Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan do oceny plus drabiny i piramidy

plan drabiny piramidy pompki podciagniecia abs

4 odpowiedzi w tym temacie

marcing131
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan do oceny plus drabiny i piramidy
Witam
 
Wróciłem do SW po 1.5 rocznej przerwie. trenuje obecnie juz 2 miesiąc jednak tak jak i wtedy tak teraz mam problem 
z ułożeniem planu. Kiedys cwiczyłem 5,6 dni w tyg wygladało to tak np zaczynając od poniedzialku pull, push, brzuch, barki gł. pod hand stand, nogi.
Jednak teraz bardziej odpowiada mi FBW.
Najpierw z grubsza plan a potem nurtujace pytania :)
 
trening co drugi dzien ABA np pon,sr,pt. Kolejny tydzien BAB. W sobote planuje dodac cos pod figury.
 
 Plan:
    - podciaganie (obecnie podciagania robie drabina, nachwyt)
    - podciaganie 
    - pompki (na maxa, rozne szerokości)
    - pompki
    - brzuch (abs wheel, wznosy na drążku, planki)
    - brzuch
    - barki (stanie na rekach, poz kruka, pike push up)
    - barki
    - nogi (pistolety, wykroki, wspiecia)
    - nogi
 
Wiadomo w planie B beda inne wariacje cw niz w A.
 
Teraz kilka pytań (padały mln razy napewno ale i tak je zadam, lepiej o jeden raz za dużo niż za malo :):
 
 1) odnosnie planu, ktora metoda jest lepsza jak powyzej czyli podciaganie, podciaganie, pompki, pompki, czy podciaganie, pompki, podciaganie, pompki
 2) drabiny(podciaganie). 1,2,3,4,5,4,3,2,1. przerwy robie 10,20,30,40,50,40,30,20? czy moze inaczej.
 3) jesli robie taka drabine a mam w planie 2 cw z podciaganiem to robie: 5 serii drabiny pierwszego cw, miedzy nimi przerwy np 1.5min, potem 5 serii drabin drugiego cw?
 4) piramidy(podciaganie). 
                  - 3,4,5,6,7 to robie 3, przerwa 10 sek, 4 przerwa 20 itd? czy ewentualnie od 30 sek przerwy w gore(30,40,50 itd)   - 5 serii
             czy robie tak: 
                  - 3, przerwa 1.5min, 4 przerwa 1.5min, 5 przerwa 1.5min itd   
             czy jak w drabinie 
                  - 1,2,3,4,max   przerwy 10,20,30,itd    5 serii
 5)takich piramid 5 serii?
 6)dipy na jednej poreczy(cw pomocnicze pod MU). na filmikach instruktażowych innych polskich grup, wyraznie podkreslaja zeby robic tak, aby łokcie byly jak najblizej,
                 a czesto widac jak nawet pro robia z szeroko rozstawionymi. jak to jest czy faktycznie z szeroko rozstawionymi cwiczenie jest kontuzjogenne dla barkow?
 7)w ta sobote co proponujesz za cw pod podstawowe figury (dla poczatkujacych), zeby znowu nie zajechac miesni po piatku?
 
Maks super filmy na kanale dla poczatkujacych i nie tylko
Pewnie mam jeszcze pare pytan o ktorych zapomnialem :)
pozdrawiam

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan do oceny plus drabiny i piramidy

Witam Cie bardzo serdecznie na forum. Powiem, że namieszałeś mi trochę w głowie wypowiedzią hehe.

 

Po kolei rozwiej Twoje wątpliwości albo tę które udało mi się wychwycić z wypowiedzi. 

 

Jeżeli już robisz FBW to daj nogi na sam początek treningu. 

Następnie przerwy w ćwiczeniach jeżeli wykonujesz kklasyczny trening bazowy no to tal: wykonujesz 1 serię 

 

jednego ćwiczenia następnie przerwa ile tam sobie wyznaczysz i znowu druga seria tego samego ćwiczenia...

I tak aż nie skończysz tego ćwiczenia. Następnie przechodzisz dalej czyli mam rozumieć pompki....ta sama zasada.

 

Jeżeli chcesz na innym treningu zrobić lekki nacisk jeszcze na wytrzymałość to możesz śmiało łączyć np podciągania i pompki. Np wykonujesz 1 PU następnie 2 pompki przerwa 20 czy ile tam masz sekund i ciśniesz dalej. Tu uwaga tzn pompka łapie szybciej więc pewnie jakieś gumy będa potrzebne do pomocy.

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

marcing131
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan do oceny plus drabiny i piramidy

hehe tak myslalem ze troche to bedzie zagmatwane.

 

głownie chodzilo mi o te piramidy pkt 4 (przerwy i serie)

 

kiedys jak robilem to np podciagania 5,6,7,8,9 po kazdym 1.5min przerwy, razem 5 serii niby w takiej piramidzie(3 rozne szerokosci, czyli razem 15 serii),

 

ale głownie rozchodzi mi sie czy mam robic jak wyzej czy

       1,2,3,4,5,6,max (przerwy 10sek,20,30,itd) potem 1.5 min przerwy i to jest jedna seria.Takich serii wtedy 5 ?

 

niestety wszedzie gdzie czytalem o piramidach to tylko ze przerwy 10,20,30 itd albo 10,10,10 ,ale nic o seriach, bo jednak jedna piramida jest bardziej wymagajaca niz jedna seria 5 powtorzen

 

druga rzecz to kolejnosc, nie chodzi o wytrzymalosc tylko czy lepiej 2 cwicznie podciagania i dopiero 2 cw pompek, czy np seria podciagania, seria pompek i tak na zmiene, potem reszta treningu?

 

dzieki za opdpowiedz

 

pozdrawiam


Użytkownik marcing131 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

marcing131
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan do oceny plus drabiny i piramidy
W twoim dzienniku znalazłem wpis

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - przerwy między każdą serią od 1,5 do 2 minut.
Czyli piramida nie z 10,20,30... Sek przerwami tylko np 1.5 min?
Dochodzę do spalonej i to koniec jednego rodzaju podciagniec np nachwyt szeroki?
I potem taka sama piramida z podciaganiem na szer barków?
To kiedy np robić piramide z przerwami 10,20,30 itd bo cały czas myślałem że chodzi o właśnie tak robione piramidy
Pozdrawiam
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan do oceny plus drabiny i piramidy

kiedy robisz przerwy między seriami od 10 do 30 sekund przerwy to bardziej pod wytrzymałość, zwiększasz 

 

intensywność. Możesz zostać przy takich przerwach czyli 1 seria 10 sekund..... ale po 5 seriach trzymasz przerwę 2 minuty i jedziesz kolejne 5 serii innym chwytem. 

 

Pozdrawiam. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan, drabiny, piramidy, pompki, podciagniecia, abs

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024