Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

xerion
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:początkujący
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:66

Napisano Ponad rok temu

Prośba o pomoc w doborze treningu i diety - specyficzna osoba :)
Witam. Jestem zupełnie początkującym 'kulturystą', a także forumowiczem. Jeżeli popełniłem błąd w doborze tematu, to proszę o przeniesienie tego tematu do prawidłowej zakładki. :blush:
Przejdę do właściwej treści. Mam 17 lat i 5 miesięcy, wzrost około 176 cm, ważę około 66-68 kg, na swoje nie za rewelacyjne warunki, nie jestem jakimś pionkiem czy coś, ale uznałem, że najwyższa pora, żeby się za siebie wziąć i warto zacząć ćwiczyć. Wcześniej zdarzało mi się coś okazyjnie poćwiczyć jednak bez efektów i szybko traciłem zapał.
Cel mojego treningu:
- chciałbym osiągnąć ciekawą rzeźbę, interesuje mnie głównie brzuch, biceps ale cieszyłby mnie jakiś taki trening obwodowy ciała
- jeżeli jest to możliwe to wręcz byłoby dla mnie najważniejsze to jakieś ćwiczenia stymulujące wzrost- mam kompleks wzrostu, chciałbym urosnąć.
Zdaję sobie sprawę, że ćwiczenia to długotrwałe poświecenie. Jestem w stanie podjąć wyzwanie ;)
Nie chciałbym jeszcze chodzić, chcę zacząć od treningu domowego. Mam do dyspozycji: hantelka - 7 kg z gryfem i wałek podwójny. Wiem, że ubogo, ale chce się rozwijać.
Prosiłbym o rozpiskę dobrego treningu i może doboru jakiejś diety czy witamin.
To dla mnie bardzo ważne.
Z góry dziękuje :)
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w doborze treningu i diety - specyficzna osoba :)
http://forum-kultury...omatora-w-domu/

http://forum-kultury...ety-dla-ucznia/


zeby rzezbic trzeba miec co, musisz zwiekszyc mase (miesniowa) a do tego potrzebne sa ciezary!!! i porzadna dieta

TRENUJE BO LUBIE


xerion
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:początkujący
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:66

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w doborze treningu i diety - specyficzna osoba :)
ja rozumiem, ale czy jesteś w stanie mi rozpisać strikte dla mnie trening. doradź co dokupić itp., za rozsądne ceny na początek. Mam zamiar tez karnet na basen kupić. Dałbys radę ?
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w doborze treningu i diety - specyficzna osoba :)
tutaj samemu sie uklada plany i diety a pozniej pomagamy;) zalezy co chcesz kupic co masz na mysli i o jakich sumach mowisz hehe

TRENUJE BO LUBIE


xerion
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:początkujący
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:66

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w doborze treningu i diety - specyficzna osoba :)
a może jednak znalazłby się ktoś kto by dał radę mi stworzyć trening na cały tydzień. No nie wiem, jestem w stanie dokupić np. ekspandera, czy cokolwiek co bd potrzebne w treningu domowym. To nie problem. Od przyszłego roku na siłownie to już bd prosił o sprawdzenie planu napisanego przeze mnie ;) ale dajcie mi czas zebym sie nauczył czegoś o 'kulturystyce'. Bardzo proszę, pozdrawiam. :blush:
  • 0

xerion
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:początkujący
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:66

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w doborze treningu i diety - specyficzna osoba :)
PROSZĘ O KONTAKT ! PILNE !
  • 0

Damiano21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
14
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna, fitness), zdrowie, a także urbanistyka i architektura
  • Wzrost [cm]:174
  • Wyciskanie [kg]:125
  • Waga [kg]:74

