Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ilość cukru na redu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

marcin96stce
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ilość cukru na redu

Siema, ile powinienem spożywać max ilość cukru w okresie redukcji? pytam o to bo zależy mi na detalach i chce to zrobić jak należy.

Napewno w diecie pozwolę sobie czasami na mleko 0 %, banany , czy jabłka

Z góry dzięki za odp.


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilość cukru na redu
To rzecz inwidulalna i zależy od tego na jaką dietę się zdecydujesz jedyne co ważniejsze to by nie łączyć węglowodanów ( cukrów) w jedynym posiłku z tluszczami co do mleko 0% nie jest dobrym pomysłem lepiej pić mleko pelnotluste..
Ponieważ w tłuszczu mlecznym rozpueszczają się niektóre witaminy które bez tłuszczu się nie wchłonie
  • 2

Stanko14
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :25
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilość cukru na redu

Mleko 0 proc to sama woda nic niewartościowa.  Już lepsze od marketowych mlek są jogurty/kefiry które mają jakieś korzystne bakterie dla flory(są różne szczepy) a bananki to dla nich dobra pożywka. . Mleko pasteryzowane nie zaszkodzi ale też nie wnosi nic specjalnego.

 

Bardzo często za słodzik traktuje banana(dodatek słodzący do shejka) lub łyżkę miodu. Cukru białego już od 4 miesięcy nie używam. Nie musisz liczyć cukrów z owoców o ile zjadasz je w umiarze - granice pewnie każdy ma inną i zależy też od pozostałych produktów które spożywasz.


Użytkownik Stanko14 edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ilość cukru na redu

Mleko 0 proc to sama woda nic niewartościowa.  Już lepsze od marketowych mlek są jogurty/kefiry które mają jakieś korzystne bakterie dla flory(są różne szczepy) a bananki to dla nich dobra pożywka. . Mleko pasteryzowane nie zaszkodzi ale też nie wnosi nic specjalnego.

 

Bardzo często za słodzik traktuje banana(dodatek słodzący do shejka) lub łyżkę miodu. Cukru białego już od 4 miesięcy nie używam. Nie musisz liczyć cukrów z owoców o ile zjadasz je w umiarze - granice pewnie każdy ma inną i zależy też od pozostałych produktów które spożywasz.

Jeśli już podchodzić bardzo drobiazgowo do diety redukcyjnej, to ludzki organizm jest w stanie przetworzyć bez negatywnych skutków ubocznych ok. 40 g fruktozy dziennie.
Jeśli 100 g jabłek zawiera 5,9 g fruktozy, czyli cukru owocowego, to wychodzi, że dziennie nie powinno się zjadać więcej niż 600 - 700 g jabłek i oczywiście jak już się tyle zje, to lepiej nie jeść innych owoców tego dnia.
Dlaczego to takie ważne ? Bo wszyskie gramy fruktozy powyżej tych 40 gramów dziennie mogą powodować otłuszczenie się wątroby człowieka, a organy które są otłuszczone stają się z czasem organami dysfunkcyjnymi.

 

Co do mleka 0%, to jest to chujowy pomysł - o wiele lepszym wyborem jest mleko ok. 2% tłuszczu lub tłustsze.
Ja dla przykładu na pierwsze śniadanie opierdalałem sobie nie tak dawno 2 serki ziarniste o normalnej zawartości tłuszczu plus tzw. jogurt grecki - jest on tłustszy od zwykłego jogurtu naturalnego i dzięki temu daje on więcej energii dla organizmu niż zwykły (chudy) jogurt naturalny.

Jak pracowałem fizycznie, to przez praktycznie cały ten czas moim pierwszym śniadaniem była jajecznica z 4 jajek klasy L smażona na smalcu, a moim drugim śniadaniem w pracy zjadanym po 4 godzinach był Ser Wiedeński Ricotta chyba 250 g i do tego jogurt grecki 400 g.

Takie wysokoenergetyczne drugie śniadanie dawało mi siłę do tego, żeby zapierdalać najpierw kolejne cztery godziny w pracy aż do przyjścia do domu, a następnie aby trenować ciężko po pracy wieczorem.

Kaloryczność diety należy dostosować do poziomu aktywności fizycznej - rodzaju wykonywanej pracy, częstotliwości treningów, objętości treningów i intensywności treningów, a także do wieku i regeneracji.

Podstawą Twojej diety redukcyjnej powinna być dieta o lekko ujemnym bilansie kalorycznym oparta o nisko przetworzone produkty spożywcze - mniej więcej w 75 - 90% (jeśli jesz 75% zdrowych posiłków, a mimo to redukcja idzie sprawnie, to tak należy postępować dalej, bo to nie człowiek jest dla diety tylko dieta dla człowieka).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024