Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta do oceny (co poprawić)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Faxid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta do oceny (co poprawić)
Witam, od niedawna zacząłem ćwiczyć na siłowni, przed wakacjami już ćwiczyłem 2-3 miesiące, ale bez konkretnej diety. Zaznaczam, że jestem ektomorfikiem, ćwiczę 3x w tygodniu z planu z tego forum. Warze 60kg. Moja dieta wygląda mniej-więcej tak:

1. [śniadanie] Płatki owsiane, trochę ponad szklankę (jem na sucho i zapijam mlekiem lub maślanką), szklanka mleka lub maślanki, 2-3 kromki chleba pełnoziarnistego z szynką lub serem, łyk oliwy z oliwek.

2. [drugie śniadanie] Kilka suchych kromek chleba ryżowego, łyk oliwy z oliwek, trochę mniej płatków owsianych + mleko/maślanka czasami ryba z puszki.

3. [obiad] Bardzo dużo mięsa, jestem w stanie zjeść naraz na prawdę bardzo dużo i uzupełniam braki białka obiadem, zjadam zwykle około 4 dużych kawałków piersi z kurczaka, trochę ziemniaków lub ryżu, łyk oliwy z oliwek.

4. Szklanka mleka/maślanki, 2 kanapki chleba pełnoziarnistego z serem/szynką, jakiś owoc, sporo chlebka ryżowego na sucho.

5. [przed treningowy] Jakiś owoc, makaron razowy, chleb ryżowy, 2 kanapki z twarogiem.

6. [po treningowy] Jakiś batonik oraz owoc, chleb ryżowy, sporo ryby z konserwy (tuńczyk, sardynki, szproty, śledzie), 2 kanapki z twarogiem.

7. [przed spaniem] 4 jajka, ryba z konserwy, mleko/maślanka.

Pije co najmniej 3 litry wody dziennie.

Czasami zjem 8 posiłków, czasami 6, ale większych (kiedy nie mam czasu na przygotowanie - szkoła itd.). Wiem, że nie podałem wszystkich ilości tych posiłków, ale po każdym jestem mocno najedzony. Chodzi mi o to czy to co jem wystarczy i czy jem o dobrych porach węglowodany/białko/tłuszcze.
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
źle. 6 posiłków, ale w miare równych, a nie że do południa 0 białka a w południe jakieś 150, z czego tylko ok 50g sie wchłonie. Masz gotową diete w podwieszonych wiec zajrzyj tam
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

Faxid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
Hmm, napisałem, że jem rybę, maślankę i mleko przed obiadem, a to jest białko, jeśli uważasz, że to za mało to jeślibym dołożył więcej białka na śniadanie byłoby dobrze?
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
szklanka to jakieś 7-8g białka.

1. [śniadanie] Płatki owsiane, trochę ponad szklankę (jem na sucho i zapijam mlekiem lub maślanką), szklanka mleka lub maślanki, 2-3 kromki chleba pełnoziarnistego z szynką bez sera, szynka chuda+warzywa, łyk oliwy z oliwek. z 3 jajka

2. [drugie śniadanie] Kilka suchych kromek chleba ryżowego, łyk oliwy z oliwek, trochę mniej płatków owsianych + mleko/maślanka czasami ryba z puszki. jeżeli bez ryby to wrzuć jakiś serek wiejski czy kawałek mięsa(100-150g)

3. [obiad] Bardzo dużo mięsa, jestem w stanie zjeść naraz na prawdę bardzo dużo i uzupełniam braki białka obiadem, zjadam zwykle około 4 dużych kawałków piersi z kurczaka, trochę ziemniaków lub ryżu, wywal oliwe, mięsa ze 100-150g do tego zawsze ryż/kasza/makaron rzadziej ziemniaki(100g)

4. Szklanka mleka/maślanki, 2 kanapki chleba pełnoziarnistego z serem/szynką, jakiś owoc, sporo chlebka ryżowego na sucho.

