Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wojsko.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

Pastor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wojsko.
Witam Serdecznie !


Dziękuje za czytanie mojego posta ;) słuchajcie posiadam mega wielki problem. Mianowicie, idę do wojska na snajpera, dostałem ultimatum, muszę przytyć minimum 10 kG w pół roku. Sprawa ma się następująco: Dieta którą zapewne zaraz podacie czyli 2g białka itp nie działa.
Czytałem nawet artykuł o hardgainerowcach. Takowe osoby nie istnieją wg tego artykułu, po prostu węgle działają na nich odchudzająco. Na jednych tłucząco na drugich nie ; ) Należe niestety do tych którzy chudną.
Ważę obecnie 63kg z czego w przeciągu 6 miesięcy jedząc WSZYSTKO bez ograniczeń zbudowałem 8kg suchej masy mięśniowej. Zapewne powstanie wrzawa że jest to niemożliwe. Jednakowoż jestem żywym przykładem że dieta to nie wszystko. Dobrze zbilansowany trening to klucz sukcesu.

Zwracam się jednak do was gdyż 63kg jest moją wagą od ponad 3 miesięcy. Nie rośnie, nie spada. Intensywność treningów zawsze jednakowa. Ledwo wychodzę z siłowni. Staram się jeść 6x dziennie jeśli nie uda mi się to dopijam sobie Gainerem.

Trenuję systemem split 3 dniowy. Na koniec podam cały trening.
Planuję włączyć TCM od firmy UNS bo ponoć jabłczan dla takich jak ja wypas.
Monowodzian firmy Universal i Trec brałem, szału nie było.



Trening:


Poniedziałek (klata, tricepsy)

-wycisk sztangi na ławce prostej 12-10-8-6
-skos 12-10-8-6
-pompki z uniesionymi nogami 4x10
-rozpiętki/pompki szwedzkie 3x10


-wycigą 12-10-8-6
-Pompki tricepsowe z obciążeniem 4x12
-Francuskie wyciskanie leżąc 12-10-8-6 ale to ćwiczenie sprawia mi ból w łokciach bardzo duży więc często zamieniam na co inne.



Środa (plecy, bicepsy)


-ściąganie wyciągu górnego szerokim nachwytem do pleców 12-10-8-6
-ściąganie wyciągu górnego wąskim nachwytem do klatki 12-10-8-6
-Wiosłowanie sztangą podchwytem 12-10-8-6
-Martwy ciąg 12-10-8-6 ale to zależy bo ostatnio doznałem kontuzji odcinka lędźwiowego i mam przerwe z martwym .


-uginanie ramion ze sztangą 10-8-6
-Supinacja z hantlami/ chwytem młotkowym 3x12
-Modlitewnik 10-8-6




Piątek (nogi, barki)


-przysiad ze sztangą 12-10-8-6
-Wykroki z hantlami 3x12
-wznosy na palcach siedząc 3x12
-maszyna tył uda 3x12



-wycisk sztangi z pleców 10-8-6
-unoszenie sztangi wzdłuż tułowia 10-8-6
-wycieraczki sztangą 10-8-6




W dni między treningami brzuch oczywiście.
Nie biegam, jestem ekto. Muszę pokonywać jedynie 4km na siłownie i 6 do dziewczyny.
To chyba wszystkie informacje,


Pozdrawiam serdecznie
Pastor
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
Dieta taka nie działa mówisz?A na czym to opierasz, miałeś takową, jeśli ewentualnie tak to jak długo?
  • 0

Pastor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
miałem takową, 10/11 miesięcy. Była bardzo droga (300-400zł) tygodniowo, z racji że nie działała i ciężko było wydoić na nią zrezygnowałem. Uprzedzam pytanie, dietę układał mi dietetyk z którym odbyłem 4 spotkania.
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
A ja Ci proponuję spróbować jeszcze raz z dietą, z tym że udaj się do odpowiedniego działu, tam są przykładowe diety, możesz coś sam też dodać, wstaw do oceny i chłopaki Ci poprawią.Koszt tej diety co napisał dietetyk jest chory, ta oczywiście nie będzie tyle wynosiła.
Trening na siłowni kontynuuj.
  • 0

Pastor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
Istnieje inny sposób poza dietą ? Wiecie jestem 19 letnim młodzikiem i jednak ciężko z kasą, tymbardziej że za 6 miesięcy idę do wojska ..
  • 0

kuba95
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
46
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Waga [kg]:masa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
dieta to budulec mieśni :) nie ma szans bez diety..
  • 0

"Never Back Down!"


metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
dokladnie to co mowia koledzy , spieral sie nie bede ale nie dziw sie ze stoisz w miejscu jezeli nie masz dopietej diety . A moje zdanie na temat gainerow jest takie ze lepiej kupic torebke cukru bo na to samo wyjdzie ( mowie tu o tanszych gainerach a nawet tych z sredniej pulki ) .

