Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na masę mięśniową.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

RedDragonPL99
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na masę mięśniową.

Witam!

Mam 17 lat, 177 cm wzrostu i ważę 63kg. Od 3 lat ćwiczę kalistenikę/street workout oraz karate tradycyjne. Miałem tez kilka dłuższych przerw ze względów zdrowotnych. Mój rozkład tygodnia wygląda mniej więcej tak:

Pon. karate w godzinach wieczornych 1-1,5h

Wt. kalistenika w godzinach wieczornych 1-2h

Śr. karate w godzinach wieczornych 1-1,5h

Czw. kalistenika w godzinach wieczornych 1-2h

Pt. karate w godzinach wieczornych 1-1,5h

Sob. cardio + ćwiczenia z hantlami/nogi + ćwiczenia z hantlami (bardzo intensywne) o godz 11.00 1,5h

Nd. Odpoczynek

Często zamieniam sobie kolejność np. idę 4 razy na karate, a trening kalisteniczny robię w inny dzień roboczy + w niedzielę lub zamiast 1 treningu kalistenicznego ćwiczę w domu hantlami (głównie biceps i triceps). Wszystko zależy od mojego czasu i zdrowia. 

Jednak od pewnego czasu zastanawia mnie moja niska waga. Wiem, że mieści się w normie, ale na kogoś kto moim zdaniem dużo ćwiczy, powinienem i chciałbym ważyć więcej, dlatego proszę o rozpisanie/pomoc w rozpisaniu mi diety na masę mięśniową. Nie wiem od czego zacząć tak na prawdę. Moja zapotrzebowanie kaloryczne wynosi ok 3000 kcal. Z tego co czytałem to muszę dodać do tego ok 500 kcal. Zatem jak policzyć co mam jeść i w jakich ilościach, aby osiągnąć 3500 kcal na dzień.

Wszystkim dzięki za pomoc.

PS. W dietę nie wchodzą żadne odżywki, wpomagacze itp. Ma być naturalnie. Chciałbym ważyć około 10 kg więcej.


Użytkownik RedDragonPL99 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę mięśniową.

Cóż sam widzisz, że tak naprawdę masz tylko 1 dzień odpoczynku. Pamiętaj, że zbyt duża intensywność treningowa odbija się na problemach z przybraniem masy mięśniowej. Po prostu mięśnie nie mają czasu na odpowiednie odżywianie przez co trudno im urosnąć :) Co do samej diety zacznij od tych 3500 kcal i sprawdź tematy podczepione w tym dziale. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RedDragonPL99
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę mięśniową.
A czy mógłby ktoś mi pomóc odpowiednio rozpisać tą dietę? Jak się liczy kalorie?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę mięśniową.

Bilans bez problemu obliczysz dzięki kalkulatorowi BMR. Co do ułożenia samego menu to już niestety Twoja broszka. Znasz swój budżet, możliwości czasowe, a także ulubione smaki. Dlatego to właśnie Ty powinieneś odpowiadać za to co jesz :)! Sprawdź podczepione tematy w tym dziale, a na pewno znajdziesz wskazówki jak to zrobić. Zawsze możesz wrzucić swój jadłospis tutaj, a my go ocenimy.

 

Innym rozwiązaniem jest po prostu wykupienie planu dietetycznego od Fabryki Siły ;) 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RedDragonPL99
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę mięśniową.

Zmierzę się z tym zadaniem w piątek lub sobotę i wrzucę tutaj do kontroli  :beta:


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę mięśniową.

W takim razie czekamy i mam nadzieję, że wyniki posłużą za dodatkową motywację do dalszego działania ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024