Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening, dieta, odżywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Piccolo94
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:102
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Trening, dieta, odżywki
Witam!

Zakładam ten temat ponieważ chcę dalszego nakierowania mnie w treningach i ogólnie w dalszych poczynaniach. Od 10 miesięcy posiadam ławeczkę z wyciągiem; przez pierwsze 2 miesiące lekko ćwiczyłem regularnie 4 dni w tygodniu (lekko, bo chciałem się wprowadzić ogólnie do ćwiczeń, wcześniej nigdy nie ćwiczyłem, miałem problem nawet z 20 pompkami). Później miałem okres przerwy; prawie 3 miesiące. Od marca ćwiczę regularnie i bardzo intensywnie; efekty już dzisiaj widać; siły przybyło sporo, sylwetka się zmienia.

Właśnie sylwetka. Jeszcze przed treningiem (mówię tutaj już o tym poważnym od marca) wyglądałem nienajlepiej. Przy wzroście 188 cm ważyłem blisko 105 kg. Teraz mierzę 190 cm i ważę 97 kg, przy czym pomału mięśnie zaczynają brać górę nad tłuszczem. Jednak nadal mam duże nadmiary tłuszczu. Trening głównie skupiałem na górnych partiach (klatka, plecy, barki i ramiona), a dół pozostał bez zmian.

Teraz właśnie chcę, by ktoś pomógłby mi w dobraniu odpowiedniego planu. Nie chodzi o rodzaj ćwiczeń, tylko o cykliczność, czyli ile razy w tygodniu, jak często, ile czasu poświęcać jednego dnia, jakiego dnia jakie partie.

Teraz rzecz, która ciekawi mnie najbardziej. Ogólnie w tych wszystkich sprawach jestem zielony. Chodzi o dobranie odpowiedniej diety, do której chciałbym dołączyć odżywki. Teraz pytanie. Jakie odżywki byłyby najlepsze dla mnie ? Dużo czytałem na ich temat, ale jest tak dużo rodzajów, że nie ogarniam już. Odżywki które pomogłyby mi spalić zbędny tłuszcz, którego jest sporo, ale pomogłyby mi również w rozwoju mięśni. Co do diety, to nie wymagam jakiegoś strasznie złożonego planu, tylko kilku rad, które mogłyby mi się przydać (np co jest dobrze spożywać, czego unikać, czego należy sobie odmówić, co koniecznie trzeba spożywać itd.)

Co chcę osiągnąć? Chcę szerokiej postury, niekoniecznie ładnie urzeźbionej, jak u modeli majtek Calvina Kleina :)
  • 0

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening, dieta, odżywki
siemanko , tutaj masz dobry trening wszystko opisane
http://forum-kultury...lany-dogłebnie/

do tego dolacz aeroby 3 razy w tygodniu , sesje 30 - 40 minut , roznego typu rowerek , steperek , bieznia , orbiter

diety sa w dziale dieta , gotowe podwieszone , poszukaj tych na redukcje . ;)

nie ma cudow , nie zbudujesz miesni spalajac tluszcz kolego , najpierw zrob te redukcje , zbij troche poziom tluszczu
potem wezmiesz sie za budowanie dobrej masy

suplementy , jak na razie bialeczko do uzupelniania diety i aminokwasy bcaa

Piccolo94
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:102
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening, dieta, odżywki
tmnt

Wszystko fajnie opisane, tylko jak jest z tym białkiem. W jakiej postaci je przyjmować ? To samo aminokwasy.

PS. Z góry dzięki.
  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening, dieta, odżywki
Białko z prochu wg. braków w diecie. Przypuszczalnie problem będzie ze śniadaniem bo ono jest przeważnie najbardziej ubogie w białko - a więc w okolicy śniadania i bezpośrednio po treningu na siłowni.

Bcaa - 1g/10kg masy ciała przed i po wysiłku fizycznym.
  • 1
Dołączona grafika

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening, dieta, odżywki
bialko wedlug brakow w diecie , przewaznie w takich dawkach 30 - 40 gram , na uzupelnienie wystarczy
amniokwasy przed treningiem 10 gram i po treningu 10 gram .

ja osobiscie polecam bcaa xplode powder z olimpu , choc moze nie jest wielce chwalone , ale wedlug mnie jest ok i mnie zadowala
bialeczko z treca whey 100

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening, dieta, odżywki
Whey 100 trochę za drogie jak na mój skromny gust skoro to nie mieszanina a jedynie czysty koncentrat.

Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024