Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening mięśni brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening mięśni brzucha
Mam 16 lat; 174 cm wzrostu i 63 kg wagi. W tamtym tygodniu rozpocząłem trening mięśni brzucha (taki wstęp, żeby zakwasów nie było). Robiłem 3 serie po 20 brzuszków. Na brzuchu mam trochę tłuszczu. Zależy mi bardzo, żeby się go pozbyć i wytrenować naprawdę silne mięśnie brzucha. Chciałbym się poradzić co do treningu, bo nie bardzo wiem jak trenować, żeby osiągnąć jak najszybciej efekt. Z góry mówię, że nie mam specjalistycznego sprzętu i nie mam czasu chodzić na siłownię. Zależy mi, także na szybkości odpowiedzi, bo od jutra nowy tydzień treningów. Trenowałem codziennie (oprócz soboty i niedzieli). Weekend chciałem zostawić jako czas na regenerację, a ćwiczyć w tygodniu. Dodam, że uprawiam piłkę nożną (gram co najmniej 2 godziny dziennie). Jeżeli chodzi o moją dietę to jem następująco:
rano: 4 kromki z jakimś mięsem i papryką (najczęściej)
obiad: to co mama zrobi (raczej nie zbyt tłuste)
kolacja: tak jak śniadanie.
Oprócz tego jadam coś tam między posiłkami. Nie jadam słodyczy w ogóle, ani gazowanych napoi typu pepsi itp. Jem między posiłkami, bo po treningach piłki nożnej jestem głodny. Mimo, że trenuję codziennie piłkę nożną na brzuchu pozostają fałdki tłuszczu. Jestem zdeterminowany do treningu. Jakby ktoś mi ułożył plan treningowy, podpowiedział coś to byłbym wdzięczny. Bardzo proszę o szybką pomoc.
  • 0

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha

Mam 16 lat; 174 cm wzrostu i 63 kg wagi. W tamtym tygodniu rozpocząłem trening mięśni brzucha (taki wstęp, żeby zakwasów nie było). Robiłem 3 serie po 20 brzuszków. Na brzuchu mam trochę tłuszczu. Zależy mi bardzo, żeby się go pozbyć i wytrenować naprawdę silne mięśnie brzucha. Chciałbym się poradzić co do treningu, bo nie bardzo wiem jak trenować, żeby osiągnąć jak najszybciej efekt. Z góry mówię, że nie mam specjalistycznego sprzętu i nie mam czasu chodzić na siłownię. Zależy mi, także na szybkości odpowiedzi, bo od jutra nowy tydzień treningów. Trenowałem codziennie (oprócz soboty i niedzieli). Weekend chciałem zostawić jako czas na regenerację, a ćwiczyć w tygodniu. Dodam, że uprawiam piłkę nożną (gram co najmniej 2 godziny dziennie). Jeżeli chodzi o moją dietę to jem następująco:
rano: 4 kromki z jakimś mięsem i papryką (najczęściej)
obiad: to co mama zrobi (raczej nie zbyt tłuste)
kolacja: tak jak śniadanie.
Oprócz tego jadam coś tam między posiłkami. Nie jadam słodyczy w ogóle, ani gazowanych napoi typu pepsi itp. Jem między posiłkami, bo po treningach piłki nożnej jestem głodny. Mimo, że trenuję codziennie piłkę nożną na brzuchu pozostają fałdki tłuszczu. Jestem zdeterminowany do treningu. Jakby ktoś mi ułożył plan treningowy, podpowiedział coś to byłbym wdzięczny. Bardzo proszę o szybką pomoc.

po pierwsze diete to masz nieciekawą delikatnie mówiąc :D po drugie było już podobne pytanie na forum-wystarczy poczytać.po trzecie same ćwiczenia na mięśnie brzucha dużo ci nie dadzą-potrzebne są aeroby dodatkowe do tych treningów ( np.rowerek),po trzecie zmniejsz ilosc weglowodanów oprócz posiłku porannego i przedtreningowego.na koniec dodam,że ten macio ci rośnie zapewne bo masz diete do d...py-popraw to!!!!!!na brzuch wykonuj 4 rózńe ćwiczenia po 20-35powtórzeń,ćwicz także skośne mięśnie brzucha ( oponka),zwiększ częstotliwość jedzenia posiłkow,zmniejszając ilość,dodaj wieecej białka.i jeszcze raz powtórze-D I E T A
  • 0

