Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przepuklina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Przepuklina
Przepuklina pachwinowa - ile trwa powrót do pełnej sprawności po takim zabiegu ?

Przy czym przez "pełna sprawność" rozumiem jak nabardziej wysiłkowy trening z dużymi napięciami w rejonie jamy brzusznej i częstymi znacznymi wzrostami tłoczni brzusznej 9bez skojarzeń z defekacją proszę :wink: )
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
sistra mojej dziewczyny miala miesiac temu operacjie i lekarz kazal 2 miechy nie biegac a potem moze juz normalnie cwiczyc :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
Hmm... w miechy przestoju a potem juz normalnie full wypas na treningach? To by była bardzo optymistyczna wersja.
Ja słyszałem, że rozcinana w czasie operacji powięź zrasta się nawet do roku, a przez 6 m-cy jest się wyłączonym ze wszelkich ćwiczeń fizycznych.
Nie wiem czy lekarz mia skłonności do przesady, ale trochę mnie to zmroziło 8O

Będę wdzięczny za kolejne wypowiedzi w poruszonym temacie.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
Kirin na siłce się nabawiłeś?? Przy jakim ćwiczeniu? Nie miałeś paska zapiętego?
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
Heh... na siłce za bardzo uważam, żeby sie czegoś takiego nabawić. :wink:
Nabawiłem się tego jak mi starszy dał rozkaz wykonania domowych prac siłowych :evil:
Anyway wchodząc w szczegóły: póki co przepukliny jeszcze nie mam, ale kanał pachwinowy poszerzony jest znacznie, więc to tylko kwestia czasu. Tym oto sposobem nie moge teraz ćwiczyć na full- bo mi kichy będa dyndać koło kolan, a jak już mi bańka wyskoczy to będę musiał cholerstwo ciachnąć - i wtedy znowu nie będę mógł ćwiczyć, bo przecież wszystko musi się tam ładnie pozrastać :cry:
Cały misternie ułożony plan treningowy na sezon startowy 2004/2005 szlag trafił :evil:

P.S. A na siłce ćwicze bez paska, bo NIGDY nie brałem obciążeń, którymi mogę sobie krzywdę zrobić :wink:
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina

P.S. A na siłce ćwicze bez paska, bo NIGDY nie brałem obciążeń, którymi mogę sobie krzywdę zrobić :wink:


No mi też się tak wydaje, ale to nie kwestia dźwiganych kilogramów, tylko wysiłku jaki w ich ruszenie trzeba włożyć. Jeśli kończysz 4 serię i mówisz "zesram się a nie dam się" to można też popuścić jelita..... czy nie?? Niech ktoś co waży powyżej 90 się wypowie :P

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
Co do przepukliny - przy zabiegu można wstawić tzw. siatkę. Wzmacnia ona znacząco z tego co pamiętam obszar, w którym zrodziła się przepuklina. Nie pamietam czy w kazdym przypadku sie ja stosuje czy tylk w ciezszyh. Ale mozna chyba zakladac w kazdym tylko nie wiem czy w Polsce to obligatoryjnie robia. Powrot do cwiczen nie wiem czy jest szybszy ale spokojnie mozna zapomniec, ze sie mial oprzepukline a tak...czesto sa nawroty :-(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
O metodzie "tension free" z wszczepiniem siatki słyszałem - ponoć przyspiesza to powrót do zdrowia.
Dla mnie najistotniejszy jest okres powrotu do pełnej formy - czyli zdolność do dużych wysiłków ze znaczącymi naprężeniami w uszkodzonym w czasie operacji rejonie. Słyszałem juz różne wersje : od miesiąca do roku. Więc rzucam pytanie na forum, co by się zorientować.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wsyzstko zależy od wieku i stanu zdrowa pacjenta (jak masz znaczne nidobory białkowe to będziesz się dłuuugo goił), rozmiaru przepukliny itp. Niestety - propedeutykę chirurgii będę miał dopiero na czwartym roku (o ile zdam :? ), wię nie mam pojęcia jak to DOKŁADNIE wygląda.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
Według tego, co powiedział mi chirurg, powrót do PEŁNEJ formy po zabiegu metodą "tension free" (wszepienie siatki) trwa 2 m-ce, zaś prawdopodobieństwo nawrotów po takiej operacji jest poniżej 1%.

Kocham gdy chirurgia idzie do przodu :)
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina

Anyway wchodząc w szczegóły: póki co przepukliny jeszcze nie mam, ale kanał pachwinowy poszerzony jest znacznie, więc to tylko kwestia czasu.


Jakie są objawy poszerzenia kanału i powstawania przepukliny? Może i ja to mam, tylko nie wiem :?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
Ja mialem dawno temu przepukline pachwinowa, tez sie nabawilem po pracach domowych, a konkretnie to przy budowie domu.
Zrobilem zabieg jak byla jeszcze mala. Rok czasu dochodzilem do siebie. Pol roku przerwa w cwiczeniach i noszeniu czegos ciezszego nic 2 kg.
sory za zle wiesci.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
Wszystko zależy od wielkości przepukliny, metody operacji i predyspozycji osobniczych. Z rokiem ograniczeń trzeba się liczyć. A przy okazji skuteczność pasa przy zapobieganiu przepuklinom jest zerowa, a urazom odcinka lędźwiowego kręgosłupa - dyskusyjna.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
Witam

Kumpel na matę (Judo) wrócił 2,5 miesiące po operacji właśnie przepukliny pachwinowej. 2 lata nosił przed operacją. Ja też się czy nie iść już do lekaża - mam jakies 3 lata. Wacham sie dlatego bo do tej pory miałem tak że jak trochę pobiegałem i poćwiczyłem brzuch to mięśnie się wzmacniały i mi kichy przestały wyłazić (: Teraz miałem trochę przestój w treningach (wakacje) i znów się pojawiła. Tyle że z powrotem rozpocząłem treningi i zacząłem biegać - więc zobaczę jak będzie - może odłoże to jeszcze w czasie - bo teraz przygotowujęsię do takich małych amatorskich regionalnych zawodów i nie mogę pozwolić sobie na kilkumiesięczną przerwę.

Pozdrowionka
  • 0

budo_uruk-hai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Przepuklina
Mój znajomy stawał na rękach jak się pojawiała. Podobno pomaga na krótką metę. Ale ostatnio dawno go nie widziałem więc nie jestem przekonany co do skuteczności... :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024