Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut

Od 2 dni znowu mieszkam w Paryzu, wlasnie po raz pierwszy dorwalem sie do forum i przerabiam te zwaly postow.


No to daj znac, to sie na kakies piwo spotkamy i pogadamy moze troszke o wing chun we francji, ewentualnie do jakijs szkoly sie udamy, mozna tez do akademi sifu Beddara skoczyc, ale ja przypuszczam ze juz tam kiedys odwiedziles??
Czekalem na jakis znak na pv, ale nic??
a co przekazu Wong Shun Leunga, i uczniow Nino, sa troszke krytykowani tutaj i to nie w akademi, zeby nie bylo, a kurat tego przekazu u nas sie nie krytykuje :)
skrobnij cos najwyzej na moj adres [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrowionka
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut
Dzieki za posta i przepraszam za zwloke, poszedl mail. :)
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut
A czy w Choy Li Fut jest też ćwiczony jakiś wewnętrzny system Qigong? A jeżeli tak to czy jest on zupełnie inny od Luohan Qigong z Choy Lee Fut czy stanowi jego odmianę?
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut
A czy w Choy Li Fut jest też ćwiczony jakiś wewnętrzny system Qigong? A jeżeli tak to czy jest on zupełnie inny od Luohan Qigong z Choy Lee Fut czy stanowi jego odmianę?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut

A czy w Choy Li Fut jest też ćwiczony jakiś wewnętrzny system Qigong? A jeżeli tak to czy jest on zupełnie inny od Luohan Qigong z Choy Lee Fut czy stanowi jego odmianę?


W Choy Li Fut mamy formy wewnętrzne... natomiast nic takiego jak Lohan Qigong u nas nie występuje... Chan Yiu-Chi uczył tylko "18 rąk Lohan'a" który u nas jest ćwiczony... skąd się w wersji Chan Yong-fa wzieła reszta "form" Lohan Qigong nie mam pojęcia... to mogą wyjaśnić przedstawiciele krakowskiej szkoły CLF
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut
Ooo, toś mnie zaskoczył z tym qigongiem. BTW czy 18 rąk luohana w wersji lee ma coś wspólnego z wersją li? Pytam, bo z tego co się orientuję to w Kung Fu jest co najmniej kilka form które się tak nazywają a czasem całkiem różnią.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut

Ooo, toś mnie zaskoczył z tym qigongiem. BTW czy 18 rąk luohana w wersji lee ma coś wspólnego z wersją li?


To jest ta sama forma, no może z małymi różnicami... ale ogólnie to to samo
  • 0

budo_ja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut
CLF tylko oglądałem i z tego co widać, jest fajne, ale nie znam ćwiczących.

Wyjaśniej więc Tsailifo, jeśli możesz:

1). Co w CLF jest fajne? W sensie co ma wyjątkowego Twoim zdaniem.

2). Jakie Twoim zdaniem trzeba mieć predyspozycje do ćwiczenia tego (oprócz dzikiego uporu, który trzeba mieć w ogóle do ćwiczenia)?

Oczywiście nie chodzi mi o takie rzeczy, które można znaleźć w internecie, tylko o zdanie żywego człowieka.
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut
Zapytam :) Ale czy "18 rąk" z Li jest podobne ruchowo do Lee? Pytam akurat ciebie tsailifo, ponieważ pewnie znasz obie wersje :-) BTW co sądzisz o ćwiczeniach siłowych w Kung Fu (a CLF w szczególności) - czy można je zastąpić qigongiem? Czy sam ćwiczysz też siłowo?
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut
"18 Rąk Lohana" prawie sie nie różni.
Tak naprawdę są różnice już wewnątrz "Lee" , np. wykonanie H.Choya a G.Ciembroniewicza itd.
Mistrz Chan Yong Fa też na kolejnych seminariach wprowadzał pewne róznice, innowacje...

Jest to ogólnie bardzo ciekawa i złożona forma, którą można robić na wiele sposobów(od wykonań "ekstremalnych - mocne naciągnięcia", do wykonań bardzo delikatnych)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice pomiędzy Choy Li Fut, a Choy Lee Fut

1). Co w CLF jest fajne? W sensie co ma wyjątkowego Twoim zdaniem.
2). Jakie Twoim zdaniem trzeba mieć predyspozycje do ćwiczenia tego (oprócz dzikiego uporu, który trzeba mieć w ogóle do ćwiczenia)?


1. Co ma wyjątkowego ? Np. to że praktycznie każdy znajdzie w CLF coś dla siebie, chudy, gruby, wysoki, niski itd. To że jest dobrze poznany i nie ma jakiś tajemnic... bzdurnych opowieści o skuteczności itp.

2. Jak pisałem wyżej każdy przeciętniak znajdzie u nas coś dla siebie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024