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha

po pierwsze diete to masz nieciekawą delikatnie mówiąc :D po drugie było już podobne pytanie na forum-wystarczy poczytać.po trzecie same ćwiczenia na mięśnie brzucha dużo ci nie dadzą-potrzebne są aeroby dodatkowe do tych treningów ( np.rowerek),po trzecie zmniejsz ilosc weglowodanów oprócz posiłku porannego i przedtreningowego.na koniec dodam,że ten macio ci rośnie zapewne bo masz diete do d...py-popraw to!!!!!!na brzuch wykonuj 4 rózńe ćwiczenia po 20-35powtórzeń,ćwicz także skośne mięśnie brzucha ( oponka),zwiększ częstotliwość jedzenia posiłkow,zmniejszając ilość,dodaj wieecej białka.i jeszcze raz powtórze-D I E T A

trening mięśni brzucha-dział TRENING,4 strona 1post-i wszystko w tym temacie.pozdro
  • 0

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
brzuch nie rośnie, bo dużo gram w piłkę (tą samą wagę utrzymuję od miesiąca)
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
Dzięki piłce nie rośnie ale tez nie zmalał.
Skup sie na diecie jw i AEROBY!!!
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha

Dzięki piłce nie rośnie ale tez nie zmalał.
Skup sie na diecie jw i AEROBY!!!


Przeczytałem ten artykuł: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i mnie bardzo zaniepokoił. Nie chcę stracić masy mięśniowej.
  • 0

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha

po pierwsze diete to masz nieciekawą delikatnie mówiąc :D po drugie było już podobne pytanie na forum-wystarczy poczytać.po trzecie same ćwiczenia na mięśnie brzucha dużo ci nie dadzą-potrzebne są aeroby dodatkowe do tych treningów ( np.rowerek),po trzecie zmniejsz ilosc weglowodanów oprócz posiłku porannego i przedtreningowego.na koniec dodam,że ten macio ci rośnie zapewne bo masz diete do d...py-popraw to!!!!!!na brzuch wykonuj 4 rózńe ćwiczenia po 20-35powtórzeń,ćwicz także skośne mięśnie brzucha ( oponka),zwiększ częstotliwość jedzenia posiłkow,zmniejszając ilość,dodaj wieecej białka.i jeszcze raz powtórze-D I E T A


ile serii robić?
  • 0

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha

Przeczytałem ten artykuł: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i mnie bardzo zaniepokoił. Nie chcę stracić masy mięśniowej.

artykuł jak arttykuł-po pierwsze pisze tam,że aeroby są złe bo doprowadzają do katabolizmu-po to zalecane jest zwiększenie białka w diecie i dodanie antykatabolików npBCAA,glurtamina.po drugie zwykłe ćwiczenia na siłce też doprowadzają do katabolizmu.po trzecie znam od ch..a przykładów na kolegach i nawet na sobie że po dodaniu aerobów efekty odchudzania (czytaj zbęnej redukcji tkanki tłuszczowej) jest o wiele lepszy.po czwarte w artykule piszą o tym,że redukcja jest to zmuszanie organizmu do spalania jak największej ilości kalorii-toż ci napisaliśmy zeby zmniejszyć ilość wegli-a wiec kalorii.po któreś tam z kolei jak nie bedziesz trzymał się diety to ćwiczenia,aeroby i granie w piłe gówno dadzą.a ten artykuł to masz z innego forum-co ty nie wierzysz nam w to co piszemy i musisz x forum poruwnywać żeby dojść do jakiś wniosków :D a tak na marginesie aeroby to np.jazda na rowerze-widziałeś kolarza z maćkiem na ramie....
  • 0

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
wierzę wam, dzięki za pomoc, dzisiaj już po treningu :D
taki mam plan treningowy:
zwykłe brzuszki - 20
zwykłe brzuszki ze skrętami (na mięśnie skośne) - 20
brzuszki krótkie (tak je nazwałem, chodzi o to, że podnosi się tułów tylko do pewnego stopnia) - 20
trzymanie nóg nad ziemią w leżeniu - 20 sekund

To moja jedna seria. Wykonuje cztery serie. Załozyłem sobie, że będę trenował we wszystkie dni oprócz środy i weekendu. Czy to dobry plan? Proszę jeszcze raz o wasze opinie.
  • 0

