Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w ułożeniu diety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

początkujący2010
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w ułożeniu diety
Witam,

Chciałbym się zwrócić z prośbą o pomoc w ocenie mojej diety. Chciałbym się dowiedzieć czy mam zwiększyć ilość węglowodanów, białka czy tłuszczy. A może czegoś jest za dużo. Wzrost 186 cm, waga 91 kg, staż: 1 miesiąc

Wiem, że moja dieta nie jest najlepsza na świecie, ale staram się jak mogę wogóle móc korzystać z diety, dlatego prosiłbym o poradę odnośnie edycji mojej diety, a nie wysłanie linka z zupełnie inną. Również proszę o pomoc w doborze odpowiedniej odżywki, która pomogłaby mi uzupełnić braki, które mam w diecie. Cały czas zastanawiam się co lepsze: gainer, białko, czy obydwa?

Sniadanie: 3 kanapki (razowy, pełnoziarnisty lub grahamki, innego nie jem) z np twarogiem chudym lub szynką z indyka lub jajkiem + pomidor i herbata i kawa

2 posiłek: 2 podwójne (składane jak hamburger) kanapki (łącznie 4 kromki). Taki sam rodzaj chleba i skład na kanapkę jak na śniadanie.

3 posiłek: taki sam jak 2 posiłek

obiad przed treningiem: pierś z kurczaka (lub ryba) + ryż biały lub gryczany + surówka lub ogórek

po treningu: kromka chleba razowego + połowa tradycyjnego serka wiejskiego + banan

ostatni posiłek: połowa serka wiejskiego

Pozdrawiam
  • 0

cao90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu diety
ogolnie dieta z dupy. Zakup sobie białko plus węgle i zrób z tego gainera w najlepszych proporcjach. musisz jeść przynajmniej 200 gram białka, 400g węgli i około 60-70g tłuszczu. podziel to na 6 i już wiesz ile musisz spożywać w każdym posiłku (bez węgli ostatni posiłek). na sniadanie daj 6-7 bialek z jaj plus dwa żółtka, jako zródło węgli owsianke- 100 gram.
2 posiłek daj właśnie tego gainera
3-5 daj 125 g ryżu, owsa, kaszy lub razowca plus mięso, ew. jajka lub twaróg plus oliwa

6 twaróg plus oliwa
po treningu daj 60-70 gram carbo plus 30 g białka. Po godzinie normalny posiłek
  • 0

początkujący2010
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu diety
Chyba nie mogę za bardzo owsianki. Próbowałem jakiś czas (2 tygodnie)i myślałem, że mi brzuch rozsadzi, takie miałem wzdęcia. Czytałem na temat tego i właśnie od mleka z owsianką powstaje dużo gazów dlatego odstawiłem to i jadam np kanapki z twarogiem chudym. Najbardziej mnie irytuje to, że nie wiem ile ww, b i tłuszczy znajduje się łącznie w mojej diecie, którą napisałem. Oczywiście chodzi mi tak na oko. Przez to nie mam punktu odniesienia, nie wiem czy jeść czegoś więcej czy też mniej. Niby czytałem te tabele kaloryczne ale w praktyce sam już nie wiem czy dobrze to obliczyłem i czego powinienem więcej lub mniej jeść, ewentualnie jakich potraw, które nie wymieniłem. Domyślam się, że ogólnie za mało jem, zarówno ww, b i tłuszczy, mam rację?

Pozdrawiam
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu diety
zamiast owsianych mozesz musli , z twoja masa to troszke mniej wegli a wiecej białka , bo juz na typowej diecie masowej ci nie zalezy pewnie . jakbys napisał dokładnie co jesz i jakie to ilosci (g) wartosci posiłku itp to by było duzo łatwiej i szybciej ci pomóc
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

początkujący2010
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu diety
Musli? Ok, spróbuję. Zależy mi na masie w górnej partii ciała bo w skutek nie najlepszego odżywiania w moim życiu na dole jestem pulchny a na górze chudy, wąłtły. Dlatego chyba dużo białka z tego co czytałem (wczoraj już zamówiłem odżywkę białkową).

Muszę też zainwestować w wagę, bo nie znam się na ilości gramów, które jem, przez co nie mogę podać dokładnych danych. Na obiad wydaje mi się standardowo pierś z kurczaka lub ryba z ryżem w takiej ilości aby się najeść, ale nie przejeść.

Ogólnie nie ma mnie w domu między 7 a 17, więc ciężko jest mi idealnie korzystać z tych przykładowych diet na masę, ale staram się jak mogę przynajmniej improwizować. Mam świadomość, że moja dieta nie jest na "szóstkę", dlatego proszę o pomoc by była w miarę moich możliwośći jak najbardziej efektywna. Nawet jakbym miał osiągnąć cel w dłuższym okresie czasu niż osoba, która idealnie korzysta z przykładowych diet to nie mam zamiaru się tak szybko poddawać.

VanEyden - sugerujesz, że węglowodanów wystarczy w tej diecie co podałem? Oczywiście tak na chłopski rozum, bo przecież nie podałem IDEALNIE CO DO GRAMA tego co jem, więc w 100% mi nie odpowiesz, ale tak na oko. Bo kolega wyżej cao90 napisał o gainerze, który ma przecież dużo węgli. Jeszcze raz powtórze, że zależy mi na górnych partiach, bo w dolnych masy nie potrzebuję. Dlatego boję się o węgle, aby w dolnych partiach nie przytyć za bardzo. Zwiększe białko, tłuszcze, a węgle? Więcej czy mniej?
  • 0

cao90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu diety
Dużą mase? 91 kg to duża masa? Przy jego wzroście? Co się tyczy węgli to musisz mieć ich dwa razy tyle co białka! Żeby coś osiągnąć musisz wpieprzać tony żarcia! Najlepiej byłoby trzymać 3 gr białka. Jeśli się zalewasz to wiadomo węgli troche mniej. To co że cie nie ma od 7 do 17? Bierzesz żarcie do pojemników i jazda. Pisałem o gainerze którego sam robisz- białko plus węgle. Sypiesz takie proporcje jakie ci odpowiadają.
  • 0

początkujący2010
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu diety
Do odżywki białkowej dokupię jeszcze carbo. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Chociaż obawiam się, że i tak będzie za mało tłuszczy. Najwyżej będę pił łychę oliwy z oliwek w odpowiedniej ilości.
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
  • 0

cao90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu diety
kup masło orzechowe, albo orzechy- będzie smaczniej. Chyba że ci nie przeszkadza picie oliwy to może być.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024