Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból od nadgarstka do łokcia.

ból ból w nadgarstku ból w łokciu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Sebas95
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból od nadgarstka do łokcia.

Witam. 

Mam taki problem że pewnego dnia będąc w pracy przy pracy fizycznej poczułem ogromny ból w obu przedramieniach, zaczęły mi drętwieć palce u rąk, tak samo ręce w łokciach, w ogóle nie miałem siły w rękach, teraz nawet przy podnoszeniu samego gryfu na siłowni czuje ból od nadgarstka aż do wewnętrznej strony łokcia, nie mam w ogóle siły w rękach przez co ciężko ćwiczy mi się na siłowni (robie wszystko małymi cięzarami po tym ) .. wie ktoś czym do może być spowodowane ? 

Byłem u lekarza ostatnio stwierdziła że tylko przemęczyłem mięsnie itp... a pracuje od kilku miesięcy i na siłowni ćwicze od września ubiegłego roku,.


Użytkownik Sebas95 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból od nadgarstka do łokcia.

Ból promieniujący + uczucie słabnięcia chwytu jest w 90% przypadków problemem natury nerwowej. Podłoże samej patologii może być różne, dlatego bez odpowiedniej diagnostyki ciężko cokolwiek stwierdzić. Polecam wizytę u fizjoterapeuty choć jak dla mnie pewnie chodzi o nerw promieniowy.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Sebas95
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból od nadgarstka do łokcia.

Byłem u lekarza, powiedział mi że po prostu przemęczyłem mięśnie, że mogłem naciągnąć ścięgna, był to zwykły lekarz rodzinny. 

Przepisał mi tabletki DicLac75, Wit. b6,b12, i wit. D 

Poczytałem o tym na necie, stosowałem od tamtej pory też cwiczenia na nadgarstki i przedramiona, zaczęło przechodzić :) 

teraz odczuwam tylko delikatny ból po wysiłku na siłowni ponieważ wróciłem do normalnych ciężarów, ale z dnia na dzien jest coraz lepiej :) myśle że po stosowaniu tych tabletek i tych ćwiczeń co znalazłem jestem dobrej myśli że ból już ustąpi całkowicie.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból od nadgarstka do łokcia.

Pamiętaj, że leki nie działają przyczynowo lecz objawowo :) Oznacza to, że farmakoterapia stanowi de facto "pierwszą linię obrony" przed bólem. Patrząc na to co przepisał lekarz to dostałeś komplet witamin z maścią przeciwbólową. Możesz więc śmiało założyć, że ten problem za pewien czas wróci ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Sebas95
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból od nadgarstka do łokcia.
Maści nie dostałem, diclac to tabletki, a powiedz mi w jaki sposób zapobiec powrotowi tych bóli?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból od nadgarstka do łokcia.

Udaj się do fizjoterapeuty i zrób odpowiednie badania: najlepiej rezonans magnetyczny lub odwiedź neurologa by zrobił badanie struktur nerwowych :). Jak poznasz przyczynę to zrozumiesz ewentualny mechanizm patologii, a to pozwoli na zapobieżenie przed nawrotami problemu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Sebas95
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból od nadgarstka do łokcia.
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
  • 0

Kalafam
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból od nadgarstka do łokcia.

Sam borykam się z tym problemem od dłuższego czasu. Po wizytach u lekarzy nie wiedziałem co mi dokładnie jest, wiem jednak jedno że po wizycie u dobrego fizjoterapeuty ból i częstotliwość występowania zmniejszyła się o 80%, Polecam w dodatku przez jakiś czas stosować maść gengay. A przy znacznych powracających bólach nie udawać się koniecznie znów do fizjoterapeuty i wydawać pieniądze tylko samemu wykonać mocny masaż tego odcinka. W moim przypadku skończyło się na tym ,że zrezygnowałem jedynie w 100% z ćwiczeniami za pomocą modlitewnika. Pozdrawiam


  • 0

Kalafam
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból od nadgarstka do łokcia.

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Jeśli mieszkach w wielkopolsce mogę Ci podać numer kontaktowy do tego fizjoterapeuty


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból od nadgarstka do łokcia.

Z tym masażem to nie do końca tak jest. Jasne, rollery pozwalają w dużo stopniu zdetonizować i rozbić pospinane okolice kręgosłupa. Sęk w tym, że siła mechaniczna pochodząca z masaży ręcznego ma całkowicie inne oddziaływanie i moc działania. Do tego często też dochodzą różnego rodzaju techniki z zakresu medycyny manualnej bądź korekcji postawy, co jeszcze bardziej wpływa na samą terapię. Autoterapia jest ważna, ale z pewnością nie zastąpi zwykłego postępowania fizjoterapeutycznego.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ból, ból w nadgarstku, ból w łokciu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024