Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta-efekty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

msfmsf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta-efekty
Waze 65kg
Mam juz diete masowa.
Mam trening.
Mam karnet.

Ale mam pytanie: czy jest jakas regula na diete? TZN. jezeli stosujemy sama porzada diete bez odzywek, to czy ona moze byc ciagle efektywna? z miesiaca na miesiac?

Czy np. przez pierwsze miesiace jest oka, jakos leci waga, a np. w 4 miesiacu jest stop i nalezy zaczac inwestowac w prochy?

WIEM WIEM kazdy organizm inaczej reaguje, ale jakie jest Wasze zdanie? Czy sama dieta jest oka ale np. przez pierwsze 3-4 miesiace, a pozniej trzeba COS dokupic?

Wiadomo ze na samej diecie sie daleko pewnie nie uciagnie, ale chodzi mi o Wasze zdanie, co sadzicie, jak myslicie? No bo chyba nie warto po dwoch miesiacach cwiczen odrazu inwestowac w kreatyne,nitro i inne temu podobne specyfiki.

Wiem ze trzeba cwiczyc itp. Stosowac sie do diety i ewentualnie modyfikowac. Ale jak to jest wlasciwie? Bo planuje przez najblizsze 8-12 miesiec porzadnie WZIASC sie za siebie. Ale odrazu nie chce tez sie faszerowac chemia. Tzn. owszem na pewno cos bede lykal, ale nie odrazu. Skoro mam kase i czas to chce porzadnie zainwestowac w siebie, ale nie kosztem faszerowania sie.

Jakie jest Wasze zdanie?
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta-efekty
Witam.
Jeżeli chodzi o diete to cały czas jest tak samo skuteczna.
Musisz jednak wziąść pod uwagę fakt nabierania masy, co za tym idzie, równomierne zwiększanie kcal,białka,węgli i zdrowych tłuszczy.
Wtedy będzie cały czas spełniała swoją role.
Pamietaj tez o tym, że z biegiem czasu przyrost sily i masy mięsniowej przychodzi z coraz to większym trudem=dłuższym czasem.
To nie jest wina diety lecz możliwości organizmu.

Jeżeli chodzi o odżywki (gainery,białka czy carbo) służą one do wypełniania luk w diecie.
Przykładowo potrzebujesz 150g białka/dobę, lecz możesz dostarczyć z różnych przyczyn jedynie 120g.
Wtedy możesz zainwestować w odżywkę białkową i uzupełniac brakujące 30g.
Tak samo z węglowodanami=np.carbo,vitargo,vextrago.
Jeżeli potrzebujesz białka i węgli może być gainer z odpowiednim stosunkiem węgli do białka.

Inną sprawą są suplementy takie jak kreatyna.
One wspomagają naturalne możliwości organizmu i są zazwyczj naturalnie występującymi w naszym organiźmie związkami chemicznymi.
Kreatyne najlepiej zacząć stosować w momencie pierwszego zastoju w postępach treningowych.
Rozpocząć od najprostrzych jej wersji (monohydrat), przez lepiej wchłanialne (jabłczan,kre alkalyn,ester) i staki kreatynowe, które są miesznką różnych form kreatyny + transportery itd.


Zaczynasz ćwiczyć czy już ćwiczysz jakiś czas??
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

pavlo911
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta-efekty
Tak jak kolega wyżej napisał. Dieta zawsze dziala, pod warunkiem, że jest dobrze przygotowana. Po jakimś czasie możliwości organizmu zmniejszają się i trzeba zastosować np. kreatynę. Jedyne suplementy jakie możesz stoswać ciągle to BCAA, glutamina, ZMA\MZB. Kreatyna jest również dobra w stałej suplementacji, aczkolwiek nie na początku przygody z kulturystyką. Pozdrawiam i życzę powodzenia, pamiętaj, że dietanabol to najlepszy koks ;D
Paweł.
  • 0

msfmsf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta-efekty
Ja dopiero zaczynam przygode z ciezarami. Zobaczymy jak to bedzie. A jest jaka regula na ten 'zastoj'? Tzn. jak u Was z tym bylo, po jakim czasie zaczeliscie sotoswac kreatyne i temu podobne?
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta-efekty
Jeżeli dopiero masz zamiar ćwiczyć to polecam zacząć planem ogólnorozwojowym.
Nauczysz się wykonywać poprawnie ćwiczenia i przygotujesz mięśnie do wysiłku.

To kiedy komuś wejdzie pierwszy zastój to kwestia indywidualna.
Może on tez przybrać różne formy.
Opór w rozwoju konkretnej partii mięśni,siły.
Nie ma na to reguły.
Kreatyne zaleca się jednak stosować po ok 6 miesiacach prawidławych treningów.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta-efekty

Tak jak kolega wyżej napisał. Dieta zawsze dziala, pod warunkiem, że jest dobrze przygotowana. Po jakimś czasie możliwości organizmu zmniejszają się i trzeba zastosować np. kreatynę. Jedyne suplementy jakie możesz stoswać ciągle to BCAA, glutamina, ZMA\MZB. Kreatyna jest również dobra w stałej suplementacji, aczkolwiek nie na początku przygody z kulturystyką. Pozdrawiam i życzę powodzenia, pamiętaj, że dietanabol to najlepszy koks ;D
Paweł.

j.w poza tym nic nie zastąpi dobrej diety.policz sobie ile kosztuje dobre białko i zobacz ile miałbyś mięcha.... ;) dla przykładu 15 kg fileta starczy na 1 m-ąc co daje po 500 gram na dzień.a 100 gram ma ok 21 g białka,czyli z 500 g fileta masz ponad 100 g naturalnego białka na dzień!!!!!!!!! i ni chuja żadne białko tego nie zastąpi.koszt fileta to ok 12 zł za kilo=180 na miesiąc-i pokaż mi białko wysokiej jakości które za 180 zł da ci ponad 100g białka na dzień w ciągu miecha ;) ;) ;) zresztą naukowo jest udowodnione że białko z naturalnego źródła jest lepsze w diecie niż wpieprzanie bóg wie ile białka z odżywki.ja mam białko kaizena i biore je tylko rano i na noc po 35g bo wtedy jest największe zapotrzebowanie-niestety praca nie pozwala mi na przygotowanie rano na pełnowartościowy posiłek i zjedzenie go przed nią(pracuje od 4 rano).ja też myślałem że nic nie zastąpi odżywki białkowej ale szybko się nauczyłem dobrych nawyków żywieniowych i daje mi to lepsze efekty niż żarcie białek i gainerów zamiast posiłków(bo tak niestety robiłem ;) )na zajebistej diecie daleko zajdziesz,a potem to już można wszystko od mono poprzez staki, PH a kończąc na SSA-TYCH DWóCH OSTATNICH NIE POLECAM....suple są dobre ale jako uzupełnienie diety(białko i gainer),bo nie zawsze można szybko coś pożywnego zjeść.pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024