Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zrzucenie wagi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Alduviel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:8
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :idk
  • Klatka piersiowa [cm]:idk
  • Pas [cm]:idk
  • Udo [cm]:idk
  • Przysiad [kg]:idk
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:idk
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Zrzucenie wagi.

Siema,

Chodzę systematycznie na siłownie od 4 miesięcy, wcześniej ćwiczyłem (łącznie)7lat z przerwami. Interesuje mnie trening na odchudzanie, miałem trening z fabryka siły, ale nie podział za bardzo. Chciał bym zrzucić zbędny balast z brzucha i nie tylko(ale jak??). Ćwiczę 3 do 4 razy w tygodniu zazwyczaj ok 1h po 5-6 ćwiczeń 4 serie 8 powtórzeń. Nie mogę angażować nóg, ze względu na zerwane wiązadło. Mam też problem z psyche... biorę leki których efektem ubocznym jest tycie, wstaje wieczorem i mam taki głód, że potrafię opierdzielić połowę lodówki.

   Zastanawiam się na kupnem kreatyny + plus spalacz tłuszczu(tylko nie wiem jaki?) dużo tego jest a ciężko o wiarygodną opinię+ "coś tam jeszcze". Kreatynę brałem, dała mi spory przyrost siły i dla mnie to takie umilenie czasu na siłowni, że np. więcej mogę wycisnąć podnieść i jest jakiś efekt. Co optymistycznie nastraja do następnych treningów.

Pozdr 600


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

Witaj :)

No właśnie chciałabym na wstępie zwrócić uwagę na to, że.. nie ma treningu na odchudzanie.. na odchudzanie jest dieta i to od niej wszystko zależy! Proszę spojrzeć na to z dwóch stron:

* jesteśmy na masie - dodajemy kalorie

* jesteśmy na redukcji - ucinamy je

więc dieta jest tu odpowiedzą na wszystko.

Trening jest tu rzeczą raczej drugorzędną..  

Pierw warto by było coś zrobić z tym zdrowiem - jeśli tyjesz od leków powinieneś je zmienić, bo tak (moim zdaniem) nie powinno być..  jeśli balast jest głównie na brzuchu warto by było sprawdzić czy nie ma żadnego problemu z hormonami czy insuliną.. 

Nie wiem czy suplementy coś dadzą, serio skupiłabym się na Twoim miejscu na dobrej diecie, możesz zastosować tu manipulację makroskładnikami lub dietę low carb być może zadziała w Twoim wypadku

Jeśli chodzi o trening to na pewno trening z naciskiem na intensywność treningową, do tego może 1/2 sesje HIIT


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Alduviel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:8
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :idk
  • Klatka piersiowa [cm]:idk
  • Pas [cm]:idk
  • Udo [cm]:idk
  • Przysiad [kg]:idk
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:idk
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

ok a jakieś dobre suple na redukcje tkanki? Leki są nie do zastąpienia w moim przypadku... Intensywność znaczy mniejsza przerwa między powtórzeniami, więcej powtórzeń?? Biegi i angażowanie dolnej części ciała odpada, przeciążanie kolana powoduje ból.

 Nie jestem młodą osobą, tak patrząc wstecz dieta wcześniej nie była dla mnie odpowiedzią jak dla Ciebie. Potrafiłem schudnąć b.dużo, jedzą co kolwiek mi pod nos podstawili. Tylko, że wtedy biegałem 3x tyg 3x jazda rowerek basen i boks i tkd jednym słowem ostr. zapier…. tego samego oczekuję ale na górne części ciała, tylko nie wiem jak to ułożyć bez diety, bo uwierz mi niektórych leków nie da się zastąpić a na tym masz nie pochamowany głód, żebyś sobie rękę ucieła żeby się nasycić ;)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

suple na redukcję hm.. chyba tylko spalacz mi przychodzi do głowy, johimbina - ale to już inna działa. Kreatyna, BCAA ale one nie odpowiadają za spalanie tłuszczu.. 

jeśli chodzi o dietę to na pewno większy udział białka bo pełni funkcję termogenezy czy jak to się tam piszę

w takim razie układasz plan treningowy bez udziału dolnych partii i już po kłopocie :) może to być fbw(bez legs), może to być split, push/pull


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

Jakie konkretnie leki przyjmujesz, że nie możesz ich odstawić lub że nie mogą być zmienione na inne ?

 

Przede wszystkim musi być zdrowa dieta, oparta na niskoprzetworzonych produktach, z LEKKO ujemnym bilansem kalorycznym.

W przypadku redukcji dieta, to nawet ok. 70% sukcesu.

Wyeliminuj cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, syrop glukozowy, tłuszcze trans (inne nazwy tych tłuszczy to: utwardzone/uwodornione tłuszcze roślinne, częściowo utwardzone/częściowo uwodornione tłuszcze roślinne, tłuszcz cukierniczy, tłuszcz palmowy, etc), słodki nabiał (jogurty owocowe, desery, ryże na mleku, etc), ogranicz alkohol, jeśli palisz, to przestań palić.