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha

wierzę wam, dzięki za pomoc, dzisiaj już po treningu :D
taki mam plan treningowy:
zwykłe brzuszki - 20
zwykłe brzuszki ze skrętami (na mięśnie skośne) - 20
brzuszki krótkie (tak je nazwałem, chodzi o to, że podnosi się tułów tylko do pewnego stopnia) - 20
trzymanie nóg nad ziemią w leżeniu - 20 sekund

To moja jedna seria. Wykonuje cztery serie. Załozyłem sobie, że będę trenował we wszystkie dni oprócz środy i weekendu. Czy to dobry plan? Proszę jeszcze raz o wasze opinie.

jak nie masz ławeczki to średnio,ale ja proponuje np.
1.unoszenie tułowia proste 3 serie po 15-20 powtórzeń
2.unoszenie tułowia w skosie (skrętoskłony) 3 serie (10 razy w prawo i 10 w lewo)
3.unoszenie nóg do góry 3 serie po 12 powtórzeń

jak zobaczysz że możesz dodać po pare powtórzeń to daj .ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu-więcej nie ma sensu.jak dasz rade to możesz dodać jako 4 ćwiczenie te swoje "krótkie brzuszki"-tylko wykonuj je szybko-3 serie po 12 powtórzeń
  • 0

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
drugi dzień treningu za mną, jutro nareszcie wolne :D
Jeśli chodzi o dietę to nie jem między posiłkami, a na śniadanie i kolację jedną kromkę mniej (schudłem ponad 1 kg)
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
Ważone z samego rana :D ??
  • 0
Dołączona grafika

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
tak, mam specjalną wagę, która mierzy wiele rzeczy i tak:
07.04.2008 - 63 kg - 17,4% tłuszczu - 59,2% wody - 36,8% mięśni
08.04.2008 - 62,4 kg - 17,3% tłuszczu - 59,3% wody - 36,8% mięśni
09.04.2008 - 61,7 kg - 17% tłuszczu - 59,6% wody - 37% mięśni

Wszystkie pomiary rano przed śniadaniem. Co myślicie o tych efektach. Krótkotrwały spadek wagi? Czy ta tendencja z obecną dietą się utrzyma?
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha

tak, mam specjalną wagę, która mierzy wiele rzeczy i tak:
07.04.2008 - 63 kg - 17,4% tłuszczu - 59,2% wody - 36,8% mięśni
08.04.2008 - 62,4 kg - 17,3% tłuszczu - 59,3% wody - 36,8% mięśni
09.04.2008 - 61,7 kg - 17% tłuszczu - 59,6% wody - 37% mięśni

Wszystkie pomiary rano przed śniadaniem. Co myślicie o tych efektach. Krótkotrwały spadek wagi? Czy ta tendencja z obecną dietą się utrzyma?


wymiary przeprowadzaj co 2 tyg codziennie to bezsensu
  • 0

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
dlaczego mówisz, że bezsensu?
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
Pomiary będą nie miarodajne.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

tomeks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha

tak, mam specjalną wagę, która mierzy wiele rzeczy i tak:
07.04.2008 - 63 kg - 17,4% tłuszczu - 59,2% wody - 36,8% mięśni
08.04.2008 - 62,4 kg - 17,3% tłuszczu - 59,3% wody - 36,8% mięśni
09.04.2008 - 61,7 kg - 17% tłuszczu - 59,6% wody - 37% mięśni

Wszystkie pomiary rano przed śniadaniem. Co myślicie o tych efektach. Krótkotrwały spadek wagi? Czy ta tendencja z obecną dietą się utrzyma?


zawsze na poczatku stosowania diety tak jest ze spadki sa widoczne z dnia na dzien. a jesto spowodowane tym, ze wydalasz "zapasy" z jelita mniej do niego wrzucajac...
pozdro i graj dalej to bedzie ok
  • 0

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
w ostatnim tygodniu byłem chory i nie byłem w stanie ćwiczyć, ważę obecnie 59,6 kg. Schudłem ponad 3 kg, ale na brzuchu efektów wielkich nie ma. Mam pytanie. Ile muszę zrzucić żeby był zauważalny efekt?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
To zależy ile msz tkanki tłuszczowej nikt ci nie powie takich rzeczy bez potrzebnych danych.
  • 0
Dołączona grafika

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening mięśni brzucha
mam 16,3% tłuszczu, ile powinienem mieć?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024