Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak przytyć ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Marek39
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jak przytyć ?
Witam.
Mam strasznie duży problem z nabraniem masy... budowa zdecydowanie ekto.
19 lat 185 wzrostu i niecałe 60 kg :/
jem raczej dużo... może napisze przykładowy dzień np wczorajszy:

śniadanie : jajecznica na maśle 3 jajka, pieczywo mieszane 4 kromki czyli ok 80 gram
II śniadanie pierogi z mięsem ok 400 gram + omasta
obiad: sałatka z kury : sałata pomidor cebula boczek 80g , pierś 200g , ziemniaki 200g , sos czosnkowy 50g
deser: 4x naleśnik z czekolada ok 300g
kolacja 3 bułki z wedlina serem majonezem i warzywami

w miedzy czasie jakis owoc typu jabłko banan oraz odżywka białkowa i kreatyna rano i wieczór.

to w domu a jak jestem w pracy to raczej nieregularnie jem ale też dużo ponieważ jestem kucharzem.
trening na mase co dwa dni raz górne partie ciała raz dolne...
ćwicze od dwóch miesięcy, białko biore od miesiąca krede od 2 tygodni ... bez treningu w ogole nie szło, bo że tak powiem nie odkłada mi się tłuszcz :/ a z treningiem... po dwóch miesiącach jeden kilo... mięsnie urosły dość sporo bo np biceps o 5-6 cm ale masy jak nie było tak nie ma... a chciałbym przy moim wzroście ważyć chociaż 75 kg.
doradzicie coś czy nie da się nic zrobić ? :P średnio dziennie 3000-4000 kcal a dalej nic.
a dodam jeszcze że w czasie treningu wpada jakaś czekolada, baton lub duży serek homo bo szybko głodnieje jak cwicze.

jeśli chcecie napisać gainer to brałem ponad dwa miesiące bez treningu i dało mi to 1kg masy... chociaż wcale nie wiadomo czy to nawet przez to. ;)

białko FA diamond, kreatyna FA detonator : to jest to co biore
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: jak przytyć ?
Dużo zbędnych kcal , sporo tłuszczy nasyconych , mało białka , kiepskiej jakości węgle . Lipa straszna Zaglądnij :
http://forum-kultury...-diety-na-masę/



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


Marek39
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak przytyć ?
jeśli mało białka to ten przykładowy dzień można zmienić np
śniadanie zostawie bo nigdy z rana dużo zjeść nie moge... dlatego też dorzucam odżywke
II śniadanie tuńczyk 200-300g + pieczywo
obiad : kura ryż i warzywa
deser : naleśniki z serem twarogowym
kolacja serek wiejski

teraz lepiej ?
  • 0

kulmen
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak przytyć ?
Lepiej, ale według mnie jest rzecz istotniejsza niż dobrze zbilansowana dieta. Przy Twoim wzroście i wadze wygląda na to, że mógłbyś tuż przed snem zjeść kostkę smalcu, ciasto i kilka batonów a i tak nie odłożyłby Ci się tłuszcz. Ja miałem podobnie. W Twoim wypadku ważniejsze od "co" jest "kiedy". Piszesz, że w pracy jadasz nieregularnie. I tu tkwi problem. Musisz wyrzucić słówko nieregularnie z jadłospisu. 7 dni w tygodniu jadasz 5 lub 6 posiłków dziennie. Prawie z zegarkiem w ręku. Jak 2 dni będziesz jadł ok, a trzeciego zapomnisz o dwóch pierwszych posiłkach to nawet jak je wyrównasz kalorycznie w drugiej połowie dnia to i tak Twój cel szlag trafi.

Według mnie regularność Ci pomoże. Jak to nie wystarczy to pozostaje Ci zwiększanie kalorii. Jeśli już zaczniesz przybierać masy to dobrze zbilansowana dieta pozwoli Ci przybierać głównie masę mięśniową, a wpierniczanie batonów i golonek głównie tłuszcz :-)
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: jak przytyć ?

jeśli mało białka to ten przykładowy dzień można zmienić np
śniadanie zostawie bo nigdy z rana dużo zjeść nie moge... dlatego też dorzucam odżywke
II śniadanie tuńczyk 200-300g + pieczywo RAZOWE/ŻYTNIE/WARZYWA
obiad : kura ryż i warzywa
deser : naleśniki z serem twarogowym NALEŚNIKI TO NAJWIĘKSZY CHŁAM . JEŻELI JUŻ TO NALEŚNIK Z MĄKI Z PEŁNEGO ZIARNA
kolacja serek wiejski2X

teraz lepiej ?


Trochę lepiej ale dalej jest chaos



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024