Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obliczanie kaloryki przed redukcją

kaloryka redukcja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

smukly23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Obliczanie kaloryki przed redukcją

Witam Forumowiczki i Forumowiczów,

 

Otóż stanąłem przed wyzwaniem jaki jest redukcja, którą planuję wystartować od sierpnia a zakończyć za 11-12 miesięcy.

Zdaje sobie sprawę, że jest to proces długofalowy dlatego też tyle czasu sobie dałem.

Celem jest zejście o ok. 15- 20 kg. Zobaczymy na ile starczy zapału, sił i wytrwałości.

Nie potrzebuje tego zrobić na jakieś tam zawody tylko tak dla siebie bo za rok będę świadkiem na weselu siostry i musi być sztos :)

Otóż obecnie ważę 105 kg na 178 cm wzrostu. Jestem endo więc może być trudniej ale tego się nie boje

Wedle wszelkich znaków na ziemi i niebie ( kilkunastu kalkulatorów z neta i wyliczeń dietetyczki - narazie jest to opinia tylko jednej Pani) moje spoczynkowe zapotrzebowanie kaloryczne wynosi ok 2200 kcal. I z tego jak ja to rozumiem jest to niezbędna ilość energii jaką potrzebuje mój organizm żeby poprawnie funkcjonować i z tego jak się doczytałem tej wartości nie powinno się na dłuższą metę przekraczać ucinając kalorie. Tu pojawia się 1 pytanie : czy to prawda czy nie? czy słusznie to pojmuję?

Druga rzecz to wedle owych kalkulatorów i opinii powyższej Pani Dietetyk prowadzę aktywny tryb życia i wskaźnik aktywności wynosi ok. 1.6. Zatem by nie przytyć w ciągu dnia mogę spożyć ok 3300 kcal. A z aktywnością u mnie jest tak: pracuję po 12h dziennie 4 razy w tyg. Nie jest to praca tylko siedząca. Często wymaga wkładania wielkiego wysiłku fizycznego. W przerwach od pracy staram się być na siłowni 3-4 razy w tyg. Wygląda to tak, że jak nie siedzę w robocie to na siłowni.

Trenuje FBW z ciężarami submaksymalnymi po ok 4-5 serii po 5 powt. a po tym jeszcze 20-30 min cardio na ok 50-60 VO2. NIestety nieraz cardio omijam bo się z życiem nie wyrabiam. :)

Aktualnie od stycznia tego roku borykam się z cukrzycą ( typ nieokreślony, według badań na pewno nie typ I ) i jestem po 3 miesięcznej insulinoterapii. Obecnie po wyeliminowaniu cukrów prostych z diety i częściowym odtłuszeniu wątroby jadę bez żadnych medykamentów.

I teraz moje drugie pytanie : Dietetyk w całej swojej kompetencji kazał mi jechać na diecie 150 kcal. I ja się pytam jak niby mam tak żyć? Skoro to jest o połowę mniej niż rzekomo mogę zjeść i nie przytyć w takie dni jak praca czy trening siłowy, który średnio trwa ok. 1.5h plus cardio ???? To się kłuci ze wszystkim o czym czytałem odnośnie diet redukcyjnych, że nie na "hura" tylko powoli obcinać kalorie.

 

No skoro opowiedziałem wam już wszystko ( prócz nr. konta bankowego i pinu do karty) liczę na waszą fachowo/praktyczną wiedzę , pomoc i jakieś sugestie.

Pozdrawiam i dzięki z góry za porady.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Obliczanie kaloryki przed redukcją

Witaj

No z tym spoczynkowym zapotrzebowaniem to raczej prawda.. Jeśli schodzisz już bardzo nisko(tj.niżej niż Twoje spoczynkowe) narażasz się na uszkodzenia narządów i nie tylko, bo po prostu organizm nie ma jak pracować, a raczej nie ma z czego. Takie ucinanie robią tylko zawodowi, którzy żyją tym sportem nie dla przyjemności tylko dla .. pieniędzy :)

Co do cardio możesz spróbować Interwałów, zamiast jednego cardio jeśli się nie wyrabiasz. 

Nie słuchaj tych dietetyków..1500 kcal to nawet nie powinna jeść wytrenowana kobitka, a Ty chłop, pracujący, i jeszcze ćwiczący do tego potrzebuje kalorii !! Jasne wszystko powoli, nie ma co ucinać od razu 500kcal, co tydzień, nawet co półtora po 100kcal i jest OK.Pamiętaj, żeby nie zejść z kaloryką zbyt nisko, bo wiele ludzi tak robi, a potem nie ma żadnych efektów. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


smukly23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obliczanie kaloryki przed redukcją

Dzięki Za zainteresowanie i odpowiedź na nurtujące mnie pytania.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Obliczanie kaloryki przed redukcją

SIemanko witam na forum. 
Że co :o 1 500 kalorii ? Coś Ci powiem. 
Zasadź kopa tej dietetyczce ! STANDARDOWE podejście żeby zrobić sobie reklamę ! Czemu ? 
No bo zrobi Ci zdjęcie po 2 miechcach jak schudłeś np. 30 kg i wrzuci na stronę jaka to ona nie jest zajebista ALEEEEE !
Jakim kosztem. 
Tak drastyczne diety odbijają się potem na zdrowiu, psychice ! 
Skoro masz 3 300 to maksymalnie zszel bym na 3000 i przez 2 miechy tak utrzymywał oczywiści emonitorując postępy. 
Ewentualnie potem odejmij kolejne 100 kalorii. 
Powodzonka. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

smukly23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obliczanie kaloryki przed redukcją

Wiecie co? Na serio ludzie się na to nabierają. Mój znajomy z pracy u tej Kobiety był i niby zadowolony ale mnie coś się nie zgadzało. Kalorykę mi wyliczyła podobną co i w internetowych kalkulatorach, aktywność podobnie. I nagle j***b!! 150 kcal!!! Coś mi tu zaczęło po prostu nie grać. Zaatakowałem tu na forum i wszystkiego się dowiedziałem.

  Tak pewnie coś sobie ułożę w stylu 3000kcal. 5:3:2  W-B-T? Co wy na to?

Pozdrawiam


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Obliczanie kaloryki przed redukcją
Tak to jest w dzisiejszych czasach.. Idziesz do lekarza, liczysz ze pomoze a on więcej szkodzi niz pomaga :)
Co z tego ze schudniesz 30kg w miesiąc.. Jak palisz mięśnie, dostaje po tym całe ciało, narządy.. Eeh długo by pisać i wymieniać.
Nie wiem czy taka kaloryka bedzie ok. Najlepiej zerknij na jakiś kalkulator zapotrzebowania kalorycznego i wtedy coś kombinuj. :) ale próbuj, jak coś to pisz w temacie pomożemy :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Obliczanie kaloryki przed redukcją

Myślę, że takie rozwiązanie będzie bardziej racjonalne ! 
Owszem może zająć to trochę dłużej czasu ale bez skutków ubocznych ! 
Pamietaj aby monitorować sylwetkę :) 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kaloryka, redukcja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024