Ogranicz też mocno fruktozę (zwłaszcza syntetyczną), ale również te owoce, które zawierają dużo fruktozy (są słodkie).

 

W kwestii treningu - skup się na treningu górnych partii ciała, tzn. PLECÓW, klatki, barków, ramion, przedramion i brzucha, ale stopniowo w miarę jak ból w stawach kolanowych minie postaraj się wdrożyć również ćwiczenia na dolne partie ciała, czyli na NOGI, oczywiście te ćwiczenia, które nie obciążają mocno stawów kolanowych - chyba nie chcesz wyglądać jak tzw. bocian, czyli rozbudowana góra, a nóżki jak patyki ?

 

Co do kolan - jak ktoś dużo waży, to przez bieganie może sobie rozpierdolić stawy kolanowe, zwłaszcza jak biega po twardej nawierzchni lub w niewłaściwym obuwiu.

Co do obciążenia stawów kolanowych przy jeździe na rowerze stacjonarnym i przy bieganiu, to Maciej Sulikowski znany także jako _Knife_ w swoim artykule na SFD pt. "Co bardziej szkodliwe dla kolan: bieganie czy przysiady ?" wrzucił m.in. coś takiego:

 

  • Obciążenia stawu kolanowego występujące podczas różnych aktywności

    Mówi się, że ćwiczenia siłowe stanowią największe zagrożenie zdrowotne, niestety tych tez nie potwierdza rzeczywistość. [12-16] Poniżej przytaczam dane dotyczące różnych aktywności i ich wpływu na obciążenie stawu kolanowego. Dla uproszczenia większość danych jest w postaci KMC (krotności masy ciała, jeżeli KMC = 2, a ważysz 90 kg, to obciążenie wywierane na kolano wynosi 180 kg, jeśli KMC wynosi 10, to obciążenie wynosi 900 kg itd.).

     

    Obciążenie kolana w trakcie różnych aktywności (rosnąco):

    • rowerek, obciążenie 120 W: 1.2 krotność masy ciała (KMC),
    • [...]
    • bieganie 9 km/h – 8-9 KMC,
    • [...]
    • bieganie 12.6 km/h – 10.3 KMC,
    • [...]
    • bieganie 16 km/h do 14 KMC,

 

 


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Alduviel
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:8
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :idk
  • Klatka piersiowa [cm]:idk
  • Pas [cm]:idk
  • Udo [cm]:idk
  • Przysiad [kg]:idk
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:idk
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

ćwiczyłem nogi z jakiś miesiąc temu, ale coś mnie wzięło na orbitrek poćwiczyłem z 30 minut, teraz miesiąc po nie przejdę 3 km żebym wieczorem nie odczuwał stawu kolanowego, nawet przed kompem jak źle oprę stopę to rwie mnie w stawie... Orbitrek widocznie zrobił swoje.

   Właśnie rozpisałem sobie FBW, po 2 ćwiczenia łączone 5 serii na każde partię i 5 powtórzeń, ćwiczeń będzie ogólnie 8 do 10 np. tak:

I) wyciskanie sztangi + wiosłowanie najszerszy po 5 powtórzeń bez przerwy-> break i aż do 5 serii

II.)….

III.)….

iV.)….

Aniajlover FBW zaproponowała poćwiczę miech, zobaczmy jaki efekt będzie, a nóż … schudnę ;)

Ogólnie to tak chce podejść, 3x tygodniu normalnie na siłkę 2xtygodniu FBW, może też johimbina ale widzę efekty uboczne ma  jakieś także się zastanowię.

Pozdr i dzięki za odpowiedzi.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

Próbuj każdy organizm jest inny i każdy bodziec odbiera inaczej

pocwicz chwilę, wprowadź dietę redukcyjną, próbuj podkręcać metabolizm i zobaczysz co z tego wyjdzie

odezwij się za jakiś czas


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

Johimbina, to spalacz na tzw. ostatni szlif, tzn. jak ktoś ma 10 - 12 % tłuszczu, a chce mieć mniej niż 10%, to może stosować johimbinę - wcześniej nie ma najmniejszego sensu.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

kk001
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

Trening na odchudzenie ? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mogę Ci powiedzieć ,że trening powinien wspierać odchudzanie ale właśnie to dieta powinna być fundamentem. Dobrze zbilansowana i indywidualnie dobrana pod twoje cele. Skontaktuj się z dietetykiem, rób wyniki i działaj !


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

Ja natomiast jako opcję dla leniwych polecam plany z:

 

https://www.fabrykas...rum_right_above


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi.

Ja natomiast jako opcję dla leniwych polecam plany z:

 

https://www.fabrykas...rum_right_above

No polecam, parę przerobiłam - oczywiście z lekkimi przeróbkami :D - i widać, że są z głową układane. Nie tak jak niektóre z neta. :D


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024