Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta do oceny! Prośba!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

matgeb
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta do oceny! Prośba!

Witam, proszę o ocenę diety na masę.

 

Moja waga to zaledwie 68kg przy wzroście 184cm. Wiek 22l

Raczej skłaniam się w stronę endomorficznej budowy ciała (rozbudowane uda kosztem górnych partii). 

Mój staż treningowy to zaledwie 5 miesięcy treningi 4x w tyg na siłowni (podczas tego okresu zmieniłem diametralnie nawyki żywieniowe, brak cukrów, ograniczona sól, dużo wody, zero napojów gazowanych, czyli jak najbardziej na + )

 

I tutaj proszę o ocenę diety, na początku chcę poznać waszą opinię czy makroskładniki będą odpowiednio rozłożone. Moim celem jest 75kg do końca tego roku a poźniej delikatna redukcja jeżeli nie zaleje mnie zbytnio, chociaż przy tej wadze możemy raczej mówić o powrocie do normalnej wagi :P

 

Dni treningowe

śn: płatki owsiane 100g + 3x jajko L + ordzynki 15g

IIśń: twaróg chudy 125g, + orzechy włoskie/ pestki dynii 15g + oliwa z oliwek 10g 

        + 100g chleb żytni na zakwasie + banan

Obiad (przedtreningowy) 100g ryż brązowy+100g pierś z kurczaka + szpinak/brokuły

bezpośrednio po treningu banan

potreningowy 100g kasza jęczmienna + 100g piersi z kurczaka

kolacja: kefir 1,5% + platki owsiane 40g+ orzechy/pestki 16g + oliwa z oliwek 

 

rozkład makro wychodzi odpowiednio: Białko 153g Tłuszcze 83g WW390

 

I tutaj moje pytanie,

czy w razie endomorficznej budowy ciała nie warto ograniczyc węgli i dołożyć tłuszczy i białka ?

Płatki owsiane na kolacje? dodam że na noc lepiej jednak podchodzą mi węgle (spokojniejszy sen).

 

Kaloryczność diety ok 2900kcal

 

Suplementacja chyba przy tym stażu nie ma sensu natomiast jeżeli to pomoże mogę zainwestować powiedzmy w kreatyne czy bcaa. 

 

Pozdrawiam


Użytkownik matgeb edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny! Prośba!

Nie przejmuj się endomorficzną budową, pakuj w siebie tak jak wychodzi i wszystko będzie dobrze ;) Jeżeli chodzi o te płatki owsiane na kolacje to czemu nie, niektórzy wolą zjadać węgle właśnie przez wspomniane lepsze zasypianie. Możesz spróbować sobie zrobić np. kaszę jaglaną bądź gryczaną z bananem w formie placków i zapiec w piekarniku ;) Albo sałatka owocowa.

 

Co do suplementacji, zdecydowanie nie masz co o tym myśleć. Staż treningowy jest zbyt krótki.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024