Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Vertixen
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow tegoz forum,

Moje wymiary:

Wiek: 20
Waga: 105 ( waga naturalna 84 kg )
Wzrost: 190
Staz: 4 miesiace

I teraz szczerze powiedziawszy nie wiem jaka diete powinienem stosowac,a co najgorsze jak ja ulozyc... :(
Jak zaczynalem trening ( w styczniu ) to zalozylem kilka tematow na innych forach, ale tam nie raczyli pomoc i nikt nawet nie odpisal ;/ Dlatego mam nadzieje, ze na tym forum jest inaczej i ze chociaz jedna osoba znajdzie czas mi pomoc :)

Jak sie pewnie domyslacie mam spory problem z brzuchem... Otoz gdyz rzucilem papierosy 9 miesiecy temu zaczalem niesamowicie tyc, tyc i jeszcze raz tyc... Z 84 kg przytylem na 98 w przeciagu 9 miesiecy i od stycznia tego roku postanowilem to zmienic, zaczalem cwiczyc. Odkad zaczalem cwiczyc przybralem jeszcze wiecej na masie bo z 98 na 105 kg, ale to nie wiem czy po prostu dalej tyje czy, ze juz troche mi sie miesnie wyrobily?
Po 2 tygodniach cwiczen kupilem sobie bialko Hi-Teca, jadlem je przez 2 miechy, pozniej miech bez suppli i teraz niedawo kupilem 4 kg bialka Hi-Teca 85%, Olimp Creatine Mega Caps 1250 i Olimp Ca HMB.

Wiec moglby ktos mi pomoc jaka dieta i jak ja ulozyc? Bo wiem, ze dieta jest bardzo waznym elementem i gryzie mnie to, ze jej nie posiadam. Staram sam z siebie jesc, z rana jakies platki itp bo z tego sie naczytalem, do tego wieczorem jakis chody twarog czy cos ale to jest tak 'od czasu do czasu'

Chcialbym zeby ktos mi pomogl ulozyc konkretna diete, ktora teraz potrzebuje ! Z gory bardzo dziekuje i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz :)


PS. Moja klawiatura nie obsluguje polski znakow ;<

Użytkownik Vertixen edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)
Siemano , więc tak co do supli , białko bierz tam gdzie nie możesz go dostarczyć , ale kreatyny nie bierz , bo mono ma dużą retencję wody i to będzie utrudniało ci zrzucanie kilogramów .

Co do treningu , rób aeroby najlepiej na czczo 3 - 4 raz w tygodniu po 40 minut , nawet wzwyż , rób trening całego ciała 3 razy w tygodniu .

Diete masz w podwieszonych tematach na redukcje , mozesz zainwestować w spalacz tłuszczu .

Vertixen
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)

Siemano , więc tak co do supli , białko bierz tam gdzie nie możesz go dostarczyć , ale kreatyny nie bierz , bo mono ma dużą retencję wody i to będzie utrudniało ci zrzucanie kilogramów .

Co do treningu , rób aeroby najlepiej na czczo 3 - 4 raz w tygodniu po 40 minut , nawet wzwyż , rób trening całego ciała 3 razy w tygodniu .

Diete masz w podwieszonych tematach na redukcje , mozesz zainwestować w spalacz tłuszczu .


Czesc,
Dzieki wielkie za odpowiedz, takze mowisz ze teraz zredukowac mase? Do ilu?
I tez chce uniknac czegos takiego, ze teraz zjade, a pozniej bedzie trzeba to znowu wbic poniewaz jak czytalem i ogladalem zdjecia niektorych, co maja wzrost taki jak ja i mniej wiecej budowe jaka ja chcialby miec za kilka lat cwiczen to oni wlasnie waza od 90-110 kg

Moj brzuch wyglada mniej wiecej jak tego Pana na tym zdjeciu:
Dołączona grafika

Użytkownik Vertixen edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)
Tak , ale skoro masz dużo tłuszczu musisz go spalić i dopiero budować czystą masę mięśniową ;)
Do ilu ? Sugeruj się lustrem .

Vertixen
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)
Masz racje, szczerze nawet o tym nie pomyslalem, zapomnialem :P Czyli kreatyne od dzisiaj odstawiam, a co bys powiedzial o tym HMB? Wystarczy to... ? Bo teraz wywalilem ponad 400 zl na te 4 kg bialka, kreatyne i hmb. Takze na razie musze wstrzymac jakikolwiek wydatek na supple, dopiero po wakacjach o ile znajde prace na wakacje... :S

Co do aerobow wystarczy same bieganie? Bo ja cwicze w domowej silownii, nie mam orbitreka czy tez biezni.

A co do tej diety to zrobilem jak poleciles, wszedlem w przyklejnone i kliknalem ta diete na 85 bo ta na 90 ponoc drozsza jest i tam jest post na 1 dzien:

1 Płatki owsiane 80gr odżywka białkowa40gr rodzynki ,łyzka kawy rozpuszczalnej(wszystko zmiksowane na wodzie)lub
80gr płatków owsianych+6-8 białek jaj+rodzynki( wymieszne i smażone bez tłuszczu na teflonie)
2 ryż paraboliczny 30gr+filet z kurczaka200gr+150gr fasolki szparagowej lub brokuł
3makaron 50gr|+filet z kurczka200gr lub indyka+warzywa
TRENING?
4ryż paraboliczny 50gr 200gr filet+ warzywa
5 puszka tuńczyka+1całe jajo(w sosie własnym)
6rodżywka białkowa 50gr

I co ja mam codziennie to samo jesc... :o?
  • 0

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)
Czytaj o dietach , o odżywianiu , będziesz wiedział jak to zastąpić , na razie masz te dietę i stosuj się jej .

