Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosze o pomoc - odpowiednia dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Krisu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prosze o pomoc - odpowiednia dieta

Witam, potrzebuje pomocy z dieta. 24 lata 187 cm - 90 kg
Obecenie odzywiam sie bardzo niezdrowo , pizza, kebaby ogolnie fast food, niekiedy domowe obiadki.

Czy moglibyscie w przyblizeniu opisac jak powinienem sie odzywiac? Nie chce dokladnie od deski do deski diety tylko w przyblizeniu Chodzi mi o glowne sprawy, czyli np. wstajesz jesz talerz platkow, po jakim czasie znowu cos zjesc i co takiego? Np. owoce na lunch 3 godziny po sniadaniu, na obiad piers z kurczaka z gotowanym ryzem itp. - taki przyklad. Nie chodzi mi o dokladna diete od deski do deski bo wiem , ze nie bede jej przestrzegac na tym etapie, a z moim obecnym odzywianiem mam problemy i chcialbym to zmienic, zeby robic to odpowiednio.

Nie chce diety, zeby chudnac, chcialbym taka diete, zeby tylko sie nie powiekszal brzuch, czyli inna niz moje tluste kebaby, pizze itp. a z czasem dzieki bieganiu pozbede sie tego co mam.

Chodze na silownie od 3 miesiecy. Cwicze 3 razy w tyg. i biegam 3 razy w tyg - z bieganiem wiaze nadzieje na zgubienie niewielkiej oponki, zeby znowu bylo widac miesnie brzucha, wiec sadze ze nawet jakas prowizoryczna odpowiednia dieta mi w tym pomoze.


Chcialbym ustalic jakas diete na 3 glowne posilki, nad ktorymi trzeba popracowac, czyli gotownie itp. a pomiedzy nimi cos mniejszego czyli jakies owoce, jogurty itp. Pracuje po 10 godzin , mam male dziecko w domu i troche spraw na glowie, wiec 6-7 posilkow codziennie nad ktorymi trzeba troche popracowac odpada.

Nie znam sie na tym , ale przykladowo chcialbym zeby dieta wygladala tak :

1 posilek sniadanie ( okolo 9 godziny ) : 3-4 jajka / 100g platkow owsianch z mlekiem
2 posilek : ( po okolo 3 godzinach ) : 2 banany + chleb razowy
3 posilek ( obiad czyli okolo godziny 14 ): ryz bialy / brazowy xx gram? + rybka albo piers z kurczaka , jakies warzywa( tylko nie wiem czy lepiej jest ryz i wazywa zrobic w wodzie czy na parowarze, a mieso ugotowac na patelni w oliwie z oliwek czy tez w parowar wsadzic ?)

Po tym ide na trening okolo godziny 20 , czy powinienem zjesc cos jeszcze pomiedzy godzina 14 a 20 ? I co przed treningiem ?

4 posilek po treningu : twarog 200 g + cos do tego?

Posiadam rowniez BCAA jezeli mozna gdzies to wrzucic.

Bardzo prosze o jakies porady, czytalem juz duzo tematow, ale wszystkie glownie skupiaja sie na 6-7 daniach, ja moge pozwolic sobie na zrobienie okolo 3, z czego moge jeszcze dodatkowo miedzy nimi jesc jakies podstawowe rzeczy jak twarog, owoce itp. cos czego nie trzeba gotowac i spedzac duzo czasu na przygotowaniu.


Użytkownik Krisu edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Krisu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc - odpowiednia dieta
Wstepnie :

Czy wrzucić gdzieś pomiędzy BCAA ?


Proszę dołożyć cos jeszcze jezeli potrzeba ( jakies owoce moze bo nigdzie ich nie dodalem , orzechy itp.) albo zabrac jak jest cos niepotrzebne.



9.00



- Płatki Owsiane 100-140g


- 2 – 3 Jajka Gotowane


- Orzechy Włoskie 20-40g



12.00



- Chudy Twaróg 200g


- Chleb Razowy


- Masło Roślinne


- Warzywa ( groszek, brokuły , marchew )



15.00



- Ryż Brązowy / Biały 125g


- Pierś z Kurczaka


- Warzywa



18.00



- Gotowane ziemniaki


- Ryba



20.30 – 22.00 TRENING



22.00+



- Ryba


Co jeszcze po treningu ?


  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc - odpowiednia dieta

Wstepnie :

Czy wrzucić gdzieś pomiędzy BCAA ?


Proszę dołożyć cos jeszcze jezeli potrzeba ( jakies owoce moze bo nigdzie ich nie dodalem , orzechy itp.) albo zabrac jak jest cos niepotrzebne.



9.00



- Płatki Owsiane 100-140g

- 2 – 4 Jajka Gotowane


- Orzechy Włoskie 20-40g

Otręby żytnie&rodzynki

12.00



- Chudy Twaróg 200g


- Chleb Razowy


- Masło Roślinne Masło orzechowe


- Warzywa ( groszek, brokuły , marchew )



15.00



- Ryż Brązowy /


- Pierś z Kurczaka


- Warzywa

Oli

18.00



- Gotowane ziemniaki Kasza Gryczana


- Ryba Jaka ryba ? zamień ją z Filetem z góry + warzywa



20.30 – 22.00 TRENING



22.00+

Od razu po treningu dwa banany

- Pasta z Tuńczyka z Twarogiem 25min po bananach


Co jeszcze po treningu ?





Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024