Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy podjąłbyś się treningu z amatorem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

mbutan
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy podjąłbyś się treningu z amatorem?

Na początku chciałbym przywitać się ze wszystkim z racji, że jest to mój pierwszy post. Mam nadzieję, że naświetlicie mi problem od zupełnie innej strony, której nie jestem w stanie dostrzec. 

Wracając do tematu, zastanawiam się czy jako osoby ćwiczące na siłowni w stopniu amatorskim lub pól-amatorskim zdecydowalibyście się na skorzystanie z lekcji poprowadzonej przez osobę bez wykształcenia lub innych certyfikatów (czy też po prostu nie zatrudnionej w siłowni) w tym kierunku, ale poparte poleceniem kogoś Ci znajomego?

Jest to pytanie czysto teoretyczne ponieważ znam kilka osób, które cieżko pracują na siłowni ponieważ jest to ich hobby a zawodowo zajmują się kompletnie czymś innym. Wydaje mi się że nie raz taka osoba jest dużo lepiej przygotowana, bazując na praktyce i doświadczeniu niż personalny trener na przykład dostępny w klubie.


  • 0

allmuda
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy podjąłbyś się treningu z amatorem?
Korzystając z usług certyfikowanego trenera personalnego masz 100% pewności, że ten człowiek dokładnie pokaże Ci technikę wykonywania ćwiczeń, co jest podstawą prawidłowego rozbudowania tkanki mięśniowej i uniknięcia w przyszłości kontuzji, gdy będziesz stopniowo zwiększać ciężar i intensywność treningu. Osoba bez jakiegokolwiek dokumentu, który jest samoukiem może wprowadzać Cie nieświadomie w błąd pokazując nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia. Będąc na kursie trenera personalnego z dnia na dzień było dla mnie coraz bardziej widoczne jak ludzie bazujący na wyłącznie własnym doświadczeniu robili sobie krzywdę złą techniką, a także nawet niewiedzą na jaką partie mięśniową jest dane ćwiczenie.. Poprostu podpatrzyli ćwiczenia u kogoś innego i też to włączyli w trening. Oczywiście trener trenerowi nierówny i niestety niektórzy porządnie mijają sie z powołaniem.
Jednakże odpowiadając na Twoje pytanie bezpieczniej jest zasięgnąć porady od trenerów. W końcu kluby sprawdzają przyszłych pracowników zanim ich przyjmą.
  • 0

Fitmaniacy_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy podjąłbyś się treningu z amatorem?

Moim zdaniem wszystko zależy od danej osoby, ponieważ nie zawsze certyfikat oznacza także dobrą współpracę, ważne jest podejście do Ciebie jako początkującego na siłowni oraz wiedza i doświadczenie jakie posiada ten ktoś, myślę że właśnie tym warto się przede wszystkim sugerować.


  • 0

Antbar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy podjąłbyś się treningu z amatorem?

Wszystko zależy od tego jak wypadnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z takim trenerem amatorem. Jeśli poczujesz tak zwaną chemię i trener wyda Ci się dobrze przygotowany to czemu nie. Jeśli natomiast będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości to odpuść i znajdź kogoś innego. To, że trener nie ma odpowiednich studiów może nieść za sobą kilka problemów, takich jak urazy czy kontuzje (których oczywiście lepiej unikać), ale pewnie też cena za jego usługi jest śmiesznie niska.


  • 0

tetrus
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy podjąłbyś się treningu z amatorem?

Znam kilka osób bez wykształcenia, które swoją wiedzą znacznie przerastają wiedzą certyfikowanych trenerów. Nie ma więc reguły.


  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024