Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak szacunku dla wiedzy instruktora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Ślizgam się ja dzisiaj z instruktorem, a tu podjeżdża do nas jakiś młody człowiek, hamuje ostro i zagaduje: Niech mi pan powie, jak tę lewą łyżwę ustawiać, żeby zwrotka wychodziła?

W pierwszej chwili pomyślałam sobie, że śnię. Ale nie! Gość stał realnie naprzeciwko nas i z głupkowatym wyrazem twarzy czekał na odpowiedź instruktora.

Osłupiałam i nie zareagowałam, a przecież powinnam była ...

Facet władował się w sam środek naszych zajęć bez jednego słowa przepraszam i czekał na instruktaż od instruktora, za którego ja zapłaciłam! Chciał dostać darmową poradę, zupełnie jakby wiedza instruktorska nie miała swojej wartości rynkowej!

Czy do takich palantów nie dociera, że instruktor to nie jest koleś, który ma za zadanie dzielić się tym, co sam wie ze wszystkimi? Że instruktor poświęcił wiele czasu (czasami całe swoje życie), energii i własnych pieniędzy na osiągnięcie pewnego poziomu zawodowego? I że teraz ta wiedza oraz umiejętności stanowią dla niego źródło uczciwego zarobkowania?

Zastanawia mnie, czy taki gość tak samo swobodnie podejdzie do fryzjera i poprosi: Niech pan mnie nauczy cieniować boczki! Albo w restauracji zapyta szefa kuchni o przepis na jakieś wykwintne danie, bo zechce sam je sobie przyrządzić w domu?

Skąd bierze się ten brak szacunku dla czyjejś wiedzy? Jak długo jeszcze wiedza będzie musiała udowadniać, że ma swoją wymierną wartość na rynku?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Bo polaczki chcom wszystko za darmo. Jak ktoś jest dla nich dobry to włażą na głowe. Im sie należy... A jak odmówisz to jak byś im coś zabrał
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Idioci sa wszedzie, nie unikniesz... jest tez cos takiego jak "dobre wychowanie" ale to chyba inna epoka. hm, a moze mu nikt nie powiedzial po prostu ze to chamowa tak sie zachowac? hm...
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Saku zgodze sie z toba . Jak jesteś za dobry to ludzie wejdą ci na głowe . Na miejscu tego instruktora posłałbym takiego kolesia w pizduuuu. Mameha napisz co mu instruktor odpowiedział ....
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora

Mameha napisz co mu instruktor odpowiedział ....


Mój instruktor to człowiek o wysokiej kulturze osobistej. Powiedział, żeby ten podszedł do niego po ślizgawce! 8O
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
bardzo wiele osob nie szanuje nie tylko wiedzy instruktorow, ale ogolnie wiedzy
dla wiekszosci jest rzecza niepojeta, ze ktos za zdiagnozowanie problemu a nastepnie naprawe jekiegos bardziej zlozonego urzadzenia, ktora to zajela powiedzmy 30 minut moze rzadac 1 tys PLN
nie chca zrozumiec, ze aby dojsc do takiej bieglosci trzeba najpierw 5 lat studiowac a nastepnie latami zdobywac doswiadczenie

pozdrawiam
  • 0

budo_gregbal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
No to dla pewności zapytam - czy było widać że instruktor jest instruktorem, a nie np. Twoim mężem/kolegą itp?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora

Bo polaczki chcom wszystko za darmo. Jak ktoś jest dla nich dobry to włażą na głowe. Im sie należy... A jak odmówisz to jak byś im coś zabrał


Mnie ludzie potrafią zaczepiać o porady nawet jak się przebieram, pomiędzy jedną nogawką a drugą. Narobiłem sobie wrogów odsyłając niektórych do "Przyjaciółki"

Cieszę się, że nie jestem właścicielem kantoru, musiałbym rozdawać dolary :)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Przyznam się, że ja tez proszę czasami o pomoc w róznych sprawach różne osoby.

Ale z kolei instruktorom (snowboard itp) płacę za fachową wiedzę
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
O Boże, ilu ja mam takich "poradowych przyjaciół", co np. dzwonią po 10 latach milczenia z hasłami co u Ciebie, trzeba by się spotkać, a potem: "a tak przy okazji jak już rozmawiamy, to mam takie pytanie...". Instruktorów, lekarzy, prawników, inżynierów, itp. charakteryzuje to, że ich usługi mają w dużej mierze charakter niematerialny i ludzie nie odbierają tego jako pracy. Zawsze zastanawia mnie, czy jeżeli ktoś np. profesjonalnie kopie rowy, to czy ktoś śmiałby poprosić go żeby mu w ogrodzie basen wykopał? Raczej bez szans, bo kopanie rowów to jest prawdziwa praca, a nie tam jakieś postawienie diagnozy, czy udzielenie porady prawnej :)
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Mameha, moim skromnym zdaniem, uwazam ze nie bylo w tym niczego niewybaczalnego za nerwowa jesteś i czepiasz sie o pierdoły :)


Skąd bierze się ten brak szacunku dla czyjejś wiedzy? Jak długo jeszcze wiedza będzie musiała udowadniać, że ma swoją wymierną wartość na rynku?


My God co za kapitalistka, uwazasz ze za każdą porade trzeba płacić ? Ja bym nie miał nic przeciwko gdyby mnie ktoś o coś spytał, zresztą zawsze chętnie służe pomocą gdy mam taką możliwośc, za darmo 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
zgadzam się szczena. Czy to ze ktoś jest psychogiem upowaznia go do pobierania oplat za pytanie: witam jak Pan się miewa, a jak ktoś jest lekarzem to się nie ruszy zeby pomóc komuś kto zemdlał bo mu nie płacą za godziny nadliczbowe? niestety wiem że tak jest w naszej polskiej rzeczywistości, a co więcej staje się to modne, niemniej jednak uważam ze jest to żałosne.
A wracając do tematu, instruktor zachował się bardzo rozsądnie, może pomoze mu to zdobyć nowego klienta :)
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
no niestety głupota i materialistyczne podejscie do wielu spraw jest w tym narodzine coraz większa. Słowo bezinteresownosć wkrótce zostanie nieużytkiem językowym.

btw. Mameha, masz faceta ? :)
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Szczena,

Kiedy ktoś nie ma argumentów w dyskusji, to próbuje zdyskredytować rozmówcę. Temu służą twoje stwierdzenia „za nerwowa jesteś” „co za kapitalistka” „czy masz faceta?” Takie stwierdzenia, pytania nic nie wnoszą do dyskusji, podnoszą tylko ciśnienie i sprowadzają rozmowę do poziomu ustalania – jaka jest Mameha. To bardzo prosta zagrywka psychologiczna, ale wkurzająca. Bo do niczego nie prowadzi. Za chwilę możemy zacząć ustalać, jaki jest szczena. I mogę ci zagwarantować, że potrafię ustalać to tak, aby nie było to dla ciebie miłe. Więc bardzo cię proszę, porzuć ten swój protekcjonalny ton i zacznij dyskutować.

Ja bym nie miał nic przeciwko gdyby mnie ktoś o coś spytał, zresztą zawsze chętnie służe pomocą gdy mam taką możliwośc, za darmo 8)


Ludzie, których dotyczy opisywany przeze mnie problem to osoby, które mają o wiele większą wiedzę, niż szary człowiek ... To nie są przeciętniaczki, które marzą, by przed kimś zabłysnąć i w ten sposób podnieść swoją samoocenę. Sprzątaczka pewnie by była szczęśliwa, gdyby mogła (nawet za darmo) udzielić porady, w jaki sposób usunąć kamień z muszli sedesowej. Tylko, że tę jej wiedzę może zdobyć każdy, kto skończył podstawówkę i nauczył się czytać. Bo cała jej wiedza zawarta jest na etykiecie WC Pickera albo innego Domestosa.

Wykorzystywani ponad przyzwoitość są lekarze, prawnicy, dobrzy ekonomiści, doradcy wszelakiej maści ... Ponieważ ich wiedza jest niedostępna dla ogółu. Jej zdobycie wymaga ogromnego wysiłku intelektualnego i zaangażowania. Nie mówiąc o czasie. Jednocześnie na tę wiedzę jest ogromne zapotrzebowanie społeczne. Dlatego ta wiedza jest towarem takim jak inne na rynku. A to oznacza, że trzeba za nią płacić.

Na szczęście spora część społeczeństwa to już rozumie.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Mameha a wiesz ile szmalu kosi "biedny" prawnik...
Wg. tego co napisałas można pomyśleć, że bardzo źle jest w Polsce prawnikom, lekarzom, ekonomistom i doradcom wszelkiego typu bo ich wszyscy wykorzystują (zwłaszcza prawników)
prosze...wg. mnie znowu przejaskrawiasz.
Szczena troche racji ma.
pzdr gnz
ps. sprzątaczki nie przdłużają mycia kibla w nieskończoność a niestety zdarza sie "papugom" przdłuzac sprawy w sądzie.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
ja tak sobie myślę że każdy ma tu troszkę swojej racji i nie trzeba się denerwować
1. no jasne że lekarz udzieli BEZPŁATNIE pomocy osobie która zasłabła na ulicy bo to jego obowiązek (taką przsięgę na wierność składają ;) ) i pewnie jeśli się znamy i zadzwonie wieczorkiem bo mój mały synek coś tam (poważnego) to się nie obrazi tylko podpowie zrób tak lub no to jedź na pogotowie bo coś tam - jednak będąc lekarzem i odbierając 20 tel dziennie od znajomych lub mniej znajomych z tekstami powiedz, zrób, przyjedz - no to by nie było miło.
2. Mój mąż jest stolarzem meblowym i bywa że na imprezach ktoś go pyta z jakiego drzewa najlepiej zrobić coś tam i ile to kosztuje i co on myśli - i w zależności od tego kto jest rozmówcą i o co tak naprawde chodzi rozmowa jest miła lub wk...jąca no było tak:
- Ty a to z jakiego drzewa tą szafkę zrobić
+ no wzasadzie to wszystko jedno - sosna jest najtańsza
- a ile kosztuje
+ sam materiał to ok 200 zł
- a no to fajnie to co ja kupie sosnę a Ty zmontujesz mi te szafeczke
+ za ile ;)
- no wiesz od kolegi chcesz kase :evil: postawię flaszkę i będzie dobrze
I to już sami przyznacie nie jest miłe.

3. Mameha ja bym się też zirytowała płace instruktorowi (prawnikowi...) za jego czas i wiedze a tu się wcina taki jeden i bo on chce wiedzieć, no kurde to tak jak by do pociągu wsiadł koleś usiadł mi na kolana i konduktorowi powiedział że nie musi mieć biletu bo przecież to miejsce już było zajęte.
pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Moja praca nie ma charakteru materialnego - jezeli ktos prosi mnie o podpowiedz - gdzie tej wiedzy szukac czy jak sprawe w urzedzie zalatwic to nie widze przeszkod w pomocy czy udzieleniu porady - jezeli ktos juz chce zebym to za niego zrobil - to zalezy od stopnia "lubienia" przeze mnie tego ktory prosi ;)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
edit: głupote napisałem
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Mameha nie kwestionuje twojej psychologicznej wiedzy, bo zapewne taką dysponujesz, ale moge ci zagwarantować, że na podstawie wypowiedzi na łamach forum, twoje hipotezy dotyczące mojej osobowości, będą conajmniej nie trafne. A co do dyksredytowania Mamehy ( dziwi mnie dlaczego piszesz o sobie z perspektywy osoby trzeciej ) , nie mialem takiego ani zamiaru, ani nie bylo to moim celem a nazywanie cie bezwzględną kapitalistką ( tutaj ukłon w strone W.Churchilla :wink: ) nie było środkiem do jego osiągnięcia. Także prosze o zaprzestanie waśni ( szczena w tym momencie klęka na jedno kolano i prosi o łaske ).


Pozdrawiam

P.S stando, takiemu "koledze" to bym powiedział napewno coś stosownego :wink:
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak szacunku dla wiedzy instruktora
Mameha, wywal temat do knajpy pliz, bo zaczynamy odbiegać od cross-budowej tematyki.

Mameha a wiesz ile szmalu kosi "biedny" prawnik...
ps. sprzątaczki nie przdłużają mycia kibla w nieskończoność a niestety zdarza sie "papugom" przdłuzac sprawy w sądzie.


O kurwa, jak ja uwielbiam takie teksty!!!! Jakbym słuchał jakiegoś nawiedzonego PIS-owca. Nie dośc że sprawy przedłużają, to jeszcze zarabiają niesamowitą kasę. Normalnie wrzód na ciele zdrowego społeczeństwa, czas chyba uruchomić ponownie komory gazowe i skończyć z tą zarazą! Napisz mi proszę, dzieląc się swą zapewne dogłębną znajomością rynku usług prawniczych, jaki to szmal koszą ci prawnicy. Mniemam, że na Kielecczyźnie, gdzie aż roi się od wielkich zagranicznych inwestorów do obsługi, muszą to być nieprzeciętne kwoty.

Co kwestia zarobków ma do rzeczy? Rozumiem, że jak szambonurek zarabia mało, to nie mozna go poprosić, żeby Ci szambo wypompował za friko, jak prawnik zarabia duzo i nie chce ci za darmo udzielac porad to jest chujem. W ogóle to powinno być tak, że wszyscy zarabiają tyle samo, żołądki przecież mamy jednakowe?!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024