Skocz do zawartości


Zdjęcie

zrzucanie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

P.Z.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zrzucanie brzucha
Witam!
To moj pierwszy post i od razu chcialbym prosic Was o pomoc.

Kilka slow o mnie:
Mam 28 lat i od zawsze bylem dosc szczuply. Przy wzroscie 178 wazylem ok. 65, obecnie ok. 74. Czesto uprawialem roznego rodzaju sporty, pilka, plywanie, rower itd. i problemow z wygladem nie mialem. Na silownie praktycznie nie chodzilem nigdy, nooo, powiedzmy ze kilka miesiecy jako nastolatek, ale bylo to raczej z przymusu, niz z wlasnej woli. Wiem zatem mniej wiecej jak wykonywac dane cwiczenia na silowni Obecnie ruszam sie mniej, nie mam okazji do regularnego grania w pilke itd. przez co zaczal rosnac brzuch. Poniewaz coraz bardziej mi przeszkadza, postanowilem wziac sie za siebie.

Pracuje w duzej firmie, na terenie ktorej mamy do dyspozycji sale gimnastyczna, silownie, basen i saune. Na silowni: sztangi, hantle, laweczka pozioma i pochyla, chyba jakies jeszcze sprzety "silowe" (sprawdze to dokladnie i opisze pozniej), oprocz tego bieznia elektryczna, rowerek, orbitrek, ergometr wioslarski (dosc porzadne, z elektroniczna regulacja obciazenia/predkosci). Basen maly, bo raptem jakies 15m dlugosci. Na sali oczywiscie drabinki, dodatkowa porecz do podciagania sie, materace.

Chcialbym zaczac regularne treningi w godzinach popoludniowych, bezposrednio po pracy, tj. ok. 15.30, korzystajac tylko z dobrodziejstw tego, co mam do dyspozycji w pracy. Glownym celem jest zrzucenie brzucha. Nie spieszy mi sie, powiedzmy ze chcialbym w wakacje wygladac lepiej, niz teraz, wiec nie musi to byc jakis mega intensywny trening, wazne zeby przyniosl efekty za kilka miesiecy. Po tych kilku miesiacach chcialbym rozpoczac takze trening silowy, zeby zbudowac troche miesni i jakos wygladac (ale bez przesady, nie zalezy mi na super rzezbie).

Czy ktos z Was moglby mi podpowiedziec, co w moim przypadku bedzie najlepsze i co robic po kolei? Tylko prosilbym o jakos w miare szczegolowo, zebym mial jakies odniesienie ile cwiczyc danego dnia: czy godzina wystarczy czy tez dwie bedzie za malo. Ile dni w tygodniu, jakie cwiczenia jakiego dnia? Wiem, ze moze duzo wymagam, ale mnie jako osobie ktora sie nie zna na treningu stwierdzenie, ze mam jezdzic na rowerku niewiele mowi bo nie wiem ile powinienem jezdzic, biegac, z jaka szybkoscia itd. Sporo poczytalem na forum, ale planow treningowych tyle, ze ciezko wybrac cos konkretnego, a i polaczyc nie sposob, bo wyszlaby z tego niezla praca. Tak wiec: w jaki sposob trenowac? O dietach tez poczytalem, ale nie znalazlem konkretnej podpowiedzi pasujacej do mojej osoby. Wiem, ze powinienem jesc wiecej mniejszych posilkow, nie wiem natomiast w jakiej najlepiej konfiguracji, zakladajac, ze bede trenowal regularnie w tych samych godzinach. Mozecie podpowiedziec jakos dokladniej i bardziej konkretnie? Na forum poprostu za duzo tego jest.

Wyczytalem tez, ze najlepiej na zrzucenie brzucha trenowac aerobowo na czczo z rana, ale ta opcja odpada - zostaja tylko godziny popoludniowe.

Tak wiec: bardzo prosze o podanie jakiegos konkretnego planu treningowego oraz podpowiedzi co do diety, co konkretnie w jakiej ilosci i intensywnosci trenowac oraz co, jak i kiedy jesc. Wyprobuje i po pojawieniu sie efektow jakos sie odwdziecze.

Dziekuje za wyrozumialosc dla amatora i pozdrawiam!
P.Z.

Użytkownik P.Z. edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucanie brzucha
Witamy.
Z tego co piszesz to masz nawet nieźle wyposażoną siłownie w pracy. Godzina treningów nie odgrywa tu zbyt dużej roli. Byle byś był w miarę wypoczęty (wiem - po pracy to raczej nie realne) i skoncentrowany na treningu.
Napisałeś też, że jakieś pojęcie o ćwiczeniach masz, tak więc na początek trening ogólnorozwojowy - przez miesiąc, 2. :
http://forum-kultury...olnorozwojowka/
Po każdym treningu warto, abyś wskoczył na bieżnię, rower albo ten orbiterek. Zaczynając od 10-15 kończąc na 30-40. ("po każdym" - ze 3 razy w tygodniu) Może być wymiennie z basenem.
Tempo ćwiczeń musisz ustalić pod siebie. Daj sobie wycisk (ja tak zawsze sobie ustalam)
A jeżeli nie możesz biegać od razu po właściwym treningu to w godzinach wieczornych możesz to zrobić.

Hmmmm...co dalej... piszesz, że chciałbyś rozpocząć trening siłowy. Tutaj nie zalecane - masz zbyt mały staż, żeby cudować z treningiem na siłę. Zwykły trening na masę (od 6 do 8 tygodni): http://www.fabrykasi...atkujacych.html
lub na wolnych ciężarach: http://forum-kultury...nych-ciezarach/ - tutaj wybierz sobie ile dni chcesz trenować.
Po którym z masą przyjdzie również siła.
Co do diety, to postaraj się stworzyć lub przerobić jakąś z podwieszonych i daj ją do sprawdzenia w odpowiednim dziale.

No i myślę, że na razie było by na tyle. Jak co to pytaj to odpowiemy.
  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024