Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

kornik24
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący
Witam,

Wczoraj przekroczyłem 90 kg przy wzroście 178 i stwierdziłem że jestem spasioną świnią i czas coś z tym zrobić Dołączona grafika. Jestem absolutnie zielony w dietach, fat burnerach, biłkach treningach itp. Trochę czytałem ale mam jeszcze większy mętlik niż na początku. Prosiłbym bardzo o pomoc i naprowadzenie jak najszybciej zrzucić pare kilo, wiem że to czasochłonne ale nie chcę za dwa miechy przekonać się że robie coś źle i dlatego nadal mam tą samą wagę i nadal wyglądam jak świnia Dołączona grafika.

Mam siedzący tryb pracy wymagający tego abym był w niej od około 9 do około 17. Poziom wysiłku fizycznego jest równy prawie że zeru. Do dziś obżerałem się czipsami popijając je colą itp.

Jak ja widzę swój plan odświnienia się.

Dieta.

- Chcę jeść mniej a częściej i tu mam pierwsze pytania, co jeść a czego unikać. Wiem że cukier won, napoje słodzone won, czipsy itp won.
- Jeśli chodzi o pieczywo, wydaje mi się że całkowita rezygnacja jest w moim przypadku niemożliwa, więc zamierzam przerzucić się na ciemne.
- Moje pytanie co z serami, mięsem ? Czego unikać, na co zwracać uwagę. Nie chcę diety (i średnio mogę sobie na taką pozwolić ) w której co wieczór będę musiał przygotowywać ryż z kurczakiem i jajkiem. Czy np zamienienie kanapki na opakowanie serka wiejskiego lub czegoś podobnego, wywalenie ziemniaków, tłustych rzeczy i picie tylko i wyłącznie wody pomoże ?

Trening :

i Tu jest problem mało czasu, ale postanowiłem że basen 4 razy w tygodniu będzie. Myślałem żeby co drugie dzień przed pracą z rana iść na godzinkę popływać. Co o tym sądzicie. Słyszałem że bieganie jest najlepsze ale tego nie cierpie Dołączona grafika. Czy basen w takim nasileniu będzie ok ? A właśnie jak trenować po śniadaniu?, czy jeść śniadanie dopiero po treningu ?.

Dodatki :

Słyszałem fat burnerach, podobno gdy się trenuje sporo dają. Mogę mięc FA Xtreme Thyroburn za fajne pieniądze. Moje pytanie jednak czy to działa czy to wywalanie pieniędzy w błoto jeśli działa to jak brać. Rozumiem że przed treningiem, czyli z rana w moim przypadku, co z dniami w których nie będzie basenu. Słyszałem że dobrze też zamienić śniadanie (po treningu) na koktajl białkowy, ale kompletnie nie mam pojęcia czy te dane to bajki czy fakty.

Jak widzicie masa wątpliwości, proszę więc o pomoc.

Z góry dzięki
  • 0

empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący
jeśli chodzi o dietę to przede wszystkim unikaj jedzenia o późnej porze. Najlepiej spożywać produkty z wysoką zawartością białka (gdyż jest dobre do spalania tłuszczy), pieczywo białe- won :zly:; ciemne jeszcze ujdzie. Sery.. tutaj nie czuje się żeby Ci doradzać, ale wydaje mi się że też powinno się je ograniczyć (ser gołda to już w ogóle - najtłustszy); do picia to zielona herbata.

trening: z racji tego, że masz na 9 (dosyć komfortowa - moim zdaniem - godzina) możesz rano ćwiczyć na czczo (głownie chodzi o bieganie- wiem, że nie lubisz, no ale jak chcesz się "odświnić" to nie ma bólu) od 30 min na początek do godziny (zwiększaj o 5 minut) lub rower. Czy jeść coś przed basenem to wydaje mi się, że warto coś przekąsić - woda jak wiadomo wyciąga.
A jak z siłownią? Bo nie napisałeś.

dodatki: na początkowym etapie spalania tłuszczu uważam za zbędne. Dopiero później, jak będzie Ci już mizernie szło zrzucanie kilogramów to sięgnij po "dodatki"

Głównie na Twoim etapie polecam trzymać się diety i ćwiczeń.

Użytkownik empe edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/

kornik24
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący

A jak z siłownią? Bo nie napisałeś.



Z siłką może być problem miałem dwie poważne kontuzje i 3/4 ćwiczeń na siłce odpada niestety, Myślałem że basenem uda mi się wszytsko na jednym ogniu upiec. W sensie i zrzucić brzuch i wyrobić trochę mięśnie. Hmmm czyli najlpeiej byłoby dotruchtać na basen :zly: a potem spokojnie do roboty :ok:. Dzięki za pomoc.

Najgorzej będzie z dietą i odzywczajem się od jedzenie w nocy, szczególnie że dużo w nocy pracuje ;/. Trzeba będzie walczyć
  • 0

Rafmix
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:27
  • Wzrost [cm]:194
  • Biceps [cm] :44
  • Klatka piersiowa [cm]:Dużo
  • Przysiad [kg]:140
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:95

Napisano Ponad rok temu

Re: Spalanie tłuszczu - absolutnie początkujący
No basen jak najbardziej czy tam bieganie to jest element bez którego twoje spalanie nie ma sensu.
Jeżeli chodzi o mięśnie to słabo je widzę bez siłowni no ale wiadomo człowiek chudy to coś tam mięśni widać ale to tylko suche mięśnie.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024