Skocz do zawartości


Zdjęcie

15 lat trening dla początkującego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

FEJL
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

15 lat trening dla początkującego
Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość
Mam 15 lat 168cm wzrostu i 56kg wagi. Chciałem się zapytać o jakieś porady, a najlepiej żebyście mi ułożyli jakieś treningi w domowych warunkach.
Zależy mi na niedużych treningach, bez diety które nie będą zajmowały dużo czasu, chce się tylko trochę wzmocnić, wyrobić klatę i inne mięśnie, ale nie zależy mi jak na razie na "kaloryferze".
Mam hantle 3kg, 4,5kg i 5,5kg myślę, że na początek wystarczą.
Sportu żadnego nie uprawiam, jedyna moja aktywność fizyczna do tej pory to ćwiczenia na WF i jakieś pąpki i brzuszki czasami robiłem oraz nieregularne wypady na basen, czasem 2 razy w tygodniu, a czasem raz w miesiącu, ale zamierzam chodzić regularnie.
Nie chcę na razie trzymać się żadnej diety, możecie mi tylko doradzić co jeść.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

przywitek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
19
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Fitness, trening siłowy MMA
  • Staż [miesiące]:sporo tego
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:51
  • Waga [kg]:73,5 / 78,5

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 lat trening dla początkującego
Na siłownie się zapisz, będziesz miał motywacje, a w domu to przez 2 tyg poćwiczysz potem odpuścisz i lipa ;(
W domu możesz 6 WEINERA na brzuch robić, pompki klasyczne, pompki z nogami na krześle, pompki francuzkie.
Masę żeby zwiększyć musisz dużo jeść, i dużymi ciężarami pracować a 5 kg to nie jest dużo.
Też chciałem trenować tak jak Ty w domu, ale to się nie opłaca, bo samych pompkach efektów nie będzie albo będą marne...



Jeśli pomogłem daj plusa...
  • 1
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

FEJL
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 lat trening dla początkującego
A jak bym chciał przybrać na masie chociaż tak do 60-62kg na początek bo ważę obecnie 56kg to trochę mało nawet jak na mój wzrost to muszę trzymać się konkretnej diety? Bo niestety nie mam warunków żeby codziennie mama mi gotowała na obiad kurczaka czy rybę. Ale i tak często mam takie obiady, rzadko jem zupy, więc obiady jem syte. Czy wystarczyło by mi 5 posiłków dziennie i na śniadanie czy na kolacje jakiś ser biały/żółty coś co ma dużo białka, a można przyrządzić łatwo samemu?
Powiedzcie mi też proszę ile dziennie spożywać kalorii przy moim treningu? Umiem sobie mniej więcej wyliczyć ile kalorii ma zjadany prze zemnie posiłek, więc nie będę miał z tym problemu.
Co do treningu to znalazłem poradnik i zamierzam robić coś takiego 4 razy w tygodniu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Z góry bardzo dziękuję.
  • 0

przywitek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
19
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Fitness, trening siłowy MMA
  • Staż [miesiące]:sporo tego
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:102
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:51
  • Waga [kg]:73,5 / 78,5

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 lat trening dla początkującego
ja w sumie nie mam określonej diety, bo nie mam czasu ani nikt mi nie robi jedzenia specjalnie dla mnie. To co jest, to jem ale w dużych ilościach. Zwróć uwagę na ryż, kaszę, kurczaki i ryby.
Na kolacje jedz ser, z chlebkiem pełnoziarnistym. Jedz tak, żebyś był najedzony. Rano to przed kanapkami, wciśnij DOBRĄ zupę mleczną. Ja tego się trzymam i rosnę :)
  • 0
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024