Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co z nogami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Marchewa1996
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co z nogami?
Cześć, mam taki problem;
Pierw JA:
wiek - 23
wzrost - 180
waga - 92
 
Powoli sobię tam chudne (kwiecien 113kg aktualnie 92kg - dąże do 80/85), po prostu mniej, lepiej jem i więcej się ruszam, żadnych specjalnych diet. Ogolnie to pospadały trochę tam obwody klatki itp, ale problem jest w masywnych nogach. Jakoś od 74cm uda 44 łydki zszedłem do 67,5 uda, ~42,5 łydki.
Ogólnie dużo w życiu grałem w noge i kosza, więc jakaś część tych nóg to pewnie mięśnie, no ale i tak są o wiele za duże. Najbardziej przeszkadza mi to w doborze ubran oraz obcieraniu się ud.
 
Jak będę robił jakieś siady, wykroki czy inne ćwiczenia typowe na nogi to jest większa szansa na to, że te nogi zrobią się większe czy może mniejsze? Jakieś porady? Wiem, że nie można schudnąc z konkretnego obszaru, ale może jest coś co może mi pomóc?

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z nogami?
Wrzuć zdjęcie tych nóg..
Będziemy widzieć czy to mięsień czy tłuszcz i będzie łatwiej doradzić
  • 0

Marchewa1996
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z nogami?

Wiadomo, że tłuszcz, bo moja waga to 92kg przy 180 i nie jestem jakimś kulturystą :D Chodziło mi o to, że już kiedyś były szerokie gdy ważyłem tam z 75-80kg, bo dużo sportu uprawiałem. Teraz waże 92 a wygląda to jakbym ważył ze 100:/ 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z nogami?

Wraz z utratą tkanki tłuszczowej na brzuchu prawie na pewno nogi też schudną, bo chudnie się globalnie, a nie lokalnie.

Co do obwodu uda i łydki - pamiętaj, że:

Jak schudniesz jeszcze 12 kg, to Twój obwód uda będzie wynosił ok. 60 cm przy wzroście 180 cm

 

 

W sportach siłowych (kulturystyka, strongman, trójbój) duże udo zaczyna się:

 

 

Dla osoby :

1,6 m od 60 cm,
1,7 - 60-65 cm,
1,8 - 65-70 cm,
1,9 - 70-80 cm,

 

Skoro więc masz 67,5 cm w udzie i zarazem ważysz jeszcze ok. 12 kg za dużo w stosunku do tego co powinieneś, to moim zdaniem nie ma się co przejmować.

Patrząc na powyższe wytyczne przy wzroście 180 cm obwód uda powinien wynosić 65 - 70 cm.

Wystarczy, że po zakończeniu redukcji będziesz nieco większą uwagę poświęcał treningowi górnych partii ciała, a wtedy proporcje między obwodem uda, a obwodem klatki czy bicepsa się wyrównają.

Co do samej redukcji - nie wystarczy "jeść mniej i zdrowo" tylko dobrze byłoby gdybyś wiedział ile dokładnie dostarczasz kilokalorii po to aby wiedzieć jak duży deficyt kaloryczny masz i aby nie był on zbyt duży.

Właściwe tempo redukcji tłuszczu, to ok. 0,5% - 0,7% masy ciała tygodniowo - oznacza to, że przy wadze 92 kg powinieneś tracić od 0,46 kg do 0,644 kg tygodniowo, czyli od 1,84 kg do 2,576 kg miesięcznie.

Większe tempo utraty kilogramów wiąże się z dużymi stratami masy mięśniowej czyli z czymś bardzo niekorzystnym.

Dlatego lepiej redukować powoli i traci mało masy mięśniowej niż redukować szybko i tracić przy okazji tracenia tłuszczu dużo masy mięśniowej.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

AdamS90
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:13
  • Wzrost [cm]:174
  • Waga [kg]:72

Napisano Ponad rok temu

Re: Co z nogami?

Jeśli będziesz je ćwiczył to z pewnością trochę cm przybędzie ale jeśli nie będziesz ich ćwiczył to ogólnie wszystko spowolni, trening nóg powoduje bardzo duży wyrzut hormonów co przekłada się także na efekty podczas redukcji wagi ciała. Tak jak kolega wyżej napisał, kiedy schudniesz jeszcze trochę to i tłuszcz na udach się spali i będzie lepiej :)


  • 1

Weź udział w konkursie i wygraj bon Tesco o wartości 500zł. Więcej informacji tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024