Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek nowej przygody

Ćwiczenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Fafi
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początek nowej przygody

Witam wszystkich jestem Patryk, mam 20 lat, wzrost 1.87m waga 80 kg. Od dłuższego czasu chciałem coś ze sobą zrobić ale zawsze brak chęci lub motywacji, aż do dziś, chciałbym rozpocząć nowy etap w swoim życiu jakim jest siłownia oraz ćwiczenia. Ze sportem miałem już do czynienia w przeszłości, trenowałem piłkę nożną przez kilka lat, później przerwa i już brak chęci do powrotu. Moim Celem jest zdrowa fitness sylwetka. Wstępnie chciałem zacząć od podstawowych Ćwiczeń typu pompki, brzuszki oraz przysiady, do tego bieganie. I tu się rodzi pytanie, czy mój tok myślenia jest dobry, czy lepiej zacząć bezpośrednio od siłowni? Do tego dieta, myślałem nad redukcja tkanki mięśniowej chociaż czytałem i jest coś takiego jak rekompozycja.  Moje pytanie brzmi, co do mojego przypadku będzie najlepszym wyjściem, jak zacząć, od czego i przede wszystkim co z dieta? Za wszelką pomoc z góry dziękuje  


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek nowej przygody

Witaj

Super, że zdecydowałeś się na taką zmianę :) 

Hmm.. Można zacząć w domu lub od razu na siłowni - tu reguły nie ma. Jednak moim zdaniem lepiej będzie wdrożyć się w to wszystko trenując w domu - tu będziesz mieć pewność czy chcesz to ciągnąć dalej, czy Ci się znudzi, albo nie spodoba, bo też tak może być. Polecam głównie trening kalisteniki - czyli ćwiczenia z wykorzystaniem swojego ciała jako obciążenie. Najlepiej będzie też od razu trenować całe ciało, czyli trening FBW(Full Body Workout -> pl. Trening Całego Ciała) i tu zastosować tą kalistenikę. Fajnie by było zaopatrzyć się w jakiś drążek. 

Co do diety, po prostu staraj się jeść zdrowo, wyklucz te fast-food'y, gazowane napoje, zacznij czytać etykiety i powinno być na tą chwilę dobrze :)

Co do Twojej redukcji/masy/rekompozycji to szczerze mówiąc nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie widzę Twojej sylwetki w jakim jest stanie. Wiesz.. Można warzyć te 80kg i mieć super masę mięśni, można warzyć 80kg i być tłuścioszkiem albo warzyć 80kg i być chudym jak patyk ;)


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Fafi
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek nowej przygody

Napisałem na priv :) 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ćwiczenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024