Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia po schudnięciu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

saien
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia po schudnięciu
Witam,
Mam ogromną prośbę i liczę na wyrozumiałość (brak doświadczenia oraz wiedzy w temacie kulturystyki) do kogoś ogarniętego w temacie ćwiczeń czy aby na pewno robię wszystko dobrze.
Z początku nakreślę trochę sprawę.
Dokładnie 2 lata temu ważyłem około 120kg przy wzroście 1,80m (to już chyba otyłość) siedzący tryb pracy oraz bardzo późne godziny posiłków się do tego przyczyniły. Wziąłem się za siebie i po zrobieniu skutecznych trzech diet kopenhaskich oraz ćwiczeń typu brzuszki, przysiady i skip-up zjechałem o około 30kg. Wczoraj waga pokazała dokładnie 90,7kg (nadwaga :):D w porównaniu do wzrostu).
W trakcie 3 diety (jak również wcześniejszych) ćwiczyłem ale do ostatniej postanowiłem dodać hantle oraz pompki.
Teraz proszę o nie śmianie się, przedstawię mój plan tygodnia:
Ćwiczenia zaczynam generalnie w niedzielę a kończę w piątek (czasami w czwartek zależy jaki ciężki tydzień w robocie). Wykonuję 3 serie ćwiczeń, na które składają się :
- 50 brzuszków leżąc z dodatkowym obciążeniem na klatce piersiowej (od tej niedzieli 4kg)
- 20 przysiadów bez dodatkowych obciążeń
- 5 pompek
- hantla (niestety tylko nią dysponuję) na biceps 15 powtórzeń ( waga hantli 10,5kg od tej niedzieli dołożyłem 4 kg) na każdą rękę
- hantla wyciąganie ręki w bok 5 powtórzeń na każdą rękę
- hantla wypychanie zza głowy do góry 10 powtórzeń oburącz
- hantla podnoszenie na wyciągniętych rękach przed siebie 5 powtórzeń
- hantla podnoszenie z podłogi przy zgięciu w pół, pozostaje w tej pozycji i opuszczam z powrotem 10 powtórzeń
- skip-up dość intensywny

Nigdy nie konsultowałem ćwiczeń z kimkolwiek ani nie sprawdzałem czy faktycznie mogą mi coś dać poza stratą masy (na której najbardziej mi zależało). Na dzień dzisiejszy po przejrzeniu forum widzę że niektóre rzeczy muszę poprawić jeżeli chodzi o sposób ich wykonywania.
Całość ćwiczeń zajmuje mi około 30 minut dziennie. Niestety późna pora powrotu do domu oraz 2 małych dzieci na więcej mi nie pozwala.
Jeżeli chodzi o jedzenie to jem normalnie nie ograniczam się a po diecie nie mam efektu jo-jo. Piję codziennie ponad 2,5 litra czystej wody + ewentualne ciepłe napoje herbata/kawa

Chciałbym się poradzić czy to co robię ma sens, czy może warto coś zmienić a jak tak to w jaki sposób. Na dzień dzisiejszy wiem co chciałbym osiągnąć tj. nie chciałbym już tak drastycznie schudnąć waga około 85kg zaspokoiła by mnie wystarczająco. Dodatkowo chciałbym (jeżeli tak mogę to nazwać) wyrzeźbić biceps oraz klatkę piersiową.
Na dzień dzisiejszy tu i ówdzie mam nadmiar skóry/tłuszczu po odchudzaniu tzn na brzuchu fałdki i boczki, zostały mi też cycki :):D (małe ale są) i te rzeczy też chciałby chociaż w małym stopniu zmniejszyć.
Ćwiczę już od prawie 2 miesięcy i trochę widzę efekt na bicepsie, poza tym podczas ćwiczeń pocę się jak szczur (ale to jest efekt spożywania dużej ilości płynów). Ćwiczę w domu. Czy warto skorzystać z jakiś suplementów jeżeli chodzi o spalenie tłuszczu.

Będę naprawdę wdzięczny za jakiekolwiek porady sugestie i pomoc.

Pozdrawiam
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia po schudnięciu
Dobra zacznijmy od tego, że aby schudnąć potrzebny jest Ci wysiłek tlenowy, czyli bieganie, rowerek itp.Aeroby rób 3-4 razy w tygodniu, po 30-40 minut.Tym powoli zapewnisz sobie spadek kg.Potrzebna też będzie dieta z ujemnym bilansem kalorycznym, poczytaj w podwieszonych, tam jest napisane o takiej.Trening ten do kosza, masz dwa wyjścia albo zapisać się na siłownię lub kupić podstawy, czyli sztangę, sztangielki i ławkę z regulacją kąta, wtedy będziesz mógł zabrać się za porządny trening.Odżywki, suple nie są Ci na razie potrzebne.
  • 0

azzaz931
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia po schudnięciu
Aeroby i dieta na redukcje to najlepszy i najszybszy sposób na stratę kg. Tutaj dam ci co wolno, a co niewolno.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A Aeroby jak wyżej najlepiej 4 razy w tygodniu.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024