Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania odnośnie treningu na spalanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

lgordon
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytania odnośnie treningu na spalanie

Witam serdecznie,

Chcialbym zmienic w koncu swoje zycie i ruszyc do pracy nad swoim cialem. Zawsze mialem problem zeby ulozyc sobie jakis plan czy wypisac zalozenia stad prosba do doswiadczonych uzytkownikow. Mam 189 cm wzrostu przy wadze 106 kg. Ruch praktycznie znikomy, unikalem aktywnosci fizycznej. Moj cel to spadek i utrzymanie wagi na poziomie 87-90 kg i pozbycie sie brzucha ktory najbardziej dal sie we znaki. Za tydzien rozpoczynam diete cateringowa takze chcialbym jednoczesnie rozpoczac tez treningi.

Jestem w stanie poswiecic w tygodniu 3 dni na wizyte w silowni oraz 2 dni na inna aktywnosc (rower, basen). Na silowni moge byc do 1,5 h tak aby pogodzic wszystko z innymi obowiazkami. Problem w tym ze nie bardzo wiem jak zaczac.

Kiedys chodzilem z kolega na silownie i robilismy tak zwana obiegowke czyli w kazdy z 3 dni po 2 rozne, nie gryzace sie ze soba partie miesni ale potem przedluzylo sie to o kilka tygodni i w sumie na tym sie skonczylo a z tego co wiem obiegowke robimy tylko przez jakis czas aby przygotowac miesnie do normalnych treningow. Nasuwa mi sie jednak szereg pytan dotyczacy takiego dzialania, prosilbym was bardzo o naswietlenie mi tego tematu lub podanie linkow do artykulow gdzie takie informacje wyszukam:


1) czy przy diecie w ktorej posilki spozywane sa w kolejnosci: 7 sniadanie, 10 drugie sniadanie, 14 obiad, 17 podwieczorek i 20 kolacja lepiej chodzic na treningi wieczorem (po 20) czy lepiej zaraz po pracy (o 15.30)? Wstaje o godzinie 6, chodze spac o 23-24.

2) jak powinien wygladac tryb treningu - rozumiem ze po rozpoczeciu jest rozgrzewka, potem trening silowy i na koncu moge zrobic jeszcze cardio czy jest to dzialanie niepoprawne? Idac dalej, ile powinna trwac rozgrzewka (10-15min?) oraz ile po dosc intensywnym treningu silowym powinienem pobiegac na orbitreku aby bylo to efektywne?

3) czy polecacie jakas suplementacje (spalacz tluszczu) ktory uzywaliscie i mozecie powiedziec ze na prawde dziala i nie powoduje zmian nastroju itp? Kiedy sie takie cos lyka? Zaraz przed treningiem?

4) czy jestescie w stanie podeslac mi link do dobrego treningu obiegowego wraz z wyjasnieniem jakie partie kiedy, ile powtorzen i jaki ciezar, kazdy kiedys zaczynal i zupelnie nie wiem ile nakladac sobie ciezaru i jakie cwiczenia wykonywac..

5) ile powinna trwac taka obiegowka oraz w co powinienem pojsc po jej zakonczeniu? Jak wyglada przejscie na normalne treningi, czym to sie rozni od takiej obiegowki oraz czy macie jakis fajny trening polecany dla kogos kto poczatkowo chce tylko zrzucic wage poprzez ruch i pobudzenie miesni a dopiero po utracie notabene 10-16 kilogramow zaczac wyrabiac sobie sylwetke? Czy moze lepiej odpuscic trening silowy i skupic sie na razie na samym cardio? Jesli tak to ile powinienem dziennie biegac i w jakim tempie?

6) czy i dlaczego sauna jest wskazana po treningu? Co moze mi dac dobrego oraz ile i w jakiej temperaturze powinienem w niej siedziec?


Reasumujac, rozpoczynam zdrowy i aktywny tryb zycia i chcialbym poswiecajac tyle czasu ile moge poswiecic wykorzystac go jak najlepiej na silowni. To znaczy nie robic rzeczy ktore pomoga mi w 50% przez co zle wykorzystam cenny czas tylko chce przy okreslonym planie dzialania wycisnac go jak cytryne i czerpac korzysci z takich treningow aby jak najszybciej utracic wage i zyskac sylwetke nie popelniajac bledow.

Zdaje sobie sprawe ze troche sie rozpisalem ale jesli ktos chcialby poswiecic chwile czasu i pomoc mi na nowej drodze bede dozgonnie wdzieczny. Z gory bardzo wam dziekuje!


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania odnośnie treningu na spalanie

Witaj

Super, że coś do Ciebie przemówiło i nastąpiła przemiana by zacząć przygodę z żelazem etc. :) Miło też, że wpadłeś do nas. 

Dieta cateringowa - na pewno na plus. Z początku prawie nikt nie kojarzy co i jak z czym komponować, więc catering się tu nada.. Masz jakieś info ''dalsze'' na temat posiłków? Jaki rozkład makro itp?

3 dni w zupełności wystarczy dla Ciebie. W pozostałe dni jak najbardziej jakaś forma cardio.

Z początku polecam zacząć od treningu(siłowego) FBW czyli całego ciała.. 

Teraz odpowiadam na pytania:

1) to już zależy od Ciebie kiedy czujesz się w 100% na siłach. Kiedy masz czas to idziesz, ot to filozofia :)

2)tak pierw rozgrzewka z 5 minut, potem trening siłowy, na koniec można zrobić cardio ale lepiej je wykonać w dni wolne od treningu.. po treningu siłowym można (ale też nie trzeba) rozciąganie czy cool down(schładzanie)

3)z początku odpuść sobie takie ''trelemorele'' i tak dasz wycisk tłuszczykowi zwiększając swoją aktywność fizyczną poprzez ćwiczenia jak i normalne fit jedzonko 

4)trening postaram się znaleźć i wkleić niedługo

5)normalny trening dla mnie powinien trwać około 1h wraz z rozgrzewką i końcowym rozciąganiem. Na razie innymi rzeczami się nie zadręczaj. Pierw i tak przećwiczysz dobre pół roku lub nawet rok jednym planem z lekkimi zmianami ale nie będą one aż tak duże więc pierw myśl o tym co jest teraz :)

6)tu się nie wypowiem


  • 3

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania odnośnie treningu na spalanie

ad. 6. Sauna jest bardzo niewskazana po treningu, zwłaszcza po siłowym.

Jak chcesz koniecznie saunę, to następnego dnia.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania odnośnie treningu na spalanie

ad. 6. Sauna jest bardzo niewskazana po treningu, zwłaszcza po siłowym.

Jak chcesz koniecznie saunę, to następnego dnia.

No i super

Wszystkie wątpliwości rozwiane :D


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024