Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

meister
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
Otoz....Z silownia mam do czynienia juz od jakichs 2 lat, odkad w domu pojawił się atlas cwiczen. W sumie zaczalem cwiczyc przez pare miesiecy, ale bez jakiegos szczegolnego planu, np raz poszedlem w pon, porobilem klatke i bicepsy, pozniej np w srode robiąc plecy. Mozna sie domyslec ze z czegos takiego efektow raczej nie będzie ale widać było ze troche przybralem masy i ogolnego kształtu. Pozniej musialem przeniesc się z cwiczeniami do pokoju. Mając do dyspozycji 2 hantle po 11 kg, ( bez mozliwosci zmiany wagi, brak innych obciaznikow), poczalem znowu cwiczyc, to bylo jakies pol roku temu. Poczytał troche, i okazało się ze z takim ciezarem to sie robi glownie mase. No i dzis wygladam juz troche lepiej (niestety, nie mam mozliwosci zarzucenia fotek, mam tylko jedną, przedstawiającą napięte plecy), nie mam zadnej specjalnej duzej masy (waze 70 kg i mam 178 cm wzrostu, 110 w barkach, 95 w klatce, biceps 32 cm przed napompowaniem się), ale pomyslalem zeby zaczac się rzezbić. Chodzi mi o to, zeby miec szczupła sylwetkę, nie miec niepotrzebnego ciała, najlepiej taką jaką mam teraz, tylko zeby te miejsca gdzie jest troche ciała, obrocić w widoczne mięsnie (czy to w ogole mozliwe?). Zreszta, zauwazylem ze cos nabieranie masy mi nie idzie zbytnio, i robi sie z tego taka pol masa, pol rzezba, co mnie zaczyna troche irytować.
W tym momencie mam do dyspozycji sztangę, 4 obiązenia kazde po 5 kg, 4 mniejsze krązki (razem waża z 1,5 kg max, dobre chyba tylko do tricepsa) i dwa gryfy to hantli. Więc moge sobie zrobić sztange z 10 kg obciazenia, z 20 kg albo dwie hantle po 10 kg kazda, no i tę hantle do tricepsow tez da radę. Do tego oczywiscie mam podloge, gdzie tez moge robic np brzuszki, ( ale planuje kupic laweczke, na niej mam wieksza motywacje do brzuszkow).

Tutaj fotka, ktora mam Dołączona grafika

Ulozylem sobie plan na rzezbe mozliwy do wykonywania z tego co mam pod ręką. Myslalem nad czyms takim:

Poniedzialek:
Barki
-wyciskanie sztangi sprzed klatki piersiowej 5x12-15 powtorzen (mniejszy ciezar)
-wyciskanie sztangielek z laczeniem nad glową 4x12 powtorzen
biceps
uginanie ramion ze sztanga stoją 5x12 (mniejszym ciezarem)
uginanie ramion z hantlami stojąc (z supinacja nadgarstka??) 12,10,8,6 (hantle po 10 kg kazda)
-dobicie bicepsow hantlą 1,5 kg 4 x MAX
przedramiona
-unoszenie sztangi przed sobą nadchwytem 5x12-15 (mniejszy ciezar)
-zginanie nadgarstków ze sztangą trzymaną podchwytem w oparciu przedramion o uda
-obroty nadgarstkow z rekoma wyciagniety przed siebie z malym obciazeniem 1,5 kg 4 x MAX

Wtorek
Tu myslalem nad brzuchem, np 5x12, dotykając czolem kolan.

Sroda
plecy
-stojąc w opadzie tułowia - wiosłowanie ze sztangą trzymaną nachwytem 5x12-15 (mniejszy ciezar)
-stojąc w opadzie tułowia w podparciu o łąwke - wiosłowanie ze sztangielką trzymaną chwytem młotkowym 4x12


Czwartek: tu tez brzuch

Piatek
Klatka (z powodu braku laweczki, sprawa sie komplikuje nieco)
-Pompki z ciezarem na plecach 3x10
-plecy w oparciu o np krzesło, wyciskanie sztangielek szerokim ruchem pionowo w górę 4x12-15

Triceps
-francuskie wyciskanie sztangi zza glowy 4x12 (mniejszy ciezar)
-francuskie wyciskanie sztangielką trzymaną podchwytem 4x12-15 (ciezar 1,5 kg)
-pompki francuskie 3x10

sobota: tez brzuch

Niedziela to by był odpoczynek np rowerek stacjonarny.

