Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebna pomoc na teraz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Potrzebna pomoc na teraz
Witam . Mam pare pytań . Chciałbym cos zmienic i nwm jakie dzialanie obrac , mianowicie chce spalic tluszcz do wiosny a do lata zbudowac miesnie .
wiek 16
wzrost 178
waga 80
I tu moje pytanie ile powinienem mniej wiecejjesc kcal na reduckji uwzgledniaja ze w tygodniu bede wykonywal 4 x trening silowy i 3x biegal . Silownie posiadam domowa ( kompletna ławeczka, 2 hantle , gryd prosty , opciazenie planuje dokupic gryf lamany , opciazenie i worek do boxu )
Moglbym wrzucic zdj prawdopodobnie by pomogly

Użytkownik o0o edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
Witaj. Na początek polecam trochę poczytać i nabyć wiedzy o diecie i o treningu. Dobrym pomysłem będzie zacząć od diety z zerowym bilansem kalorycznym a do tego 3x week FBW + 2x week cardio. Tyle wystarczy. Za dwa miesiące polecam wejść na lekki ujemny bilans i dalej ciągnąć FBW np. 5x5. Powinno być ok. Samo to, że zaczniesz ćwiczyć, jeść zdrowo organizm zauważy to i na pewno nagrodzi :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
czyli przy zerowym bilansie kalorycznym przez 2 miesiace , 4x silka i 3x bieganie jakie po 2 miesiacach moglbym spodziewac sie efektow ? Bardziej ze zbuduje miesmie czy spale tluszcz ?
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
Wiesz co zaczęła bym na Twoim miejscu od minimum ilości treningów. Co z tego że zaczniesz od 4x siłowy + 3x cardio.. Organizm się przyzwyczai do takiego wysiłku i wtedy będziesz mieć małe pole do popisu, jak przyjdzie stagnacja.. I co wtedy będzie Ci się chciało jechać na 10 lub więcej treningach..? Może ale będzie ciężko. Zacznij od małej objętości i innych parametrów, z czasem je zwiększaj. W ten sposób zawsze będziesz mieć nowe bodźce które będą w stanie " zaatakować" i będziesz nadal spalać. Tak samo w diecie manipulacja makro jest ważna. Czasami jak człowiek jest Bardzo mądry i ma głowę i wie jak to mądrze zrobić to nawet nie będzie potrzebował ujemnego bilansu.. Uwierz :P
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
to najlepszym rozwiazaniem przez 2 miesiace kalorie na zerze i 3x silka i 2x cardio ? I tu moje pytanko ile minutowe treningi silowe wykonywac i ile minut biegac ? bedzie dobrze treningi silowe 45 minut i bieganie 30 min ? W sumie prawda z tym zastojem wtedy bede mogl obciac lekko kalorie lub dodac treningi silowe i cardio oraz zwiekszyc ich czas to znowu bedzie wszystko szlo bez problemowo . A z jakiego wzoru polecasz obliczyc ile powinienm kcal jesc ? bo na roznych stronkach wychodzi inaczej od 2500 do 2900 kcal . Od ilu kcal powinienem zaczac , ile powinno byc optymalnie bo juz sam nie wiem
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
Nie wiem jaki czas jest ok jeśli chodzi o trening siłowy, bo nie wiadomo ile on Ci zajmie. Jednak ja zaczęła bym od prostego FBW 3-4 serie, albo rampa. Przerwy krótkie ale pewnie z początku będzie trudno więc 2-1 minuta. Jak wejdziesz w podpięte posty w tym dziale to znajdziesz treningi. Cardio bym na ten czas zostawiła po 10minut, co tydzień +5 minut.
Kalorie policz z fabryki siły. Jednak ja nie patrzę się na te cyferki. One są tylko dolną i górną granicą tego ile powinieneś jeść. Lepiej sprawdzić samemu, np. jesz 2500 i sprawdzasz czy tyjesz czy chudniesz. Jak tyjesz to odejmujesz a jak chudniesz to znaczy że jesteś na ujemnym a nie na zerowym wtedy dodajesz aż do momentu gdy znajdziesz swoje zapotrzebowanie.
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
a jakie efekty co tydzien ale glownie po 2 miesiacach powinienem zauwazyc ? spadek tluszczu czy przyrost miesni ?
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, u każdego będzie widać co innego. Najlepszy sposób na zauważenie efektów to robienie zdjęć podglądowych sylwetki i sprawdzanie czy coś się poprawia. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz

