Skocz do zawartości


Zdjęcie

Low carb spadki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

neverek1233
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Low carb spadki

Witam, jestem na diecie low carb aktualnie okolo 3 tygodni. waga 77kg 166B 130W  112T. Co tydzien mniej wiecej zmniejszam wegle po okolo 20-30 zalezy jak idzie redukcja. Aktualny trening po 3 cwiczenia na mal partie  po 4-5 cwiczenia na duze wszytko po okolo 15-25 powtorzeń. Na czczo co drugi dzien biegam po 30min. Codziennie aeroby po 30-40 min. I teraz moje zapytanie  czy powinno tak być, ze coraz to mniejszy ciężar idzie, wszystko mnie drażni i czuje sie wycieńczony?  


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki

Witaj

No dobra ale aktualnie jesteś na poziomie 130Ww? Czy już mniej? Albo przez dietę, albo po prostu masz za dużą objętość treningu i już coś się knuje w CUN. Być może też za dużo masz treningów. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


neverek1233
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki

Aktualnie mam 130ww. Mysle zeby zmienic na FBW na okres redukcji cos takiego sie nada ?
 

A
- martwy ciąg 5x5
- wycisk sztangi na płaskiej 5x5
- przysiad przedni 5x5
- wiosłowanie 5x5 
- wycisk żołnierski 5x5
- uginanie ze sztangą  3x5 
- pompki na poręczach  3x5 
 

B

- przysiad ze sztangą na barkach 3x
- żuraw 2x
- podciąganie na drążku nachwytem 2x
- wiosłowanie 2x 
- wycisk na skosie dodatnim 3x
- Facepulls 2x
- unoszenie na boki 2x
- unoszenie do przodu 2x 
- uginanie ze sztangą / uginanie z hantlami 2x
- wycisk wąsko / francuz 2x

 

Witaj

No dobra ale aktualnie jesteś na poziomie 130Ww? Czy już mniej? Albo przez dietę, albo po prostu masz za dużą objętość treningu i już coś się knuje w CUN. Być może też za dużo masz treningów. 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki
Hm ja też powiem Ci, że mam teraz spadki sił, energii a też jestem na LC to może jakieś przejściowe :D
Z tym ze ja w DT mam 100g a w dnt 50g Ww.
Też myślałam nad zmianą planu.. I też nad 5x5.. No nie wiem a jaki był wcześniej plan? Bo żebyś nie spitolil sprawy. Jak miałeś wcześniej większą objętość treningu to teraz jak będzie mniejsza to może już organizm inaczej reagować. Jednak może poczekaj z tym. Wywal 2x cardio i zamień je na interwaly
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


neverek1233
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki

Moj wczesniejszy plan na mase byl to split  piramida 12-10-8-6. Tez wlasnie mysle o rotacji weglami w DT i w DNT. 


  • 0

neverek1233
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki

A to nie powinno byc, ze na redukcji mniejsza objetosc treningow? Bo mniej sily i wgl a do tego dochodza rozne aeroby


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki

Piszesz:

 

 

Witam, jestem na diecie low carb aktualnie okolo 3 tygodni. waga 77kg 166B 130W  112T. Co tydzien mniej wiecej zmniejszam wegle po okolo 20-30 zalezy jak idzie redukcja. Aktualny trening po 3 cwiczenia na mal partie  po 4-5 cwiczenia na duze wszytko po okolo 15-25 powtorzeń. Na czczo co drugi dzien biegam po 30min. Codziennie aeroby po 30-40 min. I teraz moje zapytanie  czy powinno tak być, ze coraz to mniejszy ciężar idzie, wszystko mnie drażni i czuje sie wycieńczony?  

Ja odpowiadam:

 

Trening na redukcji wcale pod względem liczby powtórzeń nie musi się różnić od tego na masie - zamiast wszystko po 15 - 25 powtórzeń zalecałbym od 6 do 16 powtórzeń na większość partii mięśniowych (większa ilość powtórzeń może być np. na łydki).

Co do aerobów, to w wielu badaniach wyszło, że robienie aerobów na czczo może sprzyjać...spalaniu tkanki mięśniowej i tzw. tłuszczu wewnątrzmięśniowego, a nie tak jak by tego oczekiwała osoba ćwicząca aeroby tłuszczu podskórnego (zapasowego).

Poza tym codzienne aeroby są bezsensowne.

Dlaczego ? Ponieważ udowodniono, że zbyt duża ilość wysiłku fizycznego może sprzyjać...spowolnieniu przemiany materii i zmniejszeniu spalania tłuszczu.

 

Zalecałbym albo 3 razy w tygodniu robić FBW, albo trening Push Pull Legs albo trening Upper/lower.

Ilość powtórzeń taka jak wcześniej pisałem.

 

Natomiast aeroby polecam zamienić na robione 2 razy w tygodniu (co drugi dzień, w dni wolne od siłowni) interwały.

 

Więcej (częściej) wcale nie znaczy lepiej.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki
Dokładnie tak jak Rychu piszę. Więcej nie znaczy lepiej. A jak kaloryka? Może masz za mało kalorii w stosunku do wysiłku?
A właśnie aeroby nawet nie oddziałują na metabolizm itp. Lepsze interwałki tabatki. Będzie ok ok
  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


neverek1233
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki

Dzis zrobiłem trening FBW i samopoczucie o niebo lepsze, mega chęci na trening. Mam jeszcze masę energii po treningu, wracałem jak nowo narodzony. Kaloryka 2300kcal aktualnie. FBW przerobiłem sobie tak, że robię po 6-12 powtórzeń wygląda on aktualnie tak:

 

A
- martwy ciąg 4x
- wycisk sztangi na płaskiej 4x

- przysiad przedni 4x

- wiosłowanie 4x
- wycisk żołnierski 3x
- uginanie ze sztangą  3x
- pompki na poręczach  3x

B
- przysiad ze sztangą na barkach 4x
- wiosłowanie 4x *
- wycisk na skosie dodatnim 4x
- Facepulls 3x
- sztanga wzdłuż tulowia 3x
- uginanie ze sztangą 3x
- francuz 3x
 

Moge mieć na duże partie 4 serie a na małe 3 czy za dużo bedzie?


  • 0

neverek1233
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki

Bedzie wygladalo to tak:

 

Poniedzialek: FBW +25min aeroby 

Wtorek: interwaly +25min aeroby

Sroda: FBW

Czwartek: interwaly +25min aeroby

Piatek: FBW

 

Weekend robic wolny czy też pociagnac jakies interwaly? Czy lepiej nie przesadzac?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki

Ja bym na razie tak zostawiła. Bo potem będzie można dodać ewentualnie.


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low carb spadki

Interwały jako trening o wysokiej intensywności powinien być robiony raczej nie więcej niż 2x w tygodniu i to z jednym dniem przerwy pomiędzy interwałami.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024