Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na klatke. Potrzebna pomoc ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

nenfil
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening na klatke. Potrzebna pomoc ;)
Witam, mam 17 lat, na silowni cwicze od roku, chodze regularnie co dwa dni ale nie jestem zadowolony z efektow - pewnie cos robie zle, stad prosba o pomoc. Na poczatku moje cwiczenia ograniczaly sie do wyciskania na prostej lawce i rozpietek z prostymi rekami i od tego moja klatka urosla, ale nie nabrala odpowiednich ksztaltow. Teraz chcialbym zrobic cos zeby ja "spłaszczyć" oraz przede wszystkim popracować na mięśniem środkowym i dolnym. Mój aktualny trening wygląda tak:

Wyciskanie na prostej ławce(szeroki uchwyt): 6 serii po 12 powtórzeń (45kg, 50kg, 55kg, 60kg, 65kg, 55kg).
Rozpietki, rece zgiete pod kątem 90 stopni: 5 serii po 15 powtórzeń
Przenoszenie hantelka zza głowe (leżąc): 4 serie po 12 powtórzeń

Ponadto mam umocowane do ścian na siłownii sprężyny z uchwytami i robie cwiczenia dociskajac je na dol, do wewnatrz klatki: 6 serii po 15 powtórzeń

Moja siłownia jest dość skromna, mam tylko ławke, sztange, mniejszą sztange oraz hantelki, ale z tego co czytam i z tych rzeczy mozna ulozyc bardzo dobry trening dlatego prosze o pomoc.

Przydałyby sie też jakieś cwiczenia do domu: podciąganie na drążku i pompki. Chcialbym sie dowiedziec na jakiej rozwartosci rak i na jakim uchwycie sie podciagac zeby "spłaszczyć" ją i rozwinąć głównie sródkowe i dolne mięsnie klatki piersiowej.

Prosiłbym o ułożenie jakieś treningu, tak jak pisałem zależy mi na rzeźbie bo myśle ze treningu siłowegonarazie mi nie potrzeba (podnoszę 80kg i to mnie w pełni satysfakcjonuje). Zwlaszcza, ze wakacje sie zblizaja..... {SMILIES_PATH}/msn-wink.gif

Pozdrawiam, dzieki za odpowiedzi
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na klatke. Potrzebna pomoc ;)

Witam, mam 17 lat, na silowni cwicze od roku, chodze regularnie co dwa dni ale nie jestem zadowolony z efektow - pewnie cos robie zle, stad prosba o pomoc. Na poczatku moje cwiczenia ograniczaly sie do wyciskania na prostej lawce i rozpietek z prostymi rekami i od tego moja klatka urosla, ale nie nabrala odpowiednich ksztaltow. Teraz chcialbym zrobic cos zeby ja "spłaszczyć" oraz przede wszystkim popracować na mięśniem środkowym i dolnym. Mój aktualny trening wygląda tak:

Wyciskanie na prostej ławce(szeroki uchwyt): 6 serii po 12 powtórzeń (45kg, 50kg, 55kg, 60kg, 65kg, 55kg).
Rozpietki, rece zgiete pod kątem 90 stopni: 5 serii po 15 powtórzeń
Przenoszenie hantelka zza głowe (leżąc): 4 serie po 12 powtórzeń

Ponadto mam umocowane do ścian na siłownii sprężyny z uchwytami i robie cwiczenia dociskajac je na dol, do wewnatrz klatki: 6 serii po 15 powtórzeń



Moja siłownia jest dość skromna, mam tylko ławke, sztange, mniejszą sztange oraz hantelki, ale z tego co czytam i z tych rzeczy mozna ulozyc bardzo dobry trening dlatego prosze o pomoc.

Przydałyby sie też jakieś cwiczenia do domu: podciąganie na drążku i pompki. Chcialbym sie dowiedziec na jakiej rozwartosci rak i na jakim uchwycie sie podciagac zeby "spłaszczyć" ją i rozwinąć głównie sródkowe i dolne mięsnie klatki piersiowej.

Prosiłbym o ułożenie jakieś treningu, tak jak pisałem zależy mi na rzeźbie bo myśle ze treningu siłowegonarazie mi nie potrzeba (podnoszę 80kg i to mnie w pełni satysfakcjonuje). Zwlaszcza, ze wakacje sie zblizaja..... {SMILIES_PATH}/msn-wink.gif

Pozdrawiam, dzieki za odpowiedzi


problem wcale nie musi tkwic w treningu a w diecie...widze spore bledy w tym treningu bo np ciezko nazwac to rozpietkami skoro masz kat 90 stopni(powinny byc lekko ugiete w łokciach {SMILIES_PATH}/excl.gif ) ponadto stosowanie tak wielkiej ilosci serii tez nie pomoze w rozwinieciu duzej klatki a wrecz przeciwnie. jezeli chcesz sie skupic na dolnych partiach i wewnetrznej stronie to skup sie na wyciskaniu hantlami i wyciskaniu sztangii w nieco wezszym chwycie
jezeli chodzi o rzeźbe to wprowdz powoli aeroby
  • 0

xawier
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:15lat
  • Wzrost [cm]:191
  • Biceps [cm] :47
  • Pas [cm]:91
  • Udo [cm]:70
  • Waga [kg]:108

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na klatke. Potrzebna pomoc ;)
aaa na dolne aktony dołóż wyciskanie głowa w dól.. ..o ile masz mozliwosc opuszczenia ławeczki {SMILIES_PATH}/question.gif {SMILIES_PATH}/question.gif {SMILIES_PATH}/smile.gif
  • 0

nenfil
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na klatke. Potrzebna pomoc ;)
niestety nie mam takiej mozliwosci {SMILIES_PATH}/msn-wink.gif Czy moglibyscie ulozyc mi jakis trening na 1-1,5h z uzyciem tego co opisalem w temacie? Bylbym bardzo wdzieczny {SMILIES_PATH}/msn-wink.gif
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na klatke. Potrzebna pomoc ;)
klate sie cwiczy max 45min
  • 0

nenfil
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na klatke. Potrzebna pomoc ;)
rozumiem, ale dalej prosze o jakas rozpiske {SMILIES_PATH}/msn-wink.gif
  • 0

nenfil
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na klatke. Potrzebna pomoc ;)
przede wszystkim przydalyby sie jakies cwiczenia na dolne rejony klatki piersiowej. Niestety nie mam mozliwosci wyciskania głową w dół wiec bylbym wdzieczny za jakies inne propozycje (pompki, podciaganie na drazku lub cos podobnego)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024