Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cwiczenia w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

harpigun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Cwiczenia w domu
Witam.
Mam 16 lat i 3 dni temu kupiłem sobie hantle (tylko jedną) z obciążeniem 5kg - czyli razem ok. 7 ( w przeciągu dwóch tygodni planuje zwiększyć do 10 kg.).
Przez ten czas intensywnie ćwiczę bicepsy i tricepsy - przynajmniej 4 razy dziennie 4 serie po 10 na biceps i 2 serie po 10 na triceps oraz w ciagu dnia przynajmniej 2 serie pompek na maxa.
Jednak w praktyce ćwicze sporo więcej, gdy mi się nudzi niemal nie wypuszczam hantli z rąk.
Już po pierwszym dniu pojawiły się ostre zakwasy lecz po prostu je ignoruję.
Muszę jeszcze dodać że ostatnio ćwiczyłem jakiś rok temu w ferie, kiedy to u szczytu formy robiłem jakies 300-350 pompek dziennie w seriach po 55-60.
Obawiam się jednak przepalenia mięśni po dłuższym czasie. Postanowiłem się więc zwrócić o pomoc do starszych i bardziej doświadczonych, czyli do was.
Jaki polecilibyście mi trening i czy rzeczywiście mam podstawy obawiać się 'przepalenia'? Stać mnie na wiele i nie boję się cięzkiego treningu,
Pozdrawiam i proszę o pomoc : )

  • 0

Jin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
60
Dobra
  • Lokalizacja:M a z u r y
  • Płeć:Mężczyzna
  • Przysiad [kg]:100
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Martwy ciąg [kg]:140

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu
Więcej nie znaczy lepiej, mięśnie rosną gdy odpoczywasz a nie gdy trenujesz, bez podstawowego sprzętu wiele nie zdziałasz.
Zostaje Ci tylko trening domatora
http://forum-kult...omatora-w-domu/

Jeśli chcesz mieć jakieś efekty to ćwicz 3 razy w tygodniu, i raz a porządnie a nie kilka razy na dzień. Do tego 5-6 pełnowartościowych posiłków dziennie.

Tu masz przykładową rozpiskę treningu domatora:
1.Pompki płasko 4-5 serii
2.Pompki głową w dół 4-5 serii
3.Pompki na taborecie 3-4 serii
4.Pompki boczne 2-3 serie
5.Pompki przy ścianie 2-4 serii
6.Pompki w podporze tyłem 2-4 serii
7.Przysiady 4-6 serii
8.Wspięcia na palce 4-6 serii
9. Brzuszki 4-5 serii

Użytkownik Jin edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

harpigun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu
Prawdę mówiąc to pompek mam już dosyć zdecydowanie wolę ćwiczenia z hantlami. Muszę też dodać, że chodzi mi przede wszystkim o siłę,
Więc według Ciebie lepszym pomysłem byłoby ćwiczenie 3 razy w tygodniu raz dziennie po te powiedzmy 2h?
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu
Do zrobienia sily potrzebny jest ciezar... Porzadny... Poza tym w tym wieku ospusc trenimg typowo silowy. Masz trening domatora i stosuj sie do niego

TRENUJE BO LUBIE


Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu
Z jednym hantlem to Ty nic za bardzo nie zrobisz.Musisz kupić podstawowy sprzęt, taki jak sztanga z regulacją kąta, sztangielki i ciężar, ale jeszcze lepiej by było jak byś zapisał się na siłownię.
  • 0

harpigun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu
To jest właśnie sztangielka, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Na razie mam zamiar poćwiczyć trochę w domu a za jakieś 3 miesiące na siłownie pójdę.
Trening domatora jednak sobie daruję (poza pompkami 2x dziennie i przysiadami) i będę ćwiczył z sztangielką. Proszę w dalszym ciągu o odpowiedź na moje poprzednie pytanie.
P.S Dzięcioł - Ten ciężar który mam kupiłem tylko na rozgrzewkę, będę go z czasem zwiększał, przecież nie mogłem zacząć od 20 kg.

Użytkownik harpigun edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu
Jeśli chodzi Ci o wcześniejsze pytanie to tal lepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 1-2h.Teraz już idź nie ma sensu bawić się tą sztangielką przez 3 miechy, bo co Ty z nią na poważnie zrobisz?Nic.
  • 0

harpigun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu
No klaty nie zrobię na pewno ani barków ale mam nadzieję, że w biceps i triceps trochę przybędzie.
  • 0

empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia w domu
bym Ci polecił nogi robić ale jedną sztangielką to możesz się co najwyżej podrapać..
Stosuj się do rad kolegów i rób ten trening domatora.
  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024