5. [przed treningowy] Jakiś owoc, makaron razowy, chleb ryżowy, 2 kanapki z twarogiem owoc dodaj do śniadania jak już tutaj tylko i wyłącznie 100g kurczaka 100g ryżu bądź innych węgli troche warzyw

6. [po treningowy] Jakiś batonik oraz owoc, chleb ryżowy, sporo ryby z konserwy (tuńczyk, sardynki, szproty, śledzie), 2 kanapki z twarogiem.owoc zaraz po treningu, później posiłek jak przed treningiem tylko więcej mięska

7. [przed spaniem] 4 jajka, ryba z konserwy, mleko/maślanka.może być ryba, jajka do śniadania, lub twróg bądź serek wiejski
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

konkret
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 611 postów
  • Pomógł: 1
40
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:37
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :rośnie
  • Klatka piersiowa [cm]:duża
  • Pas [cm]:skórzany
  • Udo [cm]:wielkie
  • Przysiad [kg]:potrafie zrobić
  • Wyciskanie [kg]:bardzo lubie
  • Martwy ciąg [kg]:robie z pasem
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
Kolego widze że dobrze cchesz ale Ci cos nie wychodzi.
Twarogi, sery biale, serki wiejskie to kazeina dlugowchaniana dajemy je zazwyczaj przed nocą, żadziej w ciagu dnia.
Jajka najlepiej jesc je z samego rana
Mieso przed i po treningu po dizel na dwie czesci po i tak ci sie az tyle nie przyswoi
Tunczyk czy ryby w 2 posilku z rana czy w przedostatnim mozesz dac,

A tab btw platki owsiane zalewaj chodziaz sobie wrzatkiem :D
Mleka nie pij przed i po treningu.

I ogolnie za duzo kanapek z chleba !!!
Daj 4-6 posilkow nie wiecej nie mniej
Mniej mleka i maslanki bo tam jest laktoza i mozesz szybko sie zalac fatem
To tak w mega wielkim skrocie
  • 0
NIE BÓJ SIĘ ZMIANY NA LEPSZE ! :)

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
Za to Tobie wyszło zajebiście, chyba nie skumałes zabardzo.
z rana powinno być białko na cały dzień(teoretycznie) zresztą jajka wchłaniają się 2-3 razy dłużej niż kurczak(ale tego zapewne nie wiesz, bo nikt na forum chyba tutaj tego jeszcze nie napisał)
mięso przed i po podziel na 2...nie wiem i pewno sam nie wiesz o co tu chodzi
przedostatni posiłek to potreningowy więc ryby raczej słabo wypadają
jeden choj jak sie je płatki, to najgorszy posiłek w ciągu dnia, zwłaszcza z rana
4-6, a jak zjem 7 to co? WIĘKSZEJ GŁUPOTY OSTATNI CZASY NIE CZYTAŁEM ilośc posiłków powinna być ustalona wg kalorycznego zapotrzebowania, długości "dnia" (czyli ile czasu nie śpimy można powiedzieć) oraz tego co w danym dniu robimy, to jest masa i zjedzenie 10 posilków nie zaszkodzi, agrh.
mleko i maślanka, napewno zalejszesz się fatem od picia mleka, z którym nie ejst sprawa do końca wyjaśniona, i maślanki, która zawiera znaczniej mniej laktozy, prawie w ogóle, ponieważ podlega obróbce
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
5-6 POSIŁKÓW BARDZIEJ SYTYCH . NIE 7 UBOGICH .



