Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta ektomorfik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Mephisto
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta ektomorfik

Witam . Na poczatek cos o sobie .Mam 27 lat  , 174 cm wzrostu i zaledwie 67kg wagi  . Przyszedl wkoncu czas zeby cos zmienic w zyciu i zabrac sie za siebie , zawsze bylem drobny i szczuply co nie ukrywam wkurza mnie ;p chcialbym to zmienic i prosze o pomoc , ulozylem sobie oto taka diete i prosze o sprawdzenie i porady . Wiem ze mam przed soba dluga droge z uwagi iz bardzo wolno wpada kazdy kg ;/ ale marzeniem moim bylo by dobic do tych 75 kg i zbudowaniu fajnej sylwetki. Zapotrzebowanie wyszlo mi 3000 kcal dodalem 200 nie wiem czy nie za malo ;)

 

 

Załączone pliki


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta ektomorfik

Szynkę z kurczaka odpuść, to jest syf-mielonka z odpadów, przecież kurczak szynki nie ma. Lepiej zastąp wieprzową.

Jeszcze przestrzegam przed masłem roślinnym. Wbrew reklamą ono jest dużo gorsze od normalnego masła. Podnosi konkret trójglicerydy ponieważ jest tłuszczem utwardzonym. Serio zdrowiej zwykłe masło, czy jak lubisz nawet smalec.

Kolejne co proponuję nie jeść dzień w dzień tego samego, ponieważ Ci to w końcu zbrzydnie, po za tym będziesz miał niedobór jednych, a nadmiar innych mikroskładników.


  • 1

Mephisto
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta ektomorfik

dzieki za info;) napewno bede zmianial bo nie dam rady jesc ciagle tego samego ;p , a jeszcze mam takie pytanie ,poniewaz pracuje na 3 zmiany i mam to jakos uwzglednic w diecie ?? zamieniac jakos posilki przed snem np ?? 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta ektomorfik

Nie. Grunt byś w przeciągu doby dostarczył teye samo pożywienia niezależnie czy w dzień czy w noc ;)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta ektomorfik

Jeszcze wracając do masła roślinnego - to jest de facto margaryna i to słabej jakości, gdyż składa się głównie z tzw. utwardzonych / uwodornionych tłuszczów roślinnych znanych powszechnie jako tłuszcze trans.

Jest to prawdopodobnie najbardziej szkodliwy tłuszcz dla serca i układu krążenia.

Poczytaj sobie o szkodliwości utwardzonych tłuszczów roślinnych (tłuszczów trans) - w skrócie mówiąc działają prozapalnie (sprzyjają miażdżycy), zaburzają profil lipidowy (spadek HDL, wzrost LDL, wzrost trójglicerydów), mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów są najbardziej tuczącym rodzajem tłuszczu i jednym z najbardziej szkodliwych.

 

Inne nazwy tłuszczów trans to: olej palmowy, utwardzony / częściowo utwardzony tłuszcz roślinny, uwodorniony / częściowo uwodorniony tłuszcz roślinny, tłuszcz cukierniczy.

Występują one w większości maseł orzechowych, w "maśle roślinnym", w margarynie, w większości słodyczy.

Do smarowania pieczywa polecam dobre jakościowo masło osełkowe - generalnie jednak można powiedzieć, że każda dieta, w której występuje pieczywo jest nieprofesjonalna.

 

Ze źródeł białka polecam: mięso, jaja kurze (całe, tzn. razem z żółtkami), ryby morskie lub oceaniczne, nabiał, odżywka białkowa WPC/WPI.

Ze źródeł tłuszczy polecam: oliwa extra virgin, olej kokosowy nierafinowany, olej MCT, masło osełkowe (tylko na pieczywo), smalec wieprzowy (do smażenia), łój wołowy (do smażenia), smalec gęsi (do smażenia), orzechy (nerkowce, orzechy włoskie, migdały, orzechy macadamia, orzechy pekan, pistacje, orzechy laskowe, orzechy brazylijskie), pestki (zwłaszcza dyni), olej rybi (tran lub po prostu dobre omega 3).

Ze źródeł węglowodanów polecam: kaszę gryczaną (paloną i niepaloną), kaszę jaglaną, kaszę jęczmienną, kaszę orkiszową, ryż brązowy, ryż basmati, ryż dziki, ryż parboiled, ziemniaki, płatki owsiane, bataty, makaron razowy orkiszowy, makaron razowy żytni, makaron spaghetti razowy/zwykły.

Uzupełnić to wszystko dużą ilością warzyw i niewielką ilością owoców i powinno być dobrze.

Najważniejsze, aby dieta była urozmaicona i aby nie jeść codziennie tego samego, bo po pewnym czasie można poczuć obrzydzenie do tego samego dania.

 

Unikać konserw rybnych, konserw mięsnych, większości dań ze słoiczków, wyrobów pseudomięsnych (wędliny, kiełbasy, kabanosy), margaryn, maseł roślinnych, maseł orzechowych, fast-foodów, alkoholu, cukru, słodyczy, lodów.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024