Tak z ciekawosci jakie sa wymagania na snajpera ? Oprucz dobrego strzelania :P . Mowisz ze jest kryterium dot. wagi ?
  • 0

Pastor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
wiesz, ja troszkę inaczej dostałem się na kurs, na testach psychologicznych wykazałem się rzadko spotykaną cechą psychofizyczną i dostałem z miejsca papiery na szkolenie snajperskie. Major powiedział że muszę ważyć minimum 70kg, a co do dodatkowych kryteriów to jeszcze perfekcyjnie pływać(40sec, 2 baseny), biegać na 3 km w 3-4 min maksymalnie(z 25kg obciązeniem), 20 podciągnięć nachwytem na szerokości barków z prostych rąk i broda nad drążek, noi wiadomo predyspozycje psychiczne.
Szczerze nie spodziewałem się nawet że dostanę taką propozycje. Zbierali 16 najlepszych. To chyba tyle co do snajpera ;)

Co powiecie o kreatynie ? Jaka na masę? Raz jeden jedyny brałem Mono Unibersala i 3kg mnie przyszło, bez diety. To były początki.
Dostałem od braciaka Size Max i Gain bolic. Dobre to ?


Co do diety, słuchajcie, finansowo- krucho, czasowo- krucho z racji tego że zaprawiam się na szkolenie już więc połowa dnia to nauka teoretyczna o broni itp. Zresztą, za dietetyka zapłaciłem na prawdę grubą kasę i na prawdę sceptycznie do tego teraz podchodzę, wybaczcie no ale .. W wojsku nie będzie czasu na dietę a nie chcę odnotować spadku prawda.


Kuba- a nie białko to budulec? ;p Wiem wiem, żatuję sobie ; )
  • 0

Pastor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
a chciałem jeszcze dodać, że przeczytałem ostatnio o tzw Hardgainerowcach kolejne artykuły i tam ludzie (ektomorficy) wypowiadają się ,że powinienem zastosować dietę wysoko białkową i tłuszczowo cholesterolową czy jakoś tak ; D Wiadomo jedzenie wszystkiego co ugotują w domu łatwiejsze, zważywszy na to że mam 3 braci więc wiecie jak to jest z jedzeniem ... Dodali że podobno Jabłczan dla ekto najlepszy, a ja nie bardzo się rozeznaję w tym temacie
  • 0

kuba95
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
46
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Waga [kg]:masa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
co do kreatyny to bierz zwykłe mono. Dopnij diete i efekt musi być!! :)

Gain bolic możesz dawać tam gdzie słabszy posiłek.

PS: co to za cecha taka wyjatkowa ? jak można wiedzieć :P
  • 0

"Never Back Down!"


metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
Kreta z tego co sie orientuje daje glownie sile . Bialko to budulec miesni ale weglowodany sa rowniez podtrzebne do bicia masy.

PS. to najgorzej z tym bieganiem + 25 kg , bo drozek i basen nie sa trudne do zrobienia zwlaszcza majac pol roku. 2 baseny w 40 s to luzno obrucisz wiec nie peniaj ;) .

Powodzenia w biciu masy. I pamietaj ze dieta to absolutna podstawa a nie jakies tam suple ( one tylko pomagaja )
  • 0

kuba95
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
46
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Waga [kg]:masa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
Kreatyna w połaczeniu z dobrą dietą daje naprawdę zadowalające efekty w postaci masy mieśniowej. Oczywiście jak kolega wyżej pisze siłe też
  • 0

"Never Back Down!"


Pastor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
Co do pytania Kuby, Major powiedział że jest to nadzwyczajna cecha psychofizyczna polegająca na bardzo szybkim i racjonalnym podejmowaniu decyzji, do tego coś tam jeszcze z umysłem, że korzystam podobno z 15% móżgu a każdy człowiek maks z 10%. Nie za bardzo wiem o co mu chodzi no ale znalazłem się w 16 najlepszych :)

Słuchajcie, kolejna sprawa. Tak jak mówiłem dostałem Sizee Max i Gain bolic i jeszcze braciak dał mi 500g kretki z UNS monohydrant 200 mesh. Dobre ? Dał mi również BCAA firmy Fitbull. Mówi że katabolizm mi zatrzyma. Wolę jednak was zapytać.


Nastepnie odkryłem coś dziwnego z moim ciałem, otóż nie mam zakwasów od pewnego czasu mimo że na treningu nie mogę wykonać kolejnych powtórzeń .. Wypompowany jestem na 120% a tu nic. Zero bólu następnego dnia. Czy to źle ?
  • 0

metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
wg. mnie zakwasy nie sa wyznacznikiem dobrego treningu. Jezeli masz dobra rozgrzewke w ktorej np. robisz serie cwiczen rozgrzewajacych to zakwasy ci nie grożą
  • 0

Pastor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
wiecie że rozgrzewka zabiera 30% możliwości organizmu ?
  • 0

metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
a wiesz ze bez rozgrzewki mozesz sobie strzelic kontuzje i robisz sobie dlugi urlop ?
Jezeli napisales to zeby nas uswiadomic to spoko ale jezeli po to zeby stwierdzic ze rozgrzewka to lipa to te 30 % jest kiepskim argumentem.
  • 0

Pastor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
chciałem wzbogacić waszą wiedzę o tą informacje ; )
  • 0

Pastor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
Panowie, wtrącę jeszcze jedną dygresję jeśli można ; ) SAA a mianowicie METANABOL. Chciałbym zacząć brać tylko wgl nie wiem o co chodzi tymi miligramami, jak łykać itp.
Kolejne pytanie to kumpel z woja powiedział że oni tam w wosjku to łykają Dibencozide Magnum firmy Megabol i że jest po tym fajnie ;D
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko.
Meta nie dla Ciebie z wielu względów, to jest dział dotyczący treningu, więc trzymaj się tego.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024