Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem - siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

kolo129
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem - siłownia
Witam
Mam pewien problem i chciałbym was poprosić o rady. Od niedawna zacząłem chodzić na siłownię ( nigdy nie miałem styczności z ciężarami itp ) No i bardzo mało ciągne bardzo biorę najmniejsze cięzary po 10 kg, a nie które nawet bez obciążenia tylko samym tym bo nie daje rady. Na sztandze nie pozwala mi typo jeszcze cwiczyć raz tylko mogłem i tam mi sie najlepiej robiło najbardziej czułem ból w cycach czyli zakwasy to dobrze bo wiem, że coś to dawało, ale na nie których maszynach nie mogę sobie w ogóle poradzić np. na tej maszynie co pcha się tylko rękami ciężar do przodu siedzi się i się pcha ciężar do przodu. Druga maszyna to taka że się siedzi i do góry pcha ciężar samymi rękoma tam tez kompletnie sobie poradzic nie mogę. Chciałbym byście mi udzielili jakiś porad bo kompletnie sobie tam nie radze...;/ Kolejną sprawą jest to, że kiedyś miałem lewa rekę złamaną i w ogóle na niej mięśnia nie mam w każdym ćwiczeniu nadrabiam prawa bo mam silna a lewa słaba i to widać jak lylawo mi idzie i nie wiem czy to się da jakoś wyrównać czy coś, bo czuje to sam jak w każdym ćwiczeniu muszę prawą nadrabiać bo lewą już nie daje rady. Najbardziej mi zależy żeby klatę zrobić najlepiej mi się na sztandze robiło , ale instruktor nie pozwala tam chodzić, a na tych innych ledwo daje rade i nawet jak coś zrobie to w ogóle cyców nie czuje. Chciałbym byscie mi coś polecili nie wiem sam;/
Z góry dzięki.
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
No to co ten instruktor Ci kaze robic?? Same maszyny?? Moze na sam poczatek to nie jest zle, ale lepiej przesiasc sie na wolne ciezary, nie zakladasz duzo kg, a instruktorem nauczysz sie dobrej techniki (miejmy nadzieje :D). Nie wiem co to znaczy ze "nie radzisz" sobie na tych maszynach?? Przeciez one imituja wolne ciezary (wycisk na klate i na barki). Za ciezkie to dla Ciebie czy co?? Co do slabszej reki, powinines glownie sztangielkami cwiczyc, i obie rece po tyle samo powtorzen. Za jakis czas sie wyrowna (miejmy nadzieje :P) A kiedy ta reke miales zlamana??

Użytkownik UnDeRoS edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

kolo129
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
jakies 3 lata temu, ale w prawej rece mam troche miesnia a w lewej kompletnie nic. Co do instruktora on mi nie pomaga nie pozwolił tylko na sztange nam chodzić. Co do maszyn kompletnie nie mogę sobie poradzić na tej maszynie co się pcha do przodu rękami nie daje rady nawet na najniższych kg tzn dam rade 3 serie ale trzecia juz ledwo ledwo itp. A i muszę mieć jakiś dobry trening żeby efekty były tam po pół roku np.?
  • 0

kolo129
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
i jeszcze do co jednego cwiczenia tego co sie chwyta za dwie rączki i ciągnie rękami do siebie tam jak to robie czuje same ręce w ogóle klaty nie czuje a powinienem bo to jest ćwiczenie na klate;/
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
No to jak nie dajesz rady to rob na np sztangielkach. Czemu "Wam" zabronil chodzic na sztange?? Wez jakies lekkie sztangielki i jedziesz. Co do treningu, to musisz jakis miec, poszukaj w podwieszonych, w tematach kevina. Na poczatek ogolnorozowjowka. A ta maszyna "co sie ciagnie za raczki" jest na plecy... Nie czujesz, bo nie masz jeszcze dobrego polaczenia mozg - miesnie (przy plecach bardzo czeste), ale staraj sie jakby zlaczyc ze soba lopatki (spiac), a nie ciagnac bicepsem.
  • 0

kolo129
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
No bo powiedział, że jestesmy gimnazjum i za młodzi, że ktoś starszy by musiał pilnować bo jak byłem z starszym kumplem to nas puścił, a właśnie tam na sztandze czułem dobrze cyce jak porobiłem troche
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
To ile masz lat??
  • 0

kolo129
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
15
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
No to jak masz 15 lat to mozesz sobie cos tam cwiczyc na silowni, ale skoro instruktor Ci nie pozwala cwiczyc, to rob to co mozesz na maszynach. Bedzie to taki lekki wstep, a jak bedziesz starszy (i sie nie znudzisz kulturystyka) to bedziesz pakowal bardziej na powaznie :P
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
Swoją drogą Bucy też ma 15 lat hehe. A wyciska 1,5xto co ja wycisnę hehe
Swoją drogą co by chłopakom szkodziło wyciskanie małych ciężarów pod kątem nauki techniki?

Użytkownik paragraf edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Dołączona grafika

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
No ale jak mu instruktor nie pozwala, to jak ma to robic??
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
Ja rozumiem autora, tylko nie rozumiem instruktora :P Przyznasz że musi mieć facet nietypowe podejście. Może po prostu nadopiekuńczy jest. Ja nie wyobrażam sobie że przychodzę na siłownię i facet mi mówi "nie rób tego ćwiczenia, bo coś tam" Może mi zasygnalizować żebym zmniejszył ciężar a technikę poprawił, ale żeby zabronić wyciskać sztangę nawet mikrym obciązeniem? Nie potrafię zrozumieć.
  • 0
Dołączona grafika

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
A ja sie zastanawiam czy w tym wieku w ogole mozna chodzic na silownie (chodzi mi o regulamin). To nei jest tak ze jest od 18 lat albo z opiekunem (czy moze od 16, sam nie wiem).
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
instruktor się pewnie boi, że przyjdą młodzi cisnąć rekordy bez rozgrzewki, i będą problemy
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

GrubyQ
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Wrocka
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Muzyka i Kulturystyka :D
  • Staż [miesiące]:5
  • Wzrost [cm]:177 Wszystko mierzone 28.01.12
  • Biceps [cm] :35,5
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:59
  • Przysiad [kg]:40x8 4s
  • Wyciskanie [kg]:70x1 27.01.12
  • Martwy ciąg [kg]:60x8 4s
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem - siłownia
W mojej okolicy jest kilka silowni w jednej wlasnie underos wpuszczaja od 16 lat. Ja tam mam swoja silke nie najbogatsza ale swoja :P
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024