Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy dobrze jest być wegetarianinem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

upaa2021
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy dobrze jest być wegetarianinem?

Jerzy Zięba gadał że bardzo zdrowo sobie robić głodówki i też są wegetarianie.

Co myślicie żeby być na zawsze wegetarianinem czy takie coś jest według was w porządku czy nie do pomyślenia?

Podobno jest się bardzo słabym dlatego że żołądek musi dużo trawić ale z drugiej stronygdy się za mało zje to też można mieć mało siły.

Czy to jest tak że osoby bardzo chude ektomorficy powinni się objadać ponad norme żeby zrobić mięśnie i osoby grube endomoficy powinni sobie robić głodówki ale co powinni robić osoby pośrodku mezomorficy?

Czy powinno się jadać często ale w małych ilościach?

Czy gdy się napcha 2 albo 3 razy dziennie to czy można dostać cukrzycy?

Czy gdy ktoś sobie by zrobił mięśnie ale by codziennie zdarzało mu się zapomnieć zjeść śniadania i z samego rana jeździć na długie wycieszki rowerowe to czy by wtedy mięśnie zaraz stracił?


  • 0

upaa2021
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze jest być wegetarianinem?

Mam 29 lat i 185 cm wzrostu i ważę 68 kilogramów i mogę się słodyczami opychać do oporu ale słodycze psują zęby to staram się hamować. Czy da się tak objadać słodyczami żeby nie szkodzić zębom?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze jest być wegetarianinem?

Postaraj się całkowicie wyeliminować z diety słodycze, a dodatkowo spróbuj jeść jeden ząbek polskiego czosnku dziennie na kanapkę (przeciśnięty przez praskę i przykryty plasterkami wędliny).

Jedyne przeciwwskazania aby nie jeść czosnku, to niedociśnienie tętnicze, słaba krzepliwość krwi, chora wątroba, czy też dolegliwości trawienne po spożyciu.

Poza tym staraj się myć zęby dwa razy dziennie, a zwłaszcza na noc po kolacji i regularnie odwiedzać dentystę minimum raz na 3 - 4 miesiące w celu kontroli uzębienia.

 

O jakim mezomorfiku pieprzysz ? Jak ktoś mając 29 lat przy wzroście 185 cm waży 68 kg, to żaden z niego mezomortfik.

Masz 17 kg niedowagi i twierdzisz, że jesteś mezomorfikiem ??

Mezomorfik, to osoba o stosunkowo wąskich biodrach, szerokich barkach, która mimo nietrenowania na siłowni wyróżnia się wśród swoich rówieśników poziomem umięśnienia, a także ma minimum 17,5 cm w obwodzie nadgarstka, na pewno nie ktoś z 17 kg niedowagą.

Większość osób to tzw. typy mieszane czyli np. ekto-endomorfik, ekto-mezomorfik, endo-mezomorfik, etc - samych mezomorfików jest może 5 - 15% populacji mężczyzn.

.

Co do "przytycia", to raczej nie chodzi Ci o obrośnięcie tłuszczem, więc powinieneś używać bardziej precyzyjnego stwierdzenia, że chcesz zwiększyć masę mięśniową.

Musisz w tym celu mieć odpowiednio dużą ilość kilokalorii (kcal) w diecie, a do tego odpowiednie proporcje.

 

20 - 25% wartości kalorycznej diety powinno stanowić białko (głównie zwierzęce), 20% kaloryczności diety powinny stanowić tłuszcze, a pozostałą ilość węglowodany (głównie złożone).

 

Musisz też trenować wszystkie grupy mięśniowe w ciągu tygodnia, z odpowiednią intensywnością i objętością, oraz spać minimum 8 godzin na dobę kładąc się przed 23, a wtedy zwiększysz masę.

 

Co do Jerzego Zięby, to nie jest on z wykształcenia ani dietetykiem sportowym ani dietetykiem klinicznym, więc jego porady nie mają zastosowania w przypadku osób trenujących siłowo.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024