Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
Witam dzisiaj ćwicząc barki zastosowałem te oto w linku poniżej ćwiczenie. I po wykonaniu 4 serii nigdy tak jeszcze bicepsów spuchniętych nie miałem ( ćwiczenie nie na biceps ale odczułem jakbym trenował biceps ) W bicepsie po tym ćwiczeniu doszło 1.5 cm więc dużo. I tak się zastanawiam czy to ćwiczenie można zastosować w bicepsie ?


[[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.



A i skoro już jest temat chciałbym zapytać się co może być powodem szybkiego męczenia mięśni. Przykładowo robię sobie klatę. Pierwsza i druga seria idzie spoko - tzn w miarę ciężar ale 3 i 4 seria już ciężko nawet lekkimi ciężarami. Dojdę do 5 powtórzenia i już mi pomagać trzeba. Tak samo jest w ćwiczeniach na inne partie mięśniowe np.Biceps - pierwsze powtórzenia spokojnie robię ciężarem a 3 i 4 serie już nawet małym ciężko zrobić. Np. Pierwsza i druga seria biceps po 15kg hantle a w 3 i 4 już ciężko mi po 6 zrobić : ( bardzo utrudnia mi to trening , gdyż ciągle muszę manipulować obciążeniem. Myślę o kreatynie ? Dietę jako tako stosuję więc co mogę zastosować na siłę ? Kreatyna oprócz dawania siły przyspiesza masę mięśniową ?

Dziękuje za pomoc.
  • 0

gutekgol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodzisk Mazowiecki
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-kulturystyka,
    -piłka nożna
    -bukmacherstwo
    -tenis
    -siatkówka
    -koszykówka
    -gotowanie
    -biologia
    -prawo
  • Staż [miesiące]:66
  • Wzrost [cm]:168
  • Biceps [cm] :33
  • Wyciskanie [kg]:102,5
  • Waga [kg]:60

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
ja również w 3 i 4 seri nagle słabne,może to chodzi o wytrzymałość.
  • 0

jacks24
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:duuuuży
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.

A i skoro już jest temat chciałbym zapytać się co może być powodem szybkiego męczenia mięśni. Przykładowo robię sobie klatę. Pierwsza i druga seria idzie spoko - tzn w miarę ciężar ale 3 i 4 seria już ciężko nawet lekkimi ciężarami. Dojdę do 5 powtórzenia i już mi pomagać trzeba. Tak samo jest w ćwiczeniach na inne partie mięśniowe np.Biceps - pierwsze powtórzenia spokojnie robię ciężarem a 3 i 4 serie już nawet małym ciężko zrobić. Np. Pierwsza i druga seria biceps po 15kg hantle a w 3 i 4 już ciężko mi po 6 zrobić : ( bardzo utrudnia mi to trening , gdyż ciągle muszę manipulować obciążeniem. Myślę o kreatynie ? Dietę jako tako stosuję więc co mogę zastosować na siłę ? Kreatyna oprócz dawania siły przyspiesza masę mięśniową ?

Dziękuje za pomoc.


Odpowiedź jest prosta, zła progresja, za dużo dajesz na początek.
  • 0

jacks24
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:duuuuży
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.

A i skoro już jest temat chciałbym zapytać się co może być powodem szybkiego męczenia mięśni. Przykładowo robię sobie klatę. Pierwsza i druga seria idzie spoko - tzn w miarę ciężar ale 3 i 4 seria już ciężko nawet lekkimi ciężarami. Dojdę do 5 powtórzenia i już mi pomagać trzeba. Tak samo jest w ćwiczeniach na inne partie mięśniowe np.Biceps - pierwsze powtórzenia spokojnie robię ciężarem a 3 i 4 serie już nawet małym ciężko zrobić. Np. Pierwsza i druga seria biceps po 15kg hantle a w 3 i 4 już ciężko mi po 6 zrobić : ( bardzo utrudnia mi to trening , gdyż ciągle muszę manipulować obciążeniem. Myślę o kreatynie ? Dietę jako tako stosuję więc co mogę zastosować na siłę ? Kreatyna oprócz dawania siły przyspiesza masę mięśniową ?

Dziękuje za pomoc.


Zła progresja, za dużo dajesz w początkowych seriach i po 2 mięsień jest zmęczony. Zmniejsz obciążenie...

Awaria netu, poszło 2 razy - sorki

Użytkownik jacks24 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Oliver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:81
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
Dawaj mniej kg na serie, a będzie wszystko rozłożone jak trzeba. Dziwne, że dajesz rade 15kg na bikola, a później ciężko 6. Może za krótkie przerwy? W tym przypadku rób bikola 10 i powinno być dobrze. Kreatyna daje siłę co do masy mięśniowej to sama od siebie ci jej nie da. Jaki staż?
  • 0
Pomogłem? Jeśli tak daj plusa :)

marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.

Dawaj mniej kg na serie, a będzie wszystko rozłożone jak trzeba. Dziwne, że dajesz rade 15kg na bikola, a później ciężko 6. Może za krótkie przerwy? W tym przypadku rób bikola 10 i powinno być dobrze. Kreatyna daje siłę co do masy mięśniowej to sama od siebie ci jej nie da. Jaki staż?




No właśnie sam się dziwię , że początkowo 15 kg normalnie na biceps robię serie po 10x a później w 3 i 4 serii naglę dętka i ciężko 6kg robić. TAk jakbym miał słabą wytrzymałość mięśni. Chodzę już na siłownie 3 miesiące i np. w bicepsie urosło mi 1cm bo mierzyłem przed i po. Staram się ćwiczyć systematycznie. Odżwyiam się według diety ( nie jest profesjonalna ale jest ). No i co myślisz o kreatynie ?
  • 0

Azbi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Siłownia
    - Motocykle
  • Staż [miesiące]:40+
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:57
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
Mówisz, że po tym ćwiczeniu puchnie Ci biceps.. jedyne co przychodzi mi do głowy to złe wykonywanie tego ćwiczenia. Na początku mojej przygody z siłownią robiąc plecy, a mianowicie wiosłowanie sztanga w opadzie czy ściąganie wyciągu górnego do klatki też pompował mi się biceps. Zrzuciłem wtedy sporo ciężaru i starałem się wyuczyć tych ćwiczeń tak, żeby pracowały tylko te partie, które powinny. I pomogło. Więc zrzuć trochę ciężaru i naucz się robić to ćwiczenie dobrze technicznie, a potem będziesz mógł wrócić do swoich krążków :)

Mógłbym wiedzieć ile masz lat i ile ważysz?
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
gadzam sie z Azbim, odejmij kilogramy i postaraj sie wyczuc miesien, bo to o to chodzi. opanuj technike i stopniowo zwiekszaj ciezar

TRENUJE BO LUBIE


Oliver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:81
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
[quote name='Azbi' timestamp='1295085796' post='93667']
Mówisz, że po tym ćwiczeniu puchnie Ci biceps.. jedyne co przychodzi mi do głowy to złe wykonywanie tego ćwiczenia. Na początku mojej przygody z siłownią robiąc plecy, a mianowicie wiosłowanie sztanga w opadzie czy ściąganie wyciągu górnego do klatki też pompował mi się biceps. Zrzuciłem wtedy sporo ciężaru i starałem się wyuczyć tych ćwiczeń tak, żeby pracowały tylko te partie, które powinny. I pomogło. Więc zrzuć trochę ciężaru i naucz się robić to ćwiczenie dobrze technicznie, a potem będziesz mógł wrócić do swoich krążków :)

Mógłbym wiedzieć ile masz lat i ile ważysz?
[/quote

Miałem to samo. Pamiętam, że też pompował mi się biceps przy ćwiczeniach w, których powinien być w spoczynku. Z czasem to się zmieniło. Po tak małym stażu extra wytrzymałych mięśni nie masz i dlatego przy tak dużych ciężarach ci się szybko wykańczają.
  • 0
Pomogłem? Jeśli tak daj plusa :)

marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
Mam 20 lat i ważę 88kg max. A czasem spadam do 86.

Wzrostu 179

Użytkownik marek90 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Azbi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Siłownia
    - Motocykle
  • Staż [miesiące]:40+
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:57
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
No to mógłbyś to faktycznie ładnie na mięśnie przerobić :) Pod warunkiem, że będziesz ćwiczył dobrze i sumiennie. Nie patrz na tych co dźwigają większe ciężary od Ciebie - kiedyś też mieli podobne dylematy jak Ty teraz. Chodzisz na siłownie 3 miesiące, a to wcale nie jest dużo. Niektórzy chodzą rok i nawet dłużej, a nadal mają problemy z techniką ćwiczeń. Lepiej wyuczyć w sobie ten nawyk na początku bo później będziesz walczył z kontuzjami.

Skoro wykonując ćwiczenie na barki pracuje u Ciebie biceps - to zdecydowanie - coś jest nie tak! :) Zapytaj na siłowni kogoś o poprawną technikę wykonywania danego ćwiczenia, a na pewno Ci pomogą. I zmniejsz obciążenia - najpierw powinieneś przyzwyczaić mięśnie do rozwoju, a dopiero później dorzucać kilogramy. B)
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
Tluszczu nie przerobisz na miesnie, zapomnij o tym :)

TRENUJE BO LUBIE


Azbi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Siłownia
    - Motocykle
  • Staż [miesiące]:40+
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:57
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.

Tluszczu nie przerobisz na miesnie, zapomnij o tym :)


A wy już, że kolega ma sam tłuszcz :)
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
chlopie sam napisales ze ma co na miesnie przerobic wiec czemy piszesz "a Wy juz", ja poprostu sprostowalem twoja wypowiedz.

TRENUJE BO LUBIE


marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
Jedyne co mi nie pasuję to mój brzuch bo aż 95 w pasie ale na pewno jak się ociepli zacznę biegać i pozbędę się tego. A ciała ogólnie nie mam zatłuszczonego aż tak :) wiem jak wyglądają osoby ważące 88kg i porażka. Ja jestem bardziej pustury ubitej niczym czołg. Mięśnie twarde jak skała :)

Jak ogarnę aparat porobię fotki. No a co sądzicie o tej kreatynie ?
  • 0

Azbi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Siłownia
    - Motocykle
  • Staż [miesiące]:40+
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:57
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
Z reguły tym, którzy już mają jakąś masę ciała łatwiej wyciągnąć na wierzch mięśnie niż takiemu wysokiemu, 50 kilogramowemu chłopaczkowi. Mój sąsiad ważył 110kg przy około 170cm wzrostu. Zaczął ćwiczyć, odpowiednio się odżywiać itp, teraz waży niecałe 90kg i widać u niego jako takie mięśnie. Wydaje mi się, że łatwiej jest zrzucić niż złapać..
  • 0

marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.

Z reguły tym, którzy już mają jakąś masę ciała łatwiej wyciągnąć na wierzch mięśnie niż takiemu wysokiemu, 50 kilogramowemu chłopaczkowi. Mój sąsiad ważył 110kg przy około 170cm wzrostu. Zaczął ćwiczyć, odpowiednio się odżywiać itp, teraz waży niecałe 90kg i widać u niego jako takie mięśnie. Wydaje mi się, że łatwiej jest zrzucić niż złapać..



Nie powiedziałbym :) ja gdy zaczynałem porządnie jeść ważyłem 59kg. W dosłownie hmm góra 7 miesięcy ważyłem już 85kg :) wiem , że ciężko uwierzyć ale taka jest. I jestem bardziej zbity niż tłuścioch gdzie wszystko wisi. Mam tylko duży brzuszek ale zrzucę go : )
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024