Tak jak napisała moja poprzedniczka, wszystko jest kwestią wielce indywidualną dlatego też i tempo uzyskiwanych rezultatów jest trudne do przewidzenia. Grunt to się nie poddawać tylko twardo dążyć do obranego przez siebie celu, jak trudna by nie była ta droga ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
wiem ze diete powinienem obliczyc i najlepszym sposobem zmierzyc po tygodniu po 2 tygodniach czy maleje czy spada czy rosnie ale od ilukcal zaczac na poczatek ? oczywiscie potygodniu odetne lub dodam kcal zalezy od tego co bedzie sie dzialo po tygodniu
  • 0

o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
wszedzie inaczej wychodzi i nwm jaka wartosc obrac na poczatek bo po tygodniu juz bede wiedziwl czy zmniejszyc czy zwiekszyc czy zostawic . I mam pare pytan .
1. Czy trzymajac sie diety i cwiczac w 9 miesiecy bedzie widac pomnie ze chodze na silownie ?
2.Czy treningi moge rozlozyc tak :
PON ŚR PT - trening silowy
SOB ND Cardio , poniewaz dlamnie tak jest najlepiej
3 . Czy na poczatek wykonywac 3x trening silowy i 2x cardio czy zaczac od 4 treningow silowych i 3 x cardio bo nie ukrywam dla mnie roznicy nie ma czy zrobie 3 czy 5 treningow ale zalezy mi na tym zeby do wiosny spalic tluszcz i chce sie wyrobic w te 3 miesiace zeby jak najwiecej go spalic
4. Jaki trening obrac czy FBW CZY INNY ?
  • 0

o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
a co do diety nic nie przeszkadza ze np w pon wtsr czw pt bede mial nadiecie te same kcal a np sob nd powirdzmy 1.5 x mniej poniewaz w sob nd mam wolne od sql i praktycznie siedze w domu albo wyjde gdzies pochodzic i nie chce mi.siejewc wiecej niz te 2k kcal powiedzmy
przykladowo przyjmijmy pon -pt 2500 kcal sob- nd 1800 kcal czy mogge jesc w sob ind mniej ? bo nie damrady wiecej odpada.mi 2sniadanie , na sniadanie zjem mniej przewaznie nie jem sniadan w sob nd ale bede jedynie kolacja obiad moglbym jesc taki sam jak zawsze
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz

Słuchaj zacznij od zerowego bilansu okej? Pobądź na nim z miesiąc, potem utnij 100-200 kalorii i po sprawie. Koniec tematu. teraz pytanka

1. Tak powinno być widać, jest to dłuższy okres czasu.

2. Treningi rozkładasz tak, jak Ci pasuje. Jak najbardziej może być i tak, choć cardio lepiej robić po siłowym

3. Zacznij od 3x week siłowy + 2x week cardio.

4. FBW


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz

a co do diety nic nie przeszkadza ze np w pon wtsr czw pt bede mial nadiecie te same kcal a np sob nd powirdzmy 1.5 x mniej poniewaz w sob nd mam wolne od sql i praktycznie siedze w domu albo wyjde gdzies pochodzic i nie chce mi.siejewc wiecej niz te 2k kcal powiedzmy
przykladowo przyjmijmy pon -pt 2500 kcal sob- nd 1800 kcal czy mogge jesc w sob ind mniej ? bo nie damrady wiecej odpada.mi 2sniadanie , na sniadanie zjem mniej przewaznie nie jem sniadan w sob nd ale bede jedynie kolacja obiad moglbym jesc taki sam jak zawsze

Jak obliczysz swoje CPM to po prostu nie jedz poniżej PPM. Tyle


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz

ile kcal powinnienem na poczatek jesc ? bo sam juz nwm od ilu zaczac


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz

ile kcal powinnienem na poczatek jesc ? bo sam juz nwm od ilu zaczac

obliczyłeś CPM??


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
tak wyszło 1920 ( 80 x 24 ) 80 waga
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
To chyba podstawowe skoro tylko pomnożyłeś wagę bez aktywności fizycznej. Oblicz zapotrzebowanie na fabryka siły razem z planowaną aktywnością
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
3x trening silowy i 2x cardio / week
too aktywnosc fizyczna znikoma ,bardzo mala , umiarkowana , duza czy bardzo duza ? dodam ze od pon do pt wstaje 5 w szkole jestem do 15 pozniej siedze w domu w dzien treningowy robie trening silowy lub cardio
a wekeend glownie siedze w domudomu ale staram sie 1/2 x minimum wpilke nozna pograc i pojezdzic rowerem 1 /2dni w tyg I tu moje pytanie pod jaka aktywnosc to,.sie zalicza
  • 0

o0o
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc na teraz
?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024