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


cywil11
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
po pierwsze moze wytlumacz mi dlaczego platki owsiane to najgorszy posilek w ciagu dnia?
po drugie ryba po treningu jak najbardziej moze byc. oczywiscie ty jako znawca bedziesz lamentowal ze tluszcze itp itd
popatrz na dzienniki treningowe ludzi przygotowujacych sie do zawodow. coraz czesciej robia mase zmniejszajac ilosc wegli a zwiekszajac tluszcze i daja je nawet w kazdym posilku,czyli rowniez przed jak i po treningu
moim zdaniem nie odczujesz roznicy dajac lub nie dajac tluszczy w posilku potreningowym.( oczywiscie w sensie przyswajania itp)
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
najgorszy w sensie do zjedzenia:) ja mam problemy(dużo znajomych również) żeby zjeść z rana taką papke, więc to jak kto je płątki to jego indywidualna sprawa i każda forma jest dobra.
Tłuszcze w okołotrenigowych...posiłek przedtreningowy dużo węgli troche białka minimalne tłuszcze posiłek potreningowy duo węgli dużo białka minimalne tłuszcze, minimalne to znaczy tyle ile musimy zjeść(np to co w kurczaku jest) jeżeli ma być szybkie przyswajanie i lepsza renegeracja to oliwa w tym nie pomaga
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

cywil11
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
napewno to odczuwasz co?
przejrzyj dzienniki i diety polskich zawodnikow. czesc wali tluszcze w kazdym posilku, znam osoby ktore wygladem kasuja tu 99% osob z tego forum i tez daja zdrowe tluszcze w kazdym posilku
tak samo sprawa z warzywami w posilku przed lub po treningu
jedna wielka glupota
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
wielu rzeczy sie nie odczuwa.

tutaj nikt nie startuje w żadnych zawodach kulturystycznych, bo dla forumowiczów to raczej hobby, z warzywami różnie bywa, jedne źródła(raczej starsza literatura) zalecają, inne niekoniecznie, symboliczna marchewka przed czy po jest ok, a jeżeli zaraz po treningu bierzemy jakąś odżywke to posiłek po treningowy może mieć więcej warzyw.

Zawsze będzie tak, że nie wszystkie tematy bedą zgodne, treningu kulturystów ich diety itp są bardzo różne a osiągają podobne wyniki. Też moge pochwalić się znajomością napakowanych kumpli, czy instruktorów na siłowni, pff.
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

cywil11
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
nikt tu sie nie chwali tylko chodzi o eliminowanie bzdur z diet takich jak brak warzyw w posilkach okolotreningowych lub brak zdrowych tluszczy po posilku
  • 0

Faxid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
Bardzo dziękuje za rady, na pewno dostosuje się do nich i usprawnię swoją dietę. Chciałbym jeszcze o czymś powiedzieć, dzisiaj moja mama zwróciła mi uwagę, że zrobiłem się grubszy na twarzy, powiedziała żebym się zważył. Obiecałem sobie, że zważę się dopiero na koniec września. Moja waga przed ćwiczeniami to dokładnie 57-58 kilo. Ćwiczę niecałe 3 tygodnie z tą dietą i o dziwo dzisiaj ważę prawie 61kg i to tuż po wypróżnieniu. Na początku nie mogłem uwierzyć, dlatego powiedziałem bratu, żeby się zważył (myślałem, że może coś nie tak z wagą), ważył dokładnie tyle co ostatnio. Czy jeśli po prawię dietę w rok uda mi się przybrać do 75 kilo?

Użytkownik Faxid edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
Nie, nie uda Ci sie, bo na poczatku kazdy ma efekty, bez diety, supli i nie trenujac zbyt ciezko. Po prostu cialo nie jest przyzwyczajone do treningow. Pozniej niestety nie bedzie tak latwo, w rok nie zrobisz pewnie nawet 15 kilo, no chyba ze wiekszosc to tluszcz.
  • 0

Faxid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
Trenuje akurat bardzo ciężko, podobno osoby takie jak ja powinny robić 6-8 powtórzeń bardzo dużym ciężarem (85% maksymalnego ciężaru jakiego możemy unieść jeden raz) i ja tak robię. Zwykle dzień po ćwiczeniu mięśnie jeszcze mnie bolą po treningu.
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny (co poprawić)
No ale co to ma do tego ile przytyjesz?? Mowie Ci ze nie bedzie takich postepow na dluzsza mete.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024