Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskomfort w górnej części klatki piersiowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Lincoln
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dyskomfort w górnej części klatki piersiowej

Witam serdecznie, wróciłem na siłownie po około 3 letniej przerwie, trenuje dopiero 3 miesiąc a już pojawił się problem.

Odczuwam dyskomfort w klatce piersiowej a dokładnie w górnej jej części tylko z lewej strony jest to uczucie delikatnego kłucia szczypania, coś jak chwilowe cierpnięcie, jakby mi ktoś szpilki wbijał, pojawia się to na co dzień, powiedzmy raz na dwie godziny i trwa około 15-20sekund. Odczuwam to od około 2-3 tygodni, boję się, że przeforsowałem na bramie albo przy rozciąganiu siedząc i boję się trochę trenować teraz klatkę. Mój trening głównie skladał się na rozciąganiu, od 3 tygodni robiłem klate 3 razy i to wolnymi ciężarami z obawy o pogorszenie sytuacji, co gorsza obawiam się, że wolne ciężary mogą również zaszkodzić, staram się w ogóle nie rozciągać klaty a jedyne co wyciskać, mam pytanie, czy to normalne, że dyskomfort utrzymuje sie tak długo i co robić w takiej sytuacji ? Pozdrawiam


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskomfort w górnej części klatki piersiowej

Musisz przeanalizować sytuacje w której pojawia się wspomniana dolegliwość i sprawdzić swoje ustawienie ciała. Być może w wyniku treningów dodatkowo pogłębiłeś (zupełnie nieświadomie) zmiany, które uwarunkowała wcześniejsza wda postawy. Widzisz, cierpnięcie i ból szpilkowy wskazuje na problem nerwowo-mięśniowy - czy ból występuje w miejscu czy promienuje gdzieś dalej? Miałeś już wcześniejsze problemy z klatką piersiową? Spróbuj też porozciągać MOS, mięśnie karku, szyi i obręczy barkowej. Najlepiej jednak będzie udać się do fizjoterapeuty, a na tę chwilę proponuje:

 

ciepły okład w miejscu bólu - po jakichś 15 minutach stretch


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Lincoln
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskomfort w górnej części klatki piersiowej

Dzięki za odpowiedź.

Kiedyś ćwiczyłem przez 3 lata i nigdy nie miałem z tym problemu.

Ból utrzymuje się tylko z lewej strony klatki piersiowej i to w górnej części . Nie czuję promieniowania ból utrzymuje się raczej w jednym miejscu, ostatnio też na rozgrzewkę bardzo małym ciężarem próbowałem rozciągać na maszynie siedząc i odczułem jeszcze większy ból. Więc stwierdziłem, że przeforsowałem rozciąganie klatki.

 

Dzisiaj zastosuję ciepły okład w postaci termoforu, zobaczymy jakie będą efekty.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskomfort w górnej części klatki piersiowej

Gdyby to było zwykłe przeforsowanie to z pewnością ból nie utrzymywałby się aż tyle. Skoro ból jest miejscowy to można wykluczyć nerw, który zwykle daje objawy promieniowania. Być może doszło do naderwania ścięgna/więzadła (choć ból utrzymywałby się wtedy cały czas....). 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Lincoln
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskomfort w górnej części klatki piersiowej

Dodam jeszcze, nie mam ułożonego jeszcze planu treningowego przez to, że dopiero wracam na siłownie i chodze sie poruszać dopiero od marca miałem zamiar ułozyć dietę i plan treningowy przez pracę, pracuję od 15 do 24 i nie mam możliwości pójścia na siłownie w dniu pracy tylko dni wolne. a pracuję przykładowo 3 dni 2 wolnego lub dzień wolnego, często mam też wolne w niedziele przez co nie mogę pójść na siłownie. 

zastosowałem kilka razy odżywkę s.a.w i ćwicząc klatkę robiłem kilka razy coś takiego...

Wyciskanie sztangi leżąc 4 x 10

Wyciskanie hantli leżąc 4x10

Rozpiętki 4x10

wyciskanie hantli skosem 4x10

wypychanie na maszynie siedząc 4x10 na szeroko 4x10 na wąsko

rozciąganie na maszynie 4x10 

i krzyżowanie linek na bramie 4x10

do tego triceps 3 ćwiczenia po 3 serie.

 

Wiem, że to głupie i trochę za dużo tych ćwiczeń jednego dnia na klatkę.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskomfort w górnej części klatki piersiowej

Musisz odpowiednio doprecyzować plan treningowy i dietę, dopiero wtedy możesz cokolwiek myśleć o poważnych zmianach w swojej sylwetce. Dobrze jednak, że jesteś świadom np. zbyt dużej ilości ćwiczeń na klatkę bo dla wielu osób to wciąż sprawa będąca trudem do pogodzenia.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024