Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening przy wadzie wzroku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

Maniuś1418048748
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Trening przy wadzie wzroku
Siemka!! Co myślicie o trenowaniu na siłce gdy ktoś ma sporą wadę wzroku?? Okulista mi niby zabronił, ale olałem to i na razie jest wporzo :-) Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej sprawie?? Nie chciałbym mieć jakis problemów później-i tak już [wymoderowano] widzę :cry: Już uzależniłem się od siłki i nie wyobrażam sobie przerwania treningów.
  • 0

Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Ja wbijam w to co mówią "lekarze". Ich jedyna rada, gdy coś ci dolega, lub doznałeś jakiegoś urazu - przestań ćwiczyć !! Wkurzają mnie. Brat doznał jakiejś kontuzji nadgarstka kiedyś, poszedł do lekarza to ten mu kazał przestać ćwiczyć :twisted: burak przez małe b :twisted: Ja też mam dość znaczną wade wzroku, bo jakieś -3. Na szczęście już mi sie nie powiększa. Okulistka mówiła mi, że mam nie wykonywać żadnych ćwiczeń siłowych itp. bo sie może siatkówka odkleić czy cuś... nie mam zamiaru słuchać trucia tych starych głąbów, wychowanych na przedwojennej literaturze medycznej :twisted: Teraz mam szkła kontaktowe i nawet troche SW potrenuje od czasu do czasu :mrgreen:
  • 0

Kropek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice - Giszowiec
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna), Muzyka, Kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
ja tez mam wade wzroku -1,5 ćwicze na siłowni i jest ok :-) a u okulisty nie byłem z rok czasu :D a poza tym nie pytałem sie czy moge ćwiczyc bo bez względu na odpowiedź i tak bym ćwiczył :PPPP wogóle nie mam pojęcia czy to ma jakis związek
  • 0
Bez kasy nie ma masy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],
Bądź twardy nie sięgaj po koks

Koksiarz1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Sport, komputery, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Tez mam wade wzroku i nic mi sie niedzieje.
  • 0
Dla świata możesz być nikim, dla kogoś całym światem...
Nawet gdyby mnie atakowało miliony ludzi to ja nadal będę trwał przy swoim i udeżał z podwójną siłą

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Jakbys poszedł do lekarz odrazu
dostalbys info zakaz cwiczen to nie ma sensu..
lekarz moze i w tym wypadku miec 1/99 racji a reszte mozna olac 8)
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Ale lekarz mowi prawde, ehhh zeby ludzie tak czasem troche słuchali

i jeszcze jedno jak jeszcze raz zobacze takie slownictwo to bedzie cos wiecej niz smao kasowanie...
  • 0
Pozdrawiam Strong

Maniuś1418048748
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
[wymoderowano] przez strongbart
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Maniuś w nagrode za nieposłuchanie mojej rady otrzymujesz ostrzezenie !
jeszcze jedeno takie cos i bedzie ban !

a co do Twojego przemądrzalstwa, to mam nadzieje ze nie skonczysz z jaskrą...
lekarze po to uczyli sie tyle lat by dzielic sie wiedza i pomagac, uwierz mi ze nie robia tego złosliwie, a w tym przypadku mają 100% racje !

powinnes przerwac treningi.
  • 0
Pozdrawiam Strong

Maniuś1418048748
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
hmm no i teraz sprzeczne opienie :? Pójde sobie zbadać ciśnienie w oczach zaraz po treningu i się okaże. Co do opini lekarzy to owszem nie zawsze są głupie, ale trzeba je zawsze dostosować troszeczkę do swojej sytuacji, bo gdybym ich słuchał byłbym mały, chudy, nie uprawiałbym żadnych sportów i nie miałbym prawa jazdy a to mi się nie uśmiecha :? A no i ja też mam nadzieję,że nie skończę z jaskrą :PPPP
  • 0

Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Strong akurat tutaj sie z Maniusiem zgodze. Taka jest prawda, że większość lekarzy jest niedouczona (chociażby ich texty ze odżywki to koksy są, nie raz sie z taką opinią u lekarza spotkałem), olewają pacjentów (niepotrafią podać dokładnej przyczyny, źródła choroby i ładują w nas tony antybiotyków, jak leci...). Nie twierdze, że nic sie nie stanie, jak będzie ćwiczył z wadą wzroku, bo ryzyko zawsze istnieje, ale do opinii lekarzy (co wydaje sie parodią jakąś) trzeba często pochodzić z dystansem ;-)
  • 0

Madson
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
poszedłem do lekarza ostatnio grypsko mnie łapalo , i kobita sie zaczeła wypowiadać o moich rozstepach. a brzmiało to tak " czy wy na tjej siłowni niczego nie łykacie?" ja powiedziałem ze nie bo wygodniej jest zrobić raz na tydzień zastrzyk.
na co lekarka sie zbulwersowała i rzuciła jakaś aluzje do bezpłodności .
ale Strong ma racje , jeden ma wade wzroku taka jak astygmatyzm( :mrgreen: ) a inny ma za wysokie ciśnienie (w oku) nie mozna bagatelizować opini lekarzy .
A ty Strong to co sie tak przyp*erdoliłeś do wulgaryzmów ??
Przeszkadza ci to?? bo mi np nie ...
  • 0
Tylko ciezka praca mozna dojsc do celu...
Weteran z uszkodzonym kregoslupem...

Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Madson nieźle jej odpowiedziałeś :D :brawo: Co do rozstępów to można je mieć nawet nie ćwicząc więc widze, że wiedza tej "pani doktor" była imponująca :D A co do wulgaryzmów... to ja jestem za kasowaniem wypowiedzi naprawdę ostrych, z użyciem słów: kur**, spier*****, ch** itp. Bo wymoderowanie wypowiedzi dyndla z innego działu za użycie słowa "zajebiście" jest nie wporządku. Jeśli sie tak bawimy, to Strong zajrzyj do działu: Doping bo tam ładne "ch*jnie" wychodza spod paluszków niektórych moderatorów :|
  • 0

Maniuś1418048748
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Ja zawsze ciśnienie miałem ok. Mam "tylko" krókowzroczność. Kolega z medycyny (też trenujący) mówił mi że od ćwiczeń może pogorszyć się wzrok na skutek zbyt wysokiego ciśneinia w oku (jemu się tak zrobiło gdy brał kreatyne i trenował na maksa),ale jest to czasowe. Oczywiście jeśli ktoś ma już problemy z ciśnieniem to efekty mogą być trwałe. We wtorek pogadam z okulistką, ale treningów i tak nie przerwe. Mogę najwyżej zmniejszyć intensywność. A co do bluzgów to mogę się powstrzymac jeśli Strongowi to przeszkadza :-) Odpowiedź Madson super. Musiało się jej głupio zrobić :PPPP
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
doping to juz zostawiam innym modom.
a co do mojego stosunku do wulgaryzmow to poprostu nie chce tu robic dzieciarni, ma tu byc kultura.

a co do lekarzy to nie wiem kto by Was leczył jak nie oni :) wiec nie narzekajcie tak na nich

a co do textow odzywki = sterydy to ostatnio jestem w podobnym przekonaniu....
duzo firm ze swiata w swoich odzywkach miala poprostu dodane saa, oczywiscie nie informujac konsumenta, wiec lekarze maja po czesci w tym przypadku racje
  • 0
Pozdrawiam Strong

Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Aaaaj Strong marudzisz :D
"a co do lekarzy to nie wiem kto by Was leczył jak nie oni wiec nie narzekajcie tak na nich " tak samo w innych przypadkach, chociażby z policją - każdy nie lubi i HWDP ale jakby przestali pracować to wszyscy by ich na kolanach błagali, żeby wrócili, myśle, że nawet yahoo :D
"duzo firm ze swiata w swoich odzywkach miala poprostu dodane saa, oczywiscie nie informujac konsumenta, wiec lekarze maja po czesci w tym przypadku racje" - to były sporadyczne przypadki, czy myślisz, że w każdym gainerze, białku muszą być jakieś prohormony/sterydy ?? no dla lekarzy właśnie tak jest :D przypadek, lekarze mieli farta, że akurat taka sytuacja wynikła :D

P.S Kto mnie nauczy cytować kawałki wypowiedzi innych użytkowników ?? Inaczej niż tak jak robie do tej pory nie umiem, a brzydko tak wygląda :-(
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
maxxtro u gory kazdego postu w prawm rogu masz przyciski odpowiednie :P
zaznaczas fragment ktory chcesz cytowac i naciskasz i jest :-) albo caly post drugim przyciskiem :-)
  • 0
Be free.

Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku

i naciskasz i jest :-)

taaadam :mrgreen: ale ja moondry :D dzięki ;-)
  • 0

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
tak jak w kazdej innej profesji tak i lekarze zdazaja sie lepsi i gorsi. najczesciej lekarz proponuje nam cos co wydaje mu sie ze bedzie dla nas najlepsze ale poniewz kazdy z nas jest inny (choc niby tacy samii) inaczej na kazdego z nas dzialaja lekarstwa. to czy zgodzimy sie z opinia lekarza to nasza indywidualna sprawa ale nalezy pamietac ze zdrowie ma sie tylko jedno a docenicie to za kilka lat gdy skonczycie 30 , 40 lub dopiero po 50-tce.
mozna olac lekarza jezeli chodzi o jakas pierdołę ale jezeli mi lekarz mowi ze moge stracic wzrok lub miec klopoty ze wzrokiem to raczej sie poslucham jego niz kolegow z podworka lub ludzi z forum a napewno zrobil bym dodatkowe badania.
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
twierdzicsz ze sporadyczne przypadki z saa w odzywkach ? poszperaj w necie a sie przekonasz ze to moze nawet przewazac :) ale teraz to tylko przypuszczenia bez labolatorium mozemy sobie pospekulowac....

Wagraf ładna uwaga, lekarze mają wykształcenie, oni sie tego uczyli, a my to mozemy sobie pogadac.
  • 0
Pozdrawiam Strong

Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przy wadzie wzroku
Strongbart to teraz już wiem czemu mnie tak po Gainerze Olimpu wywaliło :D Pewnie tam jakiś 19-Norandrostenedione "przypadkiem" wpadł :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024