miesień tym bedzie ci łatwiej po operacji.Przygotuj się na dlugą i mozolną rehabilitacjię.
  • 0

roger89s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie
o to chodzi ze narqazie nie moge bo nie ma mnie w kraju. mialem juz 2 razy robiana rekonstrukcje i mniej wiecej wiem jak wyglada rehabilitacja, przygotowanie przed operacja. tylko jak wczesniej pisalem boje sie tego czy od tego biegania nie oslabilem nogi ze przy siadzia tureckim skrecilem sobie staw kolanowy, czy tym razem tak nie bedzie, moze poprostu to byl przypadek bo wiadomo bez wiezadel kolano nie ma stabilnosci a ja wykonalem nim taki skret.
  • 0

roger89s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie

rowerek?co ty piszesz czlowieku?

A co czytac nie umiesz! rower to to samo co bieganie tylko ze na rowerze ciezko sie jezdzi ze stabilizatorem
miales juz cos takiego??? wydaje mi sie ze nie. A jak nie masz nic ciekawego do powiedzenie to nie przeszkadzaj!!!!
  • 0

lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie
Rowerek to główna rzecz przy rehabilitacji więc Axon jak nie wiesz to się nie wypowiadaj bo jak widzę Twoje posty to mnie bania boli.
  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan


Jandas
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie
Rowerek a bieganie to zupelnie dwie rozne bajki.Skoro miales 2 razy robiona rekonstrukcje (chyba artoskopie chciales napisac ) to powinienes wiedziec ze siadanie po turecku to nie jest dobra pozycja dla ludzi po rekonstruckjach.Nie wydaje mi sie ze od biegania oslabiles kolano raczej na odwrot,ale odpusc bieganie i wybierz rowerek.Jak masz odpowiedni zakres w kolanie to orteza jest zbedna na rowerku.Nie wiem czy dobrze rozumiem ty masz teraz skrecone kolano i zerwane wiezadlo?
  • 0

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie
A ty zmień forum kulturysto
  • 1

roger89s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie
l\acznie z artroskopia mialem 6 zabiegow. Wiem ze po takim urazie nie mozna tak siadac ale zrobilem to odruchowo i sie stalo. skrecony staaw mialem w grudniu, teraz jest juz dobrze od polowy stycznia cwiczylem te noge i wydaje mi sie ze ja na tyle wzmocnilem ze mogl bym zaczac biegac. Nie za bardzo moge jezdzic rowerem bo jak juz pisalem jestem po za krajem i nie mam rowera nawet, dlatego myslalem
o bieganiu, oczywiscie zaczal bym od marszu po 3 albo 2 kilometry co 2 dni i po dwoch tygodniach zobaczyc jak zachowuje sie noga.

I z tego co pamietam to jazda rowerem sprawiala mi wiekszy bol niz marsz czy bieganie.
  • 0

Termosport_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadła w kolanie

W przypadku tak cięzkiej kontuzji jaką jest zerwanie więzadeł,liczy się dobra rehabilitacja. W przypadku pośpiechu i zbyt szybkiego powrotu do sportu czy treningów- możemy sie przeliczyć,nie polecam bo znam to z własnego doświadczenia.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024