Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening - czas na zmiany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening - czas na zmiany
Witam

Ćwiczę jakieś 10-11 miesięcy i mam problem. Pytałem kiedyś na forum dlaczego rezultaty moich ćwiczeń przestały się "uwidaczniać" i poradzono mi redukcję i zmianę treningu. Tak też zrobiłem. Wróciłem do ćwiczeń 2 miesiące i zero rezultatów. Myślę sobie, może się nieco przetrenowałem, na miesiąc zrezygnowałem z ćwiczeń, tylko biegałem i podstawowe ćwiczenia w postaci pompek, brzuszków i przysiadów. Powrót do ćwiczeń (oczywiście musiałem nieco ciężar zmniejszyć, ale po miesiącu wróciłem do starych ciężarów) i znowu dupa blada :/ Przyrost mięśni zerowy, ból niby jest ten właściwy po każdym treningu, ale wzrostu masy mięśniowej i siły brak.

Strasznie mnie to frustrowało bo się męczyłem niemiłosiernie, a rezultatów brak. Trzy dni temu trafiłem szperając w sieci na pewien post i mnie olśniło. Od początku źle wykonywałem większość ćwiczeń. Niby naoglądałem się filmików i przeczytałem instrukcje do ćwiczeń, ale przy wyciskaniu sztangi za bardzo unosiłem barki (od razu wyjaśniła się sprawa ich bólu po treningu na klatkę, choć wcześniej myślałem, że tak ma być). Źle robiłem też rozpiętki, przysiady ze sztangą czy uginanie ze sztangielkami.

Stąd mam do Was pytanie. Kojarzycie jakiś sensowny opis ćwiczeń, tak żeby uniknąć błędów? Są różne filmiki i opisy, człowiekowi wydaje się że wszystko robi ok, ale tu za szybko coś wykona, napnie nie te mięśnie co trzeba lub jeszcze jakąś inną pierdołę zrobi. Ewentualnie będę też wdzięczny za spostrzeżenia co do błędów popełnianych w przeszłości przez Was.

Mam też problemy z uzupełnieniem diety o odpowiednią ilość białka. Pomyślałem więc o jakiejś odżywce i zastanawiam się czy łączenie jej z czymś jeszcze (kreatyna?) da lepsze rezultaty treningu?

Pozdrawiam
  • 0

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - czas na zmiany
Ja ci powiem tylko tyle nikt nie oceni twoich rezultatów po takiej wypowiedzi musisz pokazac jakim planem robiłeś i czy jadłeś odpowiednio i jak sam napisałeś z technika lipa to i z przyrostami lipa :D
  • 0

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - czas na zmiany
Był tutaj kiedyś 4 dniowy trening kevin'a1984 na masę, ale teraz go nie mogę znaleźć. W każdym razie był to podstawowy trening na masę +- podmiana 2-3 ćwiczeń, których nie mogłem wykonać na swoim sprzęcie. Wyrzuciłem też wykroki ze sztangielkami bo mi stawy nie wyrabiały (teraz wiem, że z masą sztangielek przesadziłem).

Z początku było świetnie, bo z patyczka zrobił się normalny chłopak (przy 195cm ważyłem 65 kg, teraz 95kg). Ale teraz jest straszny zastój, utrzymuję wagę, jak i masę mięśniową. Nie mogę też się wbić na wyższy lvl z ciężarami, a wcale nie są duże (przy sztandze jest to 62kg), ale sądzę, że to powód złej techniki.

Dietę ułożyłem sobie według kilku przedstawionych tutaj na forum. Teraz potrzebuję średnio 3900-4200 kcal, co daje 260g białka, 600 węgli i 60 tłuszczy. Jak ważyłem mniej to te porcje były mniejsze, więc dało jeszcze radę, ale teraz zjedzenie 260g białka, jest ciężkie do zrealizowania. Staram się więc pozostać przy tej granicy 3900kcal, ale różnie bywa ze szkoła i pracą więc czasami muszę sobie odpuścić posiłek popołudniowy i kończy się na serku wiejskim + jakaś bułka razowa. W każdym razie z wagi nie spadam.

Użytkownik Tobik edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - czas na zmiany
Co do techniki to zaglądnij tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do odzywek krete możesz wrzucić na pewno by pomogło z ruszeniem masy ale podstawa to Dieta musisz mieć te 6 posiłków min 5
  • 1

Jin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
60
Dobra
  • Lokalizacja:M a z u r y
  • Płeć:Mężczyzna
  • Przysiad [kg]:100
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Martwy ciąg [kg]:140

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - czas na zmiany
http://forum-kultury...nych-ciezarach/
  • 0

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - czas na zmiany
Dzięki za link, na pewno się przyda. Podobno pro uczą się na cudzych błędach, a noobki na własnych, szkoda że straciłem tyle czasu zamiast poświęcić kilka dni na dłuższą lekturę na temat techniki :/

Jeszcze raz dzięki i zielony button w nagrodę ^^

--------------------
@Jin miałem niemal identyczny trening :D Z tym, że podmieniłem kilka ćwiczeń - między innymi wyciskanie nad głowę bo przy moim wzroście i siłce w piwnicy jest to niewykonalne ^^

Użytkownik Tobik edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - czas na zmiany
Spoko nadrobisz :D Życzę przyrostów
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024