Wyczytalem ze trening na mase obejmuje wieksze ciezary, a malo powtorzen, zas przy rzezbie - maly ciezar z duzo powtorzen, wiec tam gdzie jest opcja 4x12-15 to jest ten maly ciezar sztangi, ok 12 kg.

Prosze o pomoc, gdyz kompletnie się pogubilem a chcialbym cwiczyc z jakims konretnym zamiarem.
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
ja radze zastanowić sie nad masą bo wyschniesz jak pies...za wcześnie na rzeźbe {SMILIES_PATH}/excl.gif
  • 0

meister
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
kurcze, a jakis trening na mase z tym sprzetem co ja mam daloby sie ulozyc?
Do dyspozycji mam caly tydzien na cwiczenia, jakby coś.
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
trenuj 4-5 razy w tyg a co do treningu to poczytaj troche w tym dziale, ułóż swoj i my ewentualnie go poprawimy
  • 0

koksik25
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od poczatku
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:nie robie
  • Wyciskanie [kg]:120 serie kiedys wiecej choroba itp
  • Martwy ciąg [kg]:nie robie
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
dokladnie,zeby sie zerzbic trzeba miec mase {SMILIES_PATH}/excl.gif
  • 0

diwad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
Witam
mam ten sam problem co kolega cwicze od roku i wydaje mi sie ze mam mase i mam z czego rzezbić, ale mam do dyspozycji sztange gryf łamany 35 kg i jedną hantle do 35kg obecnie uzywam 15kg. Prosze o ułozenie mi treningu bo kompletnie nie wiem jak to zrobic bo przez ten rok ćwiczyłem tak:
codziennie
8 cwiczen
sztanga 20 razy na łopadki, klate, bary przedramiona
hantel bicep, tricep pompki brzuszki
moje wymiary bic 36 klata 105 80kg 173cm
Prosze o odpowiedz
  • 0

meister
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
Ja po prostu mam jakis dyskomfort psychiczny, gdyz boje się miec mase {SMILIES_PATH}/mellow.gif
chcialbym miec taką figure jaka teraz, a nie rosnąc na masie. Dodatkowo nawet nie wiem jak ulozyc sobie plan mając tylko sztange i dwie hantelki. Byscie pomogli coś ulozyć, a wtedy z kolega diwaded juz spadamy i nie zawracamy gitary {SMILIES_PATH}/cool.gif
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
więc skoro chcesz ważyc mniej niż 70kg przy tym wzroście to pomyliłeś dyscypliny {SMILIES_PATH}/rolleyes.gif
  • 0

meister
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
wiem ze przyrosty wagi są nieuniknione, o logiczne. Raczej chodzilo mi o to zeby nabrac troche rzeźby, a nie rozrastać sie zbytnio. No ale jesli prawie kazdy mowi mi ze troche masy musze jeszcze nabrac, no to nie mam się co klocic. Tylko nie iwem jak ulozyc plan z tym ograniczonym sprzetem, ktory posiadam.
  • 0

GośćGuest_aktor3003_*

Guest_aktor3003_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
Każdy z was mówi o tym, że trzeba mieć masę!! a ja po prostu śmieję się z ludzi (nie obrażając nikogo) którzy chodzą po plaży napakowani ale bez rzeżby albo jak przysłowiowe "kloce". wystarczy dobrze jeść (obiad itp.) i te kalorie z posiłków będzie się spalać na ćwiczeniu rzeźby, a nie trzeba się faszerować odżywkami.
Dobra, wy sie masujcie a ja z meisterem lecimy na plaze cos powyrywac {SMILIES_PATH}/cool.gif

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
poprostu nie każdy chce wyglądać jak pies wyścigowy {SMILIES_PATH}/biggrin_p.gif kulturystyka nie na tym polega...i nie każdy ją musi trenować są inne równie interesujące sporty np. szachy {SMILIES_PATH}/tongue.gif
  • 0

meister
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
no to zamiast pakowac i wygladac potem jak 200 kg wieprz, moze lepiej wez sie za szachy. Co do psa wyscigowego, sa bardzo szybkie i wytrzymale, czego nie mozna powiedziec o takich karkach jak niektorzy, co to nawet podczas snu nie moga sie obrocic na bok.
Oczywiscie nikt tu nikogo nie chce obrazac, bo forum nie temu sluzy, po prostu ja mam troche inna koncepcje ale szanuje tez innych, ktorzy trenuja.
P.S wlasnie teraz spadam na partyjke szachow.
  • 0

GośćGuest_aktor3003_*

Guest_aktor3003_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
wszystko cacy. Nie wiem jak Ty Ryko ale ... może zadam Ci pytanie. Zrobisz salto w tył albo jakąkolwiek ewolucję z akrobatyki ?? wątpie. Przy Twojej masie pewnie nie jesteś gibki. Zobacz Havoka z teamu ryouko. On startuje w kulturystyce. On ma masę ale potrafi ją wykorzystać. Jak meister powiedział psy wyścigowe nie są złe. Jeżeli miałbym nabierać masy to byłaby to dla mnie głupota, gdyż wolę być sprawny fizycznie i fajnie wyglądać {SMILIES_PATH}/biggrin.gif

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
robie szpagat poprzeczny chłopcze jasiu i wcale nie mam jakieś wielkiej masy... nie wdawać mi sie prosze w głupie dyskusje bo zaśmiecacie dział {SMILIES_PATH}/excl.gif
  • 0

GośćGuest_aktor3003_*

Guest_aktor3003_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
Nie wdaje się w głupie dyskusje, tylko mam własne zdanie i żaden koksu mnie nie przekona do swoich "racji". Moim zdaniem jak ktoś nie ma dużej masy a chce robić rzeźbę to niech robi. Poprzez trening napewno nie "wyschnie jak pies". Masa się przydaje jeżeli ktoś chce robić rzeźbę ale jest zbyt chudy i nie chodzi mi tutaj o przeciętną wagę. Jak ktoś potrzebuje mase to niech ją robi ale jeżeli ktoś pisze swój plan na rzeźbę i prosi o korektę, a jest pewny tego co chce robić to nie krytykujcie go ani nie dawajcie głupich uwag typu "suchy jak pies wyścigowy". Po prostu poprawcie jego plan jeżeli jest zły i nie wtrącajcie się do jego treningu. Trochę szacunku dla innych. Pozdrawiam ;D mam nadzieję, że nikt nie został urażony {SMILIES_PATH}/smile.gif

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
ok umówmy sie że ty zrobisz tą korektę, bo ja nie chce mieć nikogo na sumieniu
temat zamkniety
  • 0

meister
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
tak sie ,,przysluchuje" waszej dyskusji i podzielam zdanie kolegi aktora. Nie tylko dlatego ze tak jak on, wole robic rzezbe niz mase, ale tez uwazam ze jesli ktos ma tkaie poglady i plany jakie macie, to nie nalezy od razu narzucac mu swojego zdania. Chlopak nie ma 11 lat i zaczyna bawic ze sztanga, wiec chyba co robi. Jesli chce sie rzezbic, to jego sprawa i on najwyzej bedzie wygladał jak ten pies, i nikogo nie ebdziesz mial na sumieniu.
Wez po prostu rozpisz nam ten plan, jesli oczywiscie mozesz, a my to bierzemy na siebie, bo taki mamy cel.
  • 0

GośćGuest_aktor3003_*

Guest_aktor3003_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
Ok OK . Daje swoje fotki i oceńcie mnie czy na pewną muszę robić masę. Według mnie kompletnie jej nie potrzebuję. To co mam chce zamienić na mięśnie. Co myslicie, ale szczerze a nie patrzcie na wczesniejsze dyskusje itp.
pozdrawiam

Załączone pliki



GośćGuest_aktor3003_*

Guest_aktor3003_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
P.S zapomnialem wrzucic jeszcze nogi.

Załączone pliki



2strongman2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj plan na rzeźbe (proszę o ew. korektę i porady)
powodzenia w podrywach (w lutym) {SMILIES_PATH}/lol.gif
  • 0
PRZETRWAJĄ TYLKO NAJSILNIEJSI



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024