W pierwszym posiłku obetnij białko do 30 gram .

i w ostatnim tez ogranicz odzywke ale do 40 , 50 ci sie nie przyswoi , pozdro

Vertixen
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)
Znalazlem bardziej przejrzysta i czytelniejsza diete, blizsza mojej wadze, wyglada w taki sposob:

1.80 g płatki owsiane + 2 całe jaja + 4 białka - Zmiksować i usmarzyć w formie omletu . Smażymy najlepiej na PAMIE ,jak ktoś nie ma możemy wysmarować patelnie oliwą z oliwek za pomocą pędzelka . Do smaku omletu możemy dodać (kakao,słodzik,orzechy,sezonowe owoce )

2.200 g Wędzony łosoś + Brukselka

3.Przed treningowy 200 g filet z kurczaka (pieczony,grilowany,gotowany) + 100 g ryż brązowy + brokuły

4.Po treningowy 250 g dorsz (gotowany,pieczony,grilowany) + brukselka + 100 g kasza gryczana

5.200 g filet z kurczaka + 50 g ryż brązowy + 15 g migdały + kalafior

6.Puszka tuńczyka w sosie własnym + 15 ml oliwy z oliwe

Zmiennosc produktow to np: Ryby/Wołowina/Kurczak/Indyk . Węglowodany - Kasze/Ryż brązowy/Płatki owsiane .

I nie bardzo wiem, ile gram mam dostarczyc np. indyka jezeli chce go zamienic z kurczakiem bo codziennie tego sie nie je - Juz to wyczytalem hehe ;)

Nie wiem, ja bylbym bardzo wdzieczny jakbys pomogl mi ulozyc ta diete na tym wzorze. Bo ja czytam od godziny 20 o dietach, i kazdy pisze inaczej 2g/kg bialka 2,5 g / kb, 3 g / kg, 1,7g / kg i sam juz nie wiem jak to wszystko liczyc, mam doslowny sajgon... Ja widze, ze Ty masz bardzo dlugi staz i chcialbym zdac sie na Ciebie - jaka diete bys mi ulozyl, dostosuje sie do niej i bede jej sie trzymal :) Po paru miesiacach dalbym znac o wynikach :P

Takze jakbys mial chwilke moglbys ulozyc mi ta diete na redukcje? Wzor mamy i przyjmijmy, ze ten wzor to jest poniedzialkowy rozpis, brakuje nam wtorku, srody, czwartku, piatku, soboty i niedzieli. Jezeli bys ukladal diete, ze we wtorek ma byc indyk itp to bede to jadl :) Ja generalnie jem wszystko, nie ma takiej rzeczy co nie lubie w sumie wiec nie bedzie problemu sie dostosowac - z gory bardzooo dziekuje
  • 0

Vertixen
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)
Z racji, ze nie moge edytowac postow itp jestem zmuszony napisac kolejny.

Wiec tak, wczoraj poczytalem sobie to i owo o dietach, ulozylem diete na redukcje i teraz piszcie co zmienic chyba ze jest idealnie ulozona ;)

Poniedzialek:

1.80 g płatki owsiane + 2 całe jaja + 4 białka

2.200 g Wędzony łosoś + Brukselka

3.Przed treningowy 200 g filet z kurczaka (pieczony,grilowany,gotowany) + 100 g ryż brązowy + brokuły

4.Po treningowy 250 g dorsz (gotowany,pieczony,grilowany) + brukselka + 100 g kasza gryczana

5.200 g filet z kurczaka + 50 g ryż brązowy + 15 g migdały + kalafior

6.Puszka tuńczyka w sosie własnym + 15 ml oliwy z oliwe


Wtorek:

1. 50 g ryzu brazowego + 150 g makreli wedzonej + 10 ml oliwyzo liwek + 30 g odzywki

2. 150 g wolowiny + ogorek + pomidor = w formie kanapek

3. 150 g wolowiny + ogorek + pomidor = w formie kanapek

4. Przed treningowy 200 g piersi z indyka + salatka warzywna, bezposrednio po treningu duzy banan + 30 g odzywki

5. Puszka tunczyka + warzywa

6. 4 jaja gotowane na twardo

Sroda:

1. 60 g platki owsiane + 200 ml mleka + 200 pangi + 10 ml oliwy z oliwek

2. 150 g piersi z indyka = w formie kanapek

3. 150 g wolowiny + ogorek/salata = w formie kanapek

4. Przed treningowy 200 g piersi zk urczaka + ziemniaki + salatka warzywna, Bezposrednio po treningu banan + 30 g odzywki

5. Po treningowy 150 g piersi z indyka + salatka warzywna

6. 150 g makreli wedzonej

Czwartek - Tak jak poniedzialek

Piatek - Tak jak wtorek

Sobota - Tak jak sroda

Niedziela - Tak jak Poniedzialek

PISAC CO ZMIENIC I OCENIAJCIE ! DZIEKI !

Użytkownik Vertixen edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Bardzo powazny problem w diecie ! - Z gory dzieki wielkie ! ;)
A obliczyłeś pan dzienne zapotrzebowanie i odjąłeś stosowna ilość kcal np 400, i z wyniku rozpisałeś tą dietę?

Użytkownik Grammatik edytował ten post Ponad rok temu

Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024