Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Stary
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta od FabrykaSily.pl-rozmowa z ekspertem...czy ktos to rozumie?

Siema wszystkim. Na wstepie pisze ze nie zakladam tego tematu dla "hejtu" na fabrykasily.pl ale po to aby ktos mi mogl w racjonalny sposob wytlumaczyc o co tu chodzi bo sam nie jestem w stanie tego zrozumiec. Na poczatek kilka informacji o mnie, mam na imie Michal, mam 22 lata, mieszkam w UK, waze 83.5kg przy wzroscie 181cm. Zamowilem diete z fabrykasily.pl aby zwiekszyc mase miesniowa. Niestety po miesiacu czasu waga dalej stoi w miejscu i tu zaczela sie moja przygoda a dokladniej to rozmowa z ekspertem fabrykasily.pl. Przedstawiam cala rozmowe ponizej. Prosze o jej cale przeczytanie.

<a href=[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]>fabryka 1.png</a>

<a href=[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]>fabryka 2.png</a>

<a href=[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]>fabryka 3.png</a>

<a href=[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]>fabryka 4.png</a>

 

Podsumowujac tak na szybko. Ekspert nie zgadza sie na proponowane przeze mnie kcal i makroskladniki ale zgadza sie na zwiekszenie kcal o 200. Nastepnie ekspert zgadza sie na proponowane kcal ale dalej nie zgadza sie na makroskladniki. Pozniej po przedstawieniu mu ich artykulu, zaznaczam ich artykulu z fabrykasily.pl z ktorego wynika ze moje proponowane makroskladniki sa odpowienie a dotychczasowe nie sa ( chodzi tu ogolnie o bialko gdyz w diecie mam 125-135g bialka) dostaje w odpowiedzi ze dieta nie zostanie mi zmieniona nawet jesli chodzi o kcal i zostanie jak jest teraz. hmmm? Po czym w ostataniej odpowiedzi dowiaduje sie ze znowu sa sklonni na delikatne zwiekszenie kcal. 

 

Czy ktos moze mi napisac dlaczego ekspert nie potrafi mi wytlumaczyc dlaczego nie chce mi zwiekszyc kcal a co wiecej makroskladnikow jesli zgadzaja sie one z ich artykulami skoro bedac na masie nie nabieram jej a powiedzialbym nawet ze ja trace? W rozmowie z ekspertem widac jakie makro mam w tej chwili a jakie bym chcial miec. Chce jeszcze tylko dopisac ze w ankiecie podalem faktycznie 2400kcal ale dopisalem ze bylem na redukcji. Nie jestem zalany(przynajmniej mi sie tak wydaje) aby ekspert tak bardzo bal sie zwiekszac kcal tym bardziej bialko. Tu wklejam moje aktualne zdj brzucha.

Załączony plik  fabryka 5.jpg   50,9 KB   2 Ilość pobrań


Użytkownik Stary edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Fabryka Siły
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1983 postów
  • Pomógł: 2988
5
Neutralna
  • Lokalizacja:fabrykasily.pl
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta od FabrykaSily.pl-rozmowa z ekspertem...czy ktos to rozumie?
Panie Michale, w odpowiedzi na zamieszczone fotografie pozwolimy sobie wytłumaczyć czemu współpraca przebiega w następujący sposób. Prosimy zauważyć, że nasze plany żywieniowe opracowane są na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego, w którym umieścił Pan informacje odnoszącą się do dotychczasowego spożycia. Jak Pan zaznaczył powtórnie w obecnej wiadomości, spożycie wynosiło zaledwie 2400 kcal.  Dlatego  nasz ekspert zalecił Panu stopniowe podnoszenie zapotrzebowania energetycznego. 
 
Wprowadzenie diety w oparciu o wysokie zapotrzebowanie energetyczne w  pierwszych tygodniach diety mogłoby sprzyjać  znacznemu przyrostowi masy ciała , zawłaszcza w okresie po redukcji masy ciała . Dlatego sugerujemy stopniowe podnoszenie zapotrzebowania energetycznego i obserwację własnego organizmu.
 
Dodatkowo nasze plany opracowane są w oparciu o zalecenia rekomendowanych instytucji naukowych takich jak Instytut Żywności i Żywienia oraz aktualnych badań naukowych. Rekomendacje sugerują, że spożycie białka w ilości od 1,2 do 2g/kg masy ciała dziennie wspomaga adaptację organizmu oraz jego przebudowę.

Porcje białka powinny być skrupulatnie rozplanowane w jadłospisie żywieniowym – dostarczając odpowiednią porcję białka w określonych odstępach czasowych. Ilości białka powinno być uzależniona: od periodyzacji treningów, uwzględniając zmianę schematu treningowego szkolenia np. sesje obejmujące większą częstotliwość i intensywność lub nowy bodziec szkolenia.

Dlatego Pana plan został opracowany o białko wynoszące początkowo 1,5-1.7g/kg masy ciała.  Jest to optymalna ilość do realizacji Pańskiego celu.  W razie jakichkolwiek wątpliwość zachęcamy to kontaktu z naszymi ekspertami.

  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024