Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie i trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Lemming
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie i trening
Witam, mam parę pytań i oto one:

Mam 17 lat ważę w granicach 64-66kg, trenuję Muay Thai, jestem dobrze rozciągnięty.

1) Ćwiczę Szóstkę Weidera, aby wyrzeźbić i umocnić brzuch i tu jest pierwsze z pytań

Czy mogę łączyć a6w z innymi ćwiczeniami na brzuch? a6w opiera się o napięcie mięśni, czy robienie klasycznych (ew. skośnych) brzuszków, podnoszeń nóg w pozycji leżącej itp. przeszkodzi w treningu a6w?

2) Mój wzrost to jakieś 173cm i chciałbym zwiększyć moją wagę do 70 kg. Powinienem spróbować jakiejś diety, czy przez budowę mięśni po czasie tej wagi mi przybędzie?

3) Jakie ćwiczenia polecacie na rozwój bicepsa? Mięsień ogólnie mam stosunkowo duży, lecz nie wyrzeźbiony i jeszcze nie tak twardy.
Niestety nie mam dost. do siłowni aktualnie, posiadam hantlę 3 kilową, mogę się pokusić o kupno hantli z odważnikami.

4) To samo odnośnie tricepsa. Jestem zwolennikiem ćwiczeń na wadze własnego ciała czyli brzuszki, pompki, drążek gdyż takie najlepiej skutkują przy Muay Thai.


5) Możecie mi polecić, ew. skleić jakiś trening? mogę poświęcać godzinę, dwie dziennie na trening fizyczny, może nawet trzy.

6)Co sądzicie o suplementach diety w takim przypadku? 4.5 godziny tygodniowo mam wykańczającego treningu (wtorek czwartek piątek 1.5h) w resztę dni ćwiczenia w domu oczywiście nie "na odwal się"
I czy możecie mi przybliżyć info o kreatynie gdyż wiele znajomych korzysta, sam nie eksperymentuję z tym na razie gdyż nie znam dokładnego działania. Na internecie często chaotycznie jest rozpisane, chciałbym też znać ew. skutki uboczne - czy może to jakiś naturalny suplement?

proszę od wyrozumiałość i mam nadzieję że nie odrzucicie moich pytań, gdyż nie są stricte kulturystyczne, nie zwiększam masy do 100 kg i nie będę miał 50cm w bicepsie :)
Serdeczne dzięki z góry!

Użytkownik Lemming edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Lemming
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie i trening
Oczywiście plus :D

Tajem nie jestem i sądzę, że nie wyczynię sobie ogromnej szkody powiększając masę mięśniową :)

Jeszcze mam pare pytań i proszę o odpowiedź:

1) Mógłbyś mi przytoczyć mniej - więcej jak po (np. 42 dniach ) treningu a6w będą zbudowane mięśnie? I w czym dokładniej pomoże mi trening abs? Mogę z niego skorzystać :D
2) Czy konieczne jest wyszukanie odpowiedniej diety? Nie wystarczyłoby np. odpuszczenie słodyczy, napojów gazowanych a zwiększenie ilości ryżu, twarogu i różnych serków (+ pijam dużo mleka) :D
3) Wiem, że to nie jest lubiane ale prosiłbym o pokazanie mi jakiegoś planu, ew. skonstruowanie go na ten trening.

Np. od ilu powtórzeń powinienem zacząć, ile serii wykonać, czy ponaciągać mięśnie przed treningiem i co po treningu.

Twoja lista ćwiczeń pomogła ale na sucho mi nic nie da, gdyż lubię mieć przygotowany plan, wtedy na 100% wiem, że wszystko zrobiłem wystarczająco dobrze.
- Do tego prosiłbym o dokładniejsze wytłumaczenie określeń takich jak:
>chwyt młotkowy - szukałem na internecie - pięść powinna być skierowana pionowo a nie poziomo (tj środkiem dłoni do góry)? i czy ćwiczenie ma biceps wykonujemy w pozycji siedzącej z prostymi plecami czy na stojąco.

> Przysiady najlepiej ze złączonymi czy szerzej rozstawionymi nogami?

> Wiosłowanie sztangielką?

> Pompki tyłem? Niektórzy na triceps mają po prostu ręce bliziutko tułowia i wykonują krótkie podbicia.



Na ten post to tyle, dzięki za wyrozumiałość i pomocną odpowiedź!
  • 0

Lemming
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie i trening
Rozumiem, załatwiłem sobie, najprawdopodobniej od maja mogę zacząć chodzić na siłownię.

Mógłbym prosić, niekoniecznie teraz o podanie propozycji treningu?
Jeżeli potrzeba podam dokładne wymiary ciała (że tak to nazwę) wagę, ew. zdjęcia.

Fajny byłoby wiedzieć takie rzeczy jak samo ćwiczenie, kolejność owych.
Sposób wykonywania, ciężar (jeżeli coś ze sprzętem) ilość powtórzeń itp.



Dzięki serdeczne
  • 0

Lemming
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie i trening
Kurczę, nie da się usunąć posta wyżej ale:

- Zaczynam chodzić na siłownię wraz z początkiem maja, bo teraz muszę zarobić na karnet :)

- Mój wzrost (błędnie podałem) to 170cm, waga 63/65 (różnie się waha)

- Odłożyłem już na bok słodycze, słodkie soczki i gazowane napoje, piję głównie wodę, kupuję serki itp.
1)Czy wystarczy taka ingerencja w zmianę żywieniową, czy też powinienem przyjąć konkretniejszą dietę (znajomy jest na diecie białkowej i musi jeść co 3 godziny)

- Bardzo prosiłbym o podanie mi w miarę skutecznego planu na siłownię (będę odwiedzał ją 3 razy tygodniowo) jak będzie trzeba dokupię sobie do domu sztangielki z odważnikami.
2) Dostałem ćwiczenia lecz prosiłbym o:
-Przedstawienie kolejności ćwiczeń (tak samo co w danym dniu... chyba że wszystko się robi na raz)
-ilość serii
-ilość powtórzeń w serii
-proponowaną wagę np. sztangielek do ćwiczeń lub ogólnie obciążenia sprzętu do danego ćwiczenia.



3) takie pytanie czy przed treningiem powinienem coś zjeść i czy po treningu oprócz wody coś powinienem :D

Użytkownik Lemming edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024