Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak ćwiczyć na masę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

mampytanie
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak ćwiczyć na masę?
Witam!

Krótkie pytanie, jak ćwiczyć na masę, a nie na 'wygląd' mięśnia/i ?
  • 0
Jak dobrze trenować[url=http://www.mampytanie.e.pl:39qnclpb]?[/url:39qnclpb] :-)

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć na masę?
Interesuje Cie jakis konkretny plan czy ogólne zasady??
Jeżeli to pierwsze to napisz coś o sobie. wiek ,staż
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

mampytanie
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć na masę?
Dzięki za szybką reakcję.


Wiek - 25 lat.
Wzrost 180 cm.
Waga - 60 kg (bez komentarza {SMILIES_PATH}/smile.gif - niestety sporo czasu cierpiałem na pewnego rodzaju schorzenie i sporo schudłem, teraz chcę to odbić, chociaż ja od dziecka raczej szczupły jestem, ale kiedyś ważyłem 65 kg w wieku 18 lat zdaje się, że ćwiczyłem na siłowni, wyciskałem nawet na ławeczke po 80 kg w seriach przy tej wadze to chyba nawet sporo było)

Ważny aspekt, miałem wypadek i mam rozwaloną torebkę stawową w barku i w zasadzie nie powinienem ćwiczyć, ale wiem, że jak umiejętnie podejdę do tematu to mogę poćwiczyć. Mięśnie okalające staw też powinny być silne.

Proszę o sugestie.
  • 0
Jak dobrze trenować[url=http://www.mampytanie.e.pl:39qnclpb]?[/url:39qnclpb] :-)

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć na masę?
To czy możesz ćwiczyć powinieneś wiedzieć ty a jeżeli tego nie wiesz to lekarz na pewno to wie.
Co do treningów jeżeli zaczynasz ćwiczyć to nieunikniony jest fakt, iż przed rozpoczęciem właściwego treningu na mase musisz zrobić ogólnorozwojówke, która przyzwyczai mięśnie do wysiłku. Nauczysz się takze prawidłowo wykonywać ćwiczenia i poznasz troszke swoje możliwości i reakcje organizmu.

Ćwicz 3 razy w tyg pon,śr,piątek i co tydzień rób ten cały obwód o 1 raz więcej az dojdziesz do 3-4 razy.
Cały plan stosuj ok 6 tyg, a póżniej jeżeli będziesz chciał to zgłoś się po rady dotyczące planu na mase.
Nie zapominaj o prawidłowym odżywianiu {SMILIES_PATH}/excl.gif


Tutaj daje Ci przykładowy Plan:

Mięśnie nóg

-wyprosty nóg na maszynie 12
-przysiady z obciązeniem 12

Klatka piersiowa
- wyciskanie sztangielek na ławeczce płaskiej 12
- rozpiętki 10

Barki

-wznosy sztangielek na boki 12
- wyciskanie sztangielek 12


Plecy
-podciąganie max
-wiosłowanie sztangą nachwytem 12

Bicepsy
- uginania ramion ze sztangą stojąc 12

Tricepsy
- francuzy sztangielką 12

Łydki
- wspięcia na palcach 15
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

mampytanie
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć na masę?
No lekarz powiedział, że nie można na ten bark ćwiczyć {SMILIES_PATH}/sad.gif Ale ja daję radę, byleby to nie były hantle po 15 kg, a co do odżywania, proszę też o porady jakieś.
  • 0
Jak dobrze trenować[url=http://www.mampytanie.e.pl:39qnclpb]?[/url:39qnclpb] :-)

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć na masę?
viewtopic.php?f=9&t=1309
tu masz podstawy, a jakbyś chciał dokładniejsze info np. pomoc w ułozeniu dietki to w dziale Dieta.

Pozdro.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć na masę?
u jakiego lekarza byles??pewnie u chirurga {SMILIES_PATH}/lol.gif ja mialem staw skokowy rozwalony a robie 400kg na suwnicy serie na {SMILIES_PATH}/tongue.gif
nie rob tylko wyciskania zza karku i podciagania sztangii wzdluz tułowia
  • 0

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć na masę?
co do barku to jest tak po pierwsze jak nie masz uszkodzonych stożków rotatora i stanu zapalnego stawów obręczy barkowej to nie jest tak źle.po drugie przed treningiem barków porządnie rozgrzej obręcze barkowe w celu wyeliminowania kontuzji (ruchy okrężne,krzyżowe itp.)po trzecie mógłbyś zakupić sobie regenerator stawów (najlepiej kompleksowe np. z universala,a przynajmniej glukozamina )po czwarte tak jak napisał Sarcev unikaj wyciskania zza pleców bo to zaj..cie obciąża obręcze barkowe.ja ci polecam ćwiczyć tą obręcz delikatnie tak aby powoli odbudować wszystkie ścięgna ,chrząstke stawową i mięśnie okalające obręcz.po zatym moje rady potraktuj z pewną rezerwą.na twoim miejscu udałbym się na konsultacje do ortopedy najlepiej ortopedy-traumatologa-koleś jest specjlistą ortopedii urazowej wiec ci pomoże.i zapomnij że byle maścią dojdziesz do pełnego zdrowia.ja połamałem obojczyk,źle mnie poskładali i też miałem zajebiste problemy z zespołem bólowym obręcz barkowej włącznie-ale leczenie poprowadził specjalista i jest w porzo.życze owocneego przybierania na masie i jak najmniej kontuzji.pozdro
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024