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w doborze treningu i diety - specyficzna osoba :)
Witam,
Po pierwsze, nie pokojące jest to, że już ćwiczyłeś i zniechęciły Cię braki efektów. Niestety budowanie masy ciała, czy rzeźbienie go to długotrwały proces, którego wyniki nie koniecznie od razu widać. Tym bardziej jeżeli czasem ktoś niekoniecznie ma predyspozycje do budowania masy mięśniowej czy spalania tkanki tłuszczowej (nie mówie, że ty nie masz :D, ale często tak bywa). Musisz sobie postawić jakiś realny cel krótkoterminowy, np. wzrost bicepsa w obwodzie o 2 cm w ciągu miesiąca(to tylko przykład celu!!!). Zapewniam Ci, że takie krótkoterminowe cele i dążenie do nich spowoduje że napewno nie stracisz motywacji!
Zgodze się z przedmówcami, że najpierw musisz zbudować masę mięśniową zanim zaczinesz ją rzeźbić (nie wiem jak wyglądasz, ale sądząc po Twoich danych wagi i wzrostu to nie należysz do osób o budowie atletycznej czy endomorficznej). Dlatego powinieneś rozpocząć od treningu zwiększającego masę ciała.
Ogólne zasady co do takiego treningu to:
-ćwiczenie 1 partii mięśni, 1 raz w tygodniu (np. klatkę piersiową robisz tylko w poniedziałki; w pozostałe dni mięsień ten będzie się regenerował)
-na duże grupy mięśniowe (tj. plecy, klatka, uda) rób 12-16 serii, natomiast na małe (tj. biceps, triceps, mięśnie naramienne) rób 9-12 serii w treningu [ma to wyglądać np. tak: na biceps robisz na 1 treningu 3 ćwiczenia, każde po 3-4 serie]
UWAGA!! -> w Twoim przypadku (jesteś początkującym) rozpocznij od tej dolnej granicy!!! Nie przeciążaj mięśni odrazu ponieważ szybko Cię to wykończy, nie będziesz miał przyjemności z tego oraz możesz złapać kontuzję!!!
- w każdej serii rób po 8-12 powtórzeń (w późniejszym czasie można robić większym ciężarem po 6 powtórzeń, ale to narazie nie powinno Cię dotyczyć). Dobierając ciężar pamiętaj abyś robiąc np. 10 powtórzeń mógł zrobić jeszcze ze 2 powtórzenia (których nie robisz). Chodzi o to, że nie bierz wielkich ciężarów!! Podstawą sukcesu jest technika!!! Robiąc wielkimi ciężarami ale nie wykonując ćwiczeń poprawnie nic nie zyskujesz (bo często pomagasz sobie innymi partiami ciała), a poza tym narażasz się na kontuzję.
- przerwy między ćwiczeniami powinny trwać około 2 minut (max 3 min)
- trenuj 3 razy w tygodniu przez 4-6 tygodni (jesteś nowicjuszem więc proponuje 4 na początek). Potem następuje 2 tygodniowy okres regeneracji (trening regeneracyjny)
-trenuj 3 razy w tygodniu
-Pamiętaj o PROGRESJI czyli zwiększaniu obciążenia wraz ze zmniejszaniem ilości powtórzeń!

To są ogólne zasady treningu na masę mięśniową.
Ja zalecam Ci ćwiczenie na siłowni, ponieważ tam zawsze jest ktoś kto może Ci pomóc, doradzić, pokazać prawidłowe wykonywanie ćwiczenia itd. Ale skoro chcesz ćwiczyć w domu to oto pare ćwiczeń jakie można wykonywać w domu:
PLECY:
podciąganie na drążku szerokim nachwytem (lub wąskim), podciąganie na drążku podchwytem (pracuje też biceps), grzbiety,odwrotna pompka (kładziesz się pod stołem tak że wystaje Ci lekko głowa spod niego, łapiesz za blat i podciągasz tułowie, opierając się w końcowej fazie tylko na pietach)
KLATKA
pompki (n powierzchni płaskiej lub nogi połóż wyżej np. na krześle - wtedy będą pracować wyższe aktony mięśni klatki piersiowej)
BICEPS
uginanie ramion hantalami (można je zastąpić np. butelkami z wodą) - stojąc, siedząc, opierając łokcie o oparcie fotela
TRICEPS
pompki ricepsowe, prostowanie ramienia z hantlem (lub np. butelka wody) w opadzie tułowia
NOGI
Przysiady, wspięcia na palce

To mi na tą chwile przychodzi do głowy. Ale polecam Ci siłownie w celu zwiększenia szans szybkich sukcesów :D
Trenując 3 dni w tygodniu na początek łącz raczej ćwiczenia w następujący sposób: klatka-biceps, nogi-triceps, plecy-barki.

Co do diety na zwiększenie masy. Musisz pamiętać o szybkim uzupełnieniu niedoborów jakie powstają po treningu (posiłek potreningowy). Jest on najważniejszy. Po treningu odrazu wypij sok z czarnej pożeczki lub winogron, zjedz banana. Możesz to też zastąpić tzw. garnierem czyli wysokowęglowodanową odżywką. Około 60-90 minut później zjedz jakiś posiłek składający się z węglowodanów prostych, np. obiad w skald którego wejdzie biały ryż i pierś z kurczka i warzywa. Pamiętaj, że musisz spożywać około 6 g węglowodanów i około 1,5g na 1 kg ciała. W ten sposób wyliczysz sobie ile ryżu, kurczaka (np w 100g mięsa z kurczaka jest 21 g białka)itd.
Później możesz zaopatrzeć się również w BCAA (aminokwasy rozgałęzione) i glutaminę, które pomogą Ci nabrać masy mięśniowej.

To na tyle! Życzę sukcesów i wytrwałości!! :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024