Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porada odnośnie odżywek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

abnormal
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Porada odnośnie odżywek
Cze, w końcu dorobiłem się odrobiny sprzętu w domowym zaciszu i czas zacząć go używać. Jednak potrzebuje do tego porady odnośnie odżywek jakie zacząć stosować. Nie mam pojęcia od czego zacząć bo nigdy nie miałem z tym styczności dlatego też mnie tutaj przywiało. Nie ćwiczyłem wcześniej (no może kilkanaście razy bardziej z kumplami dla śmiechu), jednak grałem "zawodowo" w piłkę nożną przez jakiś czas.

Mam 189cm wzrostu i waga jakieś 82kg.

P.S. Nie chce wydawać fortuny na początek więc poproszę coś rozsądnego, najlepiej z informacją gdzie kupię najtaniej (poza allegro). Jak o czymś zapomniałem to ciśnijcie :)
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada odnośnie odżywek
A jak z dietą stoisz ? Bo nic o tym nie wspomniałeś :)
Bez tego nie ma sensu wydawać siana na suple

abnormal
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada odnośnie odżywek

A jak z dietą stoisz ? Bo nic o tym nie wspomniałeś :)
Bez tego nie ma sensu wydawać siana na suple

Staram się wsuwać z naciskiem na biało i węglowodany, ale nie jakieś specjalne potrawy. Dużo serów, jogurtów itd.
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada odnośnie odżywek
Dobrze by było ogarnąć dietę chodź w 80 % do tego można dać Białko + kreatyne i będzie dobrze

abnormal
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada odnośnie odżywek
Jaką diete mi polecisz? Oczywiście jakiegoś gotowca :) I odnośnie tego białka to Ostrowia styknie, a kreatyna jakiej firmy?
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada odnośnie odżywek
Ostrowia to badziew . DObre Białko to cena około 150 zł + mono 50 zł

W dziale Dieta masz gotowe diety :)

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada odnośnie odżywek
Dieta nie trzeba trzymać w 100% przez cały rok, kto by dał rade tak żyć...jeść z głową i tyle.
Wydawanie kasy na białko w proszku to głupota. Ważysz 80kg czyli ok 150g białka Ci potrzeba, zjesz dziennie 2 porcje kurczaka po 200g i już jest 90, na śnaidanie kilka jajek kolejne 25, twaróg, tuńczyk i masz ponad 200, dziękuje dobranoc.
Inna sprawa to weglowodany, których potrzeba troche więcej 5g/kg masy, a u osób bardzo zaawansowanych w sporty(nie tylko siłownia) aż 10g! spróbujcie zjeść 1.5kg ryżu dziennie, dlatego carbo w proszku za 15zł jest sens kupowac bardziej niż białko. Kreatyna na poczatek wystarczy, jakas niemiecka podobno najlepsza:) do tego aminokwasy, które mają duuuuużo wspólnego z białkiem, ale to już troche inna bajka. Oczywiście lepszy proszek niż tabsy, chociaż trudniejszy w dawkowaniu i mniej wygodny.
Jeżeli chodzi o diete to 5-6posiłków dziennie z czego 2 ostatnie bez węglowodanów, dużo owoców i warzyw, które mają w sobie witaminy i minerały oraz węglowodany, unikać tłuszczy nasyconych oraz węglowodanów prostych(powinny zawierać ok 5% w diecie) czyli akurat tyle co jest w prodouktach które będziesz jadł np. jogurty, serki wiejskie, czy tam herbatke sobie posłodzisz...

Ale to za jakieś 2 miesiące wszystko, pierw przyzwyczaj organizm do wysiłku, zacznij odpowiednio się odżywiać i nabierać pewnych nawyków, dopiero potem suple

Użytkownik Belial edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024