Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening rzeźba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Michaell
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening rzeźba
Witam wszystkich
Więc tak ma 15 lat, ławeczke mam od maja z tym że nie ćwiczyłem cały czerwiec, po otrzymaniu ławeczki nie mogłem dźwignąć 45kg na klate lecz po nicałym miesiącu treningu dźwignąłem już 55. Ale nie chodzi o to mam pytanie jaki plan ćwiczeń i (ewentualnie po jakimś czasie) odżywki mam stosować.

Na ,,siłowni" mam:
Ławeczke regulowaną
Modlitewnik
Gryf łamany,prosty,hantle

Wiek:15
Wzrost:lekko ponad 185
Waga 70
Choroby/przeciwwskazania:BRAK

Wiem że jestem jeszcze młody ale głównie zależy mi na rzeźbie.
Narazie wymyśliłem tylko dietę, a co do planu ćwiczeń i jakie ćwiczenia wykonywać to nie mam pojęcia.
Z góry liczę na waszą pomoc i dziękuje
  • 0

Numenor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:?
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :43,5
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:83
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:190
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening rzeźba
Najpierw masa, potm rzezba. Nie masz z czego rzezbic, najpierw troche przymasuj.
  • 0

Mariusz1991
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:rok
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:107
  • Pas [cm]:83
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:96
  • Martwy ciąg [kg]:85kg na lajcie, oszczedzam kregosłup
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening rzeźba
zacznij od treningu na mase, jak przymasujesz to zacznij rzezbic, i pozniej znowu mozesz zrobic trening na mase i pozniej rzezba i tak w kołko az uzyskasz efekt jaki bedziesz chciał
  • 0

czart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:to co kręci
  • Staż [miesiące]:120+
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :47
  • Klatka piersiowa [cm]:124
  • Pas [cm]:91
  • Przysiad [kg]:180
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:210
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening rzeźba

zacznij od treningu na mase, jak przymasujesz to zacznij rzezbic, i pozniej znowu mozesz zrobic trening na mase i pozniej rzezba i tak w kołko az uzyskasz efekt jaki bedziesz chciał

witajy
no nie do konca tak jest jak tu koledzy pisza
teraz laczy sie trening w proporcjach - 60 % masa + 40% rzezba - wraz z tym idzie sila - co z tego ze wywalisz mase - zalejesz sie i potem bedziesz ciezko wlaczyl zeby sie wyciac ...
moim zdaniem a bawie si ew ten sport juz 12 lat ( z przerwami to bedzie z 17 ) musisz ulozyc sobie ( albo ktos ) trening ktory d wolniejsze ale lepsze efekty - cykle musisz miec min 7 tyg ,w przerwie miedzy cyklami na trening krzyzowy - masz dopiero 15 lat - nie wiadomo jaka masz genetyke -czy sie alewasz czy nie , musisz sie liczyc z tym ze pewne cwiczenia sa dla ciebie nei wskazane ze wzgledu na wiek - poblokujesz is ei potem dupa -nie wiem czy wiesz ale najlepsza gestosc misnia , jego definicja przypada u mezczyzn pomiedzy 26-35 rokiem zycia - wize sie to z hormonami-nei dowalisz sie w ciagu 2 miesiecy o tym zapomnij - skoro chcesz sie wyciac od zaraz , olej silke i wal cwiczenia ogolnorozwojowe - pompki, drazek, rower, plywanie - no raz w tygodniu zapodaj sobie obwodowy trening na wszystkie partie 65% max twoich osiagow silowych
to powinno w caloksztalcie w ciagu 1-2 miesiecy poprawic i uwydatnic towja sylwetke
tyle
czart
  • 0
veni,vidi,vici
czart

Michaell
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening rzeźba
czart widze znasz sie na rzeczy :)
a nie mógłby ktoś na forum zrobić takiego treningu 60/40 np.ty ??
ćwicząc na siłce już przytyłem 7KG a ani mi brzuch nie powiekrzyl sie (czuje troche bardziej mięsnie)
wiem że jestem młody, ale postanowiłem już zacząć, byłem u lekarza i nie widział żadnych przeciwwskazań. :)
  • 0

czart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:to co kręci
  • Staż [miesiące]:120+
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :47
  • Klatka piersiowa [cm]:124
  • Pas [cm]:91
  • Przysiad [kg]:180
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:210
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening rzeźba

czart widze znasz sie na rzeczy :)
a nie mógłby ktoś na forum zrobić takiego treningu 60/40 np.ty ??
ćwicząc na siłce już przytyłem 7KG a ani mi brzuch nie powiekrzyl sie (czuje troche bardziej mięsnie)
wiem że jestem młody, ale postanowiłem już zacząć, byłem u lekarza i nie widział żadnych przeciwwskazań. :)


nie robie z siebie omnibusa- pisze to co wiem z praktyki - co do 60-40 - moze zle mnei zrozumiales ale chodzi mi o to z ew tej chwili nei masuje sie tak jak dawniej a potem rzezbi - owszem - robi sie mase ale tak dobiera sie ilosc serii, powtorzen, zmienia w cyklu kolejnosc i miesza obciazeniami ze de facto masujesz i podcinasz sie delikatnie w tym samym czasie - potem przed sezonem jak ktos ma gorsza genetyke i w czasie treningu si etroche zaleje to poprostu robi typowe 3-4 tyg podciecia iloscia powtorzen i serii , dobiera suple do diety i na sezon wyglada jak nalezy
to ze przytyles 7 kg i brzuch ci nie urosl to wspaniale - osobisci jednka nei znam gosci ( no moze sa to wyjatki ktore potwierdzaja regule ) zeby w talii przy wysokobialkwoej i wysokokalorycznje diecie mieli w pasie mniej niz niz 90-95 - ale to sie "gubi " bo maja dowalona górę
przytyles 7 kg - ok - a jak wyglada sprawa z obwodami - ile poszedles w rece, w klatce, jak plecy barki - na 7 kg powinienes zrobic co najmniej 4-5 cm w łapie , troche powinno ci poszerzyc motyla, barki pwoinnny sie uwypuklic - jesli mowimy oczywiscie o 7 kg miesnia a nie masy :) bo jesli z tych 7 kg - 40 % stanowi woda to sorki ale mnie taki skok wagi nei interesuje
jak chcesz rozpis to napisz n privat - ile wazysz na ile dni w tygodniu, jakie masz osiagi , jaka dietka i nie ma sprawy podesle ci ze dwa plany treningowe na 6-8 tyg
pzdr
  • 0
veni,vidi,vici
czart



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024