Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan, dieta, suplementy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

degel123
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan, dieta, suplementy

cześć, mam 22 lata, 172cm wzrostu i ważę 62kg. Ogólnie jestem chudy (rece itp.) tylko brzuch mi strasznie wywaliło, zamierzam wziąć się za konkretne treningi. Mam: hantle, drążek, mata. Zalezy mi na planie z uzyciem wlasnie tych przyrządów. Jaki trening mi proponujecie? Ten trening p90x jest w porzadku? Kolejna sprawa to dieta: co moge jesc, a czego nie i w jakich ilosciach? I na koncu suplementy: jakie kupic i kiedy je brac? Nie mam przeszkod przed wydaniem pieniedzy jesli tylko pomoze to w treningu i lepszych efektach. I czy uwazacie ze w rok da sie wyrobic przyzwoite miesnie? Prosze o pomoc :) Chyba ze polecacie jakas strone z platnymi uslugami na ktorej powinienem sie poradzic? Aczkolwiek licze na Wasza bezinteresowna pomoc 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan, dieta, suplementy
Skoro masz nadmiar gotówki i chcesz przeznaczyc na suplementy proponuje w pierwszej kolejności dokupić sprzętu do ćwiczeń konkretnie to regulowana ławkę + Stoiaki + Sztanga gryf prosty min 180cn do tego krążki np
2x5kg
2x10kg
4x 2,5kg na poctku wystarczy
Co do treningu to fbw
  • 1

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan, dieta, suplementy

Witaj

Takim sprzętem, który posiadasz z łatwością możesz zacząć swoją przygodę z treningami w domu :) Nie musi to być akurat ten program p90x .. Bardziej tu by pasował ZWYKŁY trening całego ciała FBW 3 razy w tygodniu z elementami siłowego i kalisteniki :) 

Co do diety, jeśli Twoim celem jest budowanie masy mięśniowej to na pewno nadwyżka kaloryczna, jeśli redukcja tkanki tłuszczowej to zostajemy na zerowym bilansie lub odejmujemy kalorie z naszej podaży zapotrzebowania na nie. Z tego co czytam bardziej zależy Tobie chyba na masie tak? Piszesz, że jesteś chudy, więc pierw co musisz zrobić to ogarnąć ile wynosi Twoje zapotrzebowanie na kalorie ogółem na zero i tego proponuje się trzymać przez kilka tygodni a dopiero po tych kilku tygodniach wejść na wyższe kalorie. Czego nie jeść? Na pewno przetworzonego żarcia, słodyczy, fast food'ów itp. Jasne? Ewentualnie jak już to jeden posiłek oszukany(tzw. cheat meal) można raz na 1-2 tygodnie.

Da się zrobić super masę mięśni w rok, tylko to trzeba robić z głową :)

Suplementy na tym etapie sobie odpuść, chyba, że jakieś complex'y witaminowe. Uwierz mi, że z początku przygody z treningami i odpowiednim żarciem to jest główny suplement zdrowej sylwetki :)


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


damian_buga_ski
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan, dieta, suplementy

Hej odpowiedni trening to podstawa. Co powiesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]? pierwsze efekty widać już po miesiącu. A nadmiar pieniędzy możesz przeznaczyć w chociażby dobry plan treningowy :)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024