Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta do oceny
Witam. Napisalem jakas tam diete. Prosze o jej poprawe. Mam jeszcze pytanie poniewaz moj ostatni posilem jest o godz 22 ale ja lubie jeszcze w nocy podjadać wiec moge czy nie ?;)) Kupiłem także gainer z Olimp'u 2kg ktory jest uzgledniony w diecie. Prosze napisac czy lepsze mleko bardziej tluste czy mniej? (do mieszania gaineru)
PROSZE O POPRAWE: POPRZESTAWIAC I ILOSCI W JAKICH MAM SPOZYWAC POSILKI

INFO O MNIE:
Wiek: Skończone 16 a zaczęte 17 lat
Waga: 56kg
Wzrost: 1,69-170cm

Posiłek 1 -- 7:00

3 jajka
Chleb żytni pełnoziarnisty 100g

lub

płtki np. Nestle corn flakes (czy jakos tak:))

mleko 2% ok 300ml
Gainer (100 g tj. ok. 210 jednostek wg. miarki Olimp lub 14 płaskich łyżek stołowych) w 100 ml mleka.

Posiłek 2 -- 10:35 (W SZKOLE)

Twaróg
Chleb żytni pełnoziarnisty+masło (ILE KROMEK??)
Owoc

Posiłek 3 -- 13:30 (W SZKOLE)

Chleb+masło (ILE KROMEK??)
Szynka jakas
Owoc

Posiłek 4 -- 16:00 (TO JUZ W DOMU)

Makaron 80g
Twaróg 80g
Oliwa z oliwek 10ml (Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA EXTRA VERGINE)
Gainer (100 g tj. ok. 210 jednostek wg. miarki Olimp lub 14 płaskich łyżek stołowych) w 100 ml mleka.

17:30-18:30
Trening (Podnoszenie hantli,brzuszki,pompki itp.) taki domowy na początek

Posiłek 5 -- 18:30

Makaron + tuńczyk + ser parmezan
Gainer (100 g tj. ok. 210 jednostek wg. miarki Olimp lub 14 płaskich łyżek stołowych) w 100 ml mleka.

Posiłek 6 -- 19:10

Chleb (ok 5-6 kromek) + tuńczyk (2puszki) lub 1,5 puszki szprota w sosie pom) badz inna ryba

Posiłek 7 -- 22:00

NIE MAM POMYSLU moze dalej chleb badz jakies platki moze makaron??
  • 0

pavlo911
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Na noc samo bialko, drugą porcje gainera daj albo przed albo zaraz po treningu
  • 0

Kristo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
a więc na wstepie zachęciłbym do zmiany połowy z twojej diety
pierwszy posiłek powinien być bogaty w łatwo przyswajalne weglowodany,cukry proste oraz białka pochodzenia zwierzęcego. Czyli na przykład 100g płatków owsianych,400ml mleka,garść rodzynek,100g sera białego,jakiś owoc.Drugi posiłek ten w szkole to na jednej przerwie zjedz sobie 4 kromki chelaba rozowego z szynką z piersi indyczej i zółtym serem oraz z osełka(masłem),na kolejnej przerwie zjedz jakis owoc(najlepiej na jednej banana a na drugiej jabłko),przyjeżdzasz do domu i zajadasz ryż brązowy z piersią qrczaka (najlepiej filecik),można zjeść razem z sałatką z ogórków ponieważ zawierają cenny błonnik. Godzine później idziesz na SIŁOWNIE (bez siłowni nie bedzie masy), zaraz po siłowni biegniesz do domu i zajadasz węgle łatwo przyswajalne (CARBO),polecam ryż,banan,smietane i tarte jabłka (takie musli).Godzine po treningu filet z qrczaka polany oliwką z oliwek,dwie godziny później zjedz sobie puszke tuńczyka w sosie własnym, a przed snem 150g sera białego.

PS. unikaj podjadania w nocy ponieważ noc to czas na odpoczynek dla żołądka (dlatego na noc wrzuca się tylko serek biały bez żadnych wegli oraz tłuszczów)

Co do gainera to podziel go sobie na diwe porcje po połowie i jedną wrzucaj w szkole po pierwszym śniadaniu a druga godzine po treningu do piersi qrczaka.

Zdrówko
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Kristo wiesz co piszesz?? Chyba nie.
[quote name='"Kristo"]pierwszy posiłek powinien być bogaty w łatwo przyswajalne weglowodany' date='cukry proste oraz białka pochodzenia zwierzęcego. Czyli na przykład 100g płatków owsianych,400ml mleka,garść rodzynek,100g sera białego,jakiś owoc.[/quote']

Płatki owsiane to weglowodany złożone czyli wolnowchłanialne a nie proste. A pozatym płatki owsiane (węglowodany złożone) wrzuca się rano dlatego aby zapewnić organizmowi stały dostep do energii (w praktyce jednak nie starczają na cały dzień). A na śniadanie białko szybkowchłanialne żeby zapobiec katabolizmowi a nie twaróg zawierający kazeinę (białko wolnowchłanialne najlepsze na noc aby "uspokoić" katabolizm).

W szkole nie jeden posilek a później co przerwę owoce tylko razem z posiłkiem owoce a później za 3-3,5 h obiad czy jakiś inny posiłek.

[quote="Kristo"](bez siłowni nie bedzie masy)[/quote]

Co ty gadasz bez diety nie będzie masy jako takiej porzadnej. To dieta tworzy mięcho a nie ćwiczenia na siłowni one są tylko bodźcem to jest jak z samochodem "nie nalejesz paliwa nie pojedziesz".

A gainery się wcina w zalezności jak jest zbilansowana dieta a nie jak nam się podoba. I zalezy to od składu danego gainera.
  • 0
Dołączona grafika

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Eh właśnie tego sie obwaiłem :| teraz każdy będzie Wujek dobra rada:| ja naprawde prosze osoby ktore maja pojecie o diecie!! bo np teraz dalej nei wiem co mam zrobic.
Zacznijmy po kolei...w aukcji na ktorej kupilem gainer pisze ze godzine przed i po cwiczeniu, CWICZENIU! Ja narzie nie chodze na silownie. Mam 2 hantle po 3gk (np biore diwe na raz i podnosze jedna reka) potem brzuszki i pompki i narazie tak sobie cwicze. Chodzi o to ze jak juz pojde na silownie to chce sobą coś reprezentować.
Myślałem też o kreatynie ale to kupie za jakieś pół roku. Teraz tlyko gainer.
Mam jeszcze pytanko przy jakiej wadze mam sie starac o utrzymanie wagi? 70kg?????????
BARDZO PROSZE O KOPIOWANIE MOJEJ DIETY I WASZE ZMIANY<--- TAK BEDZIE O WIELE LATWIEJ, PRZEJZYSCIEJ:)
Pozdrawiam
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Gainera bierze się w zależności od diety jeśli brakuje ci np. 40g białka i 60 g węgli w dziennym spozyciu to kupujesz gainera zawierającego 40% białka i 60% węgli (stosunek białka do węgli wynosi 40:60). Gainery to nie suplementy żeby je tak traktować to jest tylko jedzenie w proszku i stosujesz w zależnościod tego jak masz zbilansowaną dietę.

Mam jeszcze pytanko przy jakiej wadze mam sie starac o utrzymanie wagi? 70kg?????????


To zależy jaką wagęty chcesz wyrobić i przy jakiej pozostać jesli chcesz 70 kilo to jedziesz do 70 kilo i później stosujesz dietę taką ogólną dla podtrzymania wagi ciała. To jest kwestia indywidualna.
  • 0
Dołączona grafika

Kristo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

Co ty gadasz bez diety nie będzie masy jako takiej porzadnej. To dieta tworzy mięcho a nie ćwiczenia na siłowni one są tylko bodźcem to jest jak z samochodem "nie nalejesz paliwa nie pojedziesz".

A gainery się wcina w zalezności jak jest zbilansowana dieta a nie jak nam się podoba. I zalezy to od składu danego gainera.


co ty gadasz że bez siłowni zrobią się mięśnie??? porownujesz je też do samochodu i paliwa?? człowieku co ma samchód do paliwa a mięśnie do diety....samochód bez silnika z paliwem nie pojedzie, bo musi byc napędzany, ale robie off top. Chodzi mi o to iż bez siłowni jego mięśnie nie rozwiną się, ciało będzie dostawało składniki odzywcze ale nie będzie rosło, chyba że znasz jakieś cuda że się rośnie bez siłowni, jak tak to oświeć mnie. Wlej paliwo do samochodu bez silnika i powiedz mi ile przejedziesz.

Nie wiem na jakiej podstawie napisałeś że ja gadam głupoty. Wypisałem mu dobrą diete dla ucznia a ty mnie skrytykowałeś.....powiedz mi co w tej diecie jest złego
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

Nie wiem na jakiej podstawie napisałeś że ja gadam głupoty. Wypisałem mu dobrą diete dla ucznia a ty mnie skrytykowałeś.....powiedz mi co w tej diecie jest złego



Chudy135 napisał juz co jest złego w Twojej diecie.
Ale nie będe sobą jeżeli nie dozuce swoich 5 groszy ;)


-ogórki maja bardzo mało błonnika
-po treningu napisales własciwie pokarmy zawierające same białko i tłuszcz. Gdzie węgle? 30-60 min po carbo kurczak+makaron,ryż brązowy.
-do posiłku potreningowego malutko tluszczu (bez przesady z tym polewaniem ;) )
-rano platki owsiane (węgle złożone)
-owoce do posiłku nie jako osobny posiłek (jako przekąske polecam orzechy)


Nie kłućcie sie od czego robią sie mięśnie.
Bez siłowni nie ma masy - oczywiście racje ma Kristo
Bez diety nie ma masy- oczywiście chudy135 także ma racje
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Jak narazie to moją siłowną sąhantle, bruszki i pompki.
Panowie czy możecie kopiować, nastepnie wklejac moj diete i dodawac swoje zmiany? tak bedzie lepiej. Chcialbym juz zaczac ja stosowac.
PS. ile to jest 100ml? pół szklanki?:DD
  • 0

Kristo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Na wstępie chciałbym powiedzieć że mylisz sie co do ogórków (w fazie rozwoju w ogórkach dojrzewają nasiona w których znajduje się duzo błonnika), po treningu napisałem żeby jadł:ryż,jabłka,banany,śmietane-dla poprawy smaku (może według Ciebie to są same białka i tłuszcze, jak tak to będę musiał zmienić gruntownie diete na jabłka i ryż), rozumiem że polanie qrczaka łyżką oleju to duzo według ciebie (oczywiście mam na myśli oliwke z oliwek - taką ze szklanej butelki ;), plastik jest ZŁO ;) ) , nigdzie nie napisałem że płatki owsiane to węgle proste a więc jeżeli chcesz wypisaywać komenty na mnie zacytuj gdzie napisałem że płatki to węgle proste, a z tymi owocami w posiłku to według mnie to powinno się rozłożyć posiłek w szkole na przynajmniej dwa posiłki jeden wcześniej z kanapek a drugi z owoców pod koniec zajęć. A sformułowanie bez diety nie ma masy jest troche przeżyte, bo jak zaczynałem ćwiczyć to zrobiłem 6 kg masy w ciągu roku (jestem typem z bardzo szybką przemianą materi i ciężko było mi zrobić mase), teraz robie lekko 1 kg miesięcznie.
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
7:00

150gr. Płatków owsianych + siemie lniane 15g
300-500ml. Mleka
3jajka

10:30
2 kanapki z kurczakiem,tuńczykiem (chleb razowy)
owoc

13:30
2 kanpki z twarogiem
sok

16:00 (przedtreningowy)
125gr. Ryżu brązowego
150gr Piersi z indyka,lub ryba
surówka

Trening 17:30-18:30

- Bezpośrednio po treningu carbo 40-70gr
lub 100gr bialego rozgotowanego ryżu+ banan

19:15
125gr. Makaronu
150gr. Piersi z kurczaka
surówka

21:00
tuńczyk w sosie własnym 150g
warzywa + łyżka oliwy z oliwek

Jeżeli później idziesz spać to przed snem 150g twarogu.

Gainera dodawaj do mało pozywnych posiłków lub pomiędzy nimi.


Kristo jesteś bardzo uparty i mieszasz prawde z fałszem.

NIE ZAŚMIECAJ FORUM !!!
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

pierwszy posiłek powinien być bogaty w łatwo przyswajalne weglowodany' date='cukry proste oraz białka pochodzenia zwierzęcego. [b']Czyli na przykład 100g płatków owsianych[/b],400ml mleka,garść rodzynek,100g sera białego,jakiś owoc.


Tutaj napisałes że płatki owsiane to węgle łatwoprzyswajalne.

PS. ile to jest 100ml? pół szklanki?D


Szklanka ma 250 ml więc pół szklanki ma 125 ml. A 100 ml to 2/5 szklanki. (Troche mniej niż pół).
  • 0
Dołączona grafika

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Podaje link do aukcji na ktorej kupilem gainer:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prosze przeczytajcie sobie sposob zazywania jest w aukcji.
Tak mysle ze na poczatek bede bral z 3 porcje zeby szybko nbrac masy a pozniej bede jezdzil na jednej.
Napiszcie mi na ile mi to starczy.Tak sie zastanawiam ze jak dam 14-scie lyzek gainera do 100ml mleka to przeciez to jakas papka wyjdzie?? czy on sie rozpusci? pytam bo nigdy nie mialem do czynienia z zadnymi odzywkami. Nie mam shakera to mysle ze moge to w sloiku mieszacz? czy jak???
Prosze napiszcie mi czy moge podczas diety uzywac sól (np. na kanapke na twarog)
Napiszcie takze co mam normalnie pic? czy wode mineralna czy moge poprostu napoje typu Caprio itp???
Jak cos mi jeszcze przyjdzie do glowy to napisze:)).
Piszcie jeszcze swoje diety:)
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Pij soki jak najbardziej i wode niegazowaną. A co do soli to nie przesadzaj z nią podnosi ciśnienie tętnicze krwi jedna łyżeczka soli powinna ci wystarczyć na cały dzień tak że nie dosalaj sól nie jest tak potrzebna człowiekowi jak witaminy/minerały itp. ;) A gainera ładuj zależnie od diety troche źle zrobiłes że kupiłes najpierw gainera a później wziąłeś się za dietę ale da się to jakoś uratować musisz ułozyć dietę zawierającą już gainera troche bedzie z tym zabawy no ale...
  • 0
Dołączona grafika

Kristo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Boshe dlaczego wszystko wyrywasz z konteksu chudy?? Napisałem co powinno zawierać śniadanie a w NASTEPNYM zdaniu moje sniadanie, NIGDZIE nie napisąłem iż płatki owsiane są prostymi węglowodanami jak mi to zażuciłeś. Pisząc łatwo przyswajalnie nie miałem na myśli proste lecz lekko strawne, więc nasępnym razem jak będziesz chciał kogoś skrytykowac pomyśli 10 razy.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Hehehehehe dobra koniec sporu bo widzę że nie rozumiesz swojego błędu ;) PS. napisałeś łatwo przyswajalne a nie lekkostrawne ale już koniec kłótni ;)
  • 0
Dołączona grafika

Kristo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
z każdej kłótni wyciągam wnioski ;)
  • 0

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
skonczyliscie juz ta klotnie? No to wcisnijcie mi gdzies w ta diete tego gainera. Ja mysle ze po sniadaniu o 7.00 i potem godzine przed i po trzeningu. Odpowiedzcie mi na wszystkie pytania w moim poscie powyzej..
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Gain bolica wal po treningu 100g ( z wodą), zamiast carbo i za ok 1h posiłek potreningowy.
Reszte masz ok.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

misiooo1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny

Gain bolica wal po treningu 100g ( z wodą), zamiast carbo i za ok 1h posiłek potreningowy.
Reszte masz ok.

A mleko 2,0% bedzie zle?????. A te 14 łyzeczek w 100ml mleka to sie ladnei rozpusci? bo chyba papka jakas z tego wyjdzie. Napiszcie jeszcze w czym najlepiej mieszac? bo shakera nie mam ;)